TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Слободен Печат - 05.03.2021

Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ направија шоу во Санремо, а по настапот, Швеѓанецот направи интервју со српскиот тренер, кој откри неколку интересни детали за односот меѓу двајцата големи фудбалски стручњаци.

Михајловиќ: Станавме пријатели со Ибрахимовиќ откако ме удри со глава!

24Фудбал

Михајловиќ откри: Со Ибрахимовиќ станавме пријатели откако ме удри со глава! 🎥

СуперСпорт

Ибра и Михајловиќ го украдоа шоуто на Сан Ремо: Нашето пријателство започна со тој удар со глава

Дерби

Михајловиќ и Ибрахимовиќ направија шоу во Санремо: „Нашето пријателство почна кога Златан ме удри со глава“

Точка

Михајловиќ: Нашето пријателство со Ибрахимовиќ почна кога ме удри со глава (ВИДЕО)

Sport 1

Михајловиќ: Нашето пријателство со Ибрахимовиќ почна кога ме удри со глава

МКД

(ВИДЕО) Балканците повторно ја „тресат“ сцената во Италија: Ибра запеа на „Санремо“, овојпат во дует со Синиша ...

ММС - 05.03.2021

Веруваме дека сите се запознаени со веќе легендарното интро на Златан Ибрахимовиќ на престижниот музички фестивал „Санремо“, придружуван со песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ. Тогаш Ибра само се појави на сцената, а овојпат отиде чекор подалеку.

Се појави и видео, еве како Михајловиќ и Ибрахимовиќ пееја на Санремо

Sport M

Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ во дует на „Санремо“

Н.Македонија

Михајловиќ и Ибра приредија вистинско шоу на Сан Ремо

Спортски

Неверојатна ноќ за Златан: Ибра со авто-стоп стигна на Санремо и го одработи дуетот со Михајловиќ (Видео)

Дерби

И тоа се случи: Ибра и Миха во дует на Сан Ремо (ВИДЕО)

SportMedia

Ибрахимовиќ и Михајловиќ се обидоа да пеат на Санремо, погледнете како им одеше (ВИДЕО)

24Фудбал

Точка Кајгана

„Слушнав дека има леукемија, но немав сила да го повикам“

Sport M - 05.03.2021

Главни sвезди на фестивалот во Сан Ремо синоќа беа Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ, кои со својот настап ги насмеа сите. Напаѓачот на Милан и тренерот на Болоња во дует ја отпеаја песната „Ио вагабундо“ од групата Номади, а на сцената ...

„Дознав дека има леукемија, но немав сила да му се јавам…“

СуперСпорт

Ибрахимовиќ емотивно: Дознав дека е болен од леукемија, немав сила да му се јавам...

Sport 1

Ибра за Михајловиќ: Кога дознав дека има леукемија му се јавив, тој ме утеши мене

Спортски

Синот на Нада Топчагиќ бил во кома – двапати го враќале во живот!

Вистина.мк - 05.03.2021

Пејачката Нада Топчагиќ во моментов е во центарот на вниманието бидејќи фудбалерот Златан Ибрахимовиќ влезе на сцената со ритамот на песната „Јутро је“, на 71. Фестивал на италијанскиот „Санремо“.

Нина Бадриќ го „боцна“ Ибрахимовиќ по Санремо (ФОТО)

Локално

Нада Топчагиќ низ солзи откри непознати детали за Ибрахимовиќ (видео)

Вистина.мк

Ѓоковиќ направи утка околу песната со која Ибра излезе на бината на „Сан Ремо“

Спортманија