TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франкештајн не е чудовиштето, туку докторот што го создаде. Чита ли некој во ВМРО-ДПМНЕ книги?

Frontline - 08.12.2023

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во обид да биде креативна и во нивното соопштение да направи референца на литература, само го откри нивното непознавање на литературата. Имено, во соопштение објавено денес тие го ословија Љупчо Палевски Палчо како ...

Некогаш моќникот Палчо, денес осомничен свиреп убиец- чија креација е Љупчо Палевски?

Алфа

Сите мијат раце од „патронство“ врз Палевски

Deutsche Welle

Чија креација е Љупчо Палевски-Палчо – одговара премиерот Ковачевски

360 степени

ЧИЈА КРЕАЦИЈА Е ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ-ПАЛЧО? Премиерот не мисли дека неговата партија негувала монструозен лик кој прераснал во „Франкенштајн“

+инфо

Каква заедничка платформа имале Мицкоски и Палевски, што лидерот на опозицијата не сака ни да зборува за нивните средби?

Рацин

Ковачевски во ТВ интервју прашува зошто Палчо се среќавал со Милевски, Бендевска, Мицкоски…

4NEWS

Либертас МКД Фактор Zoom Во Центар Н.Македонија Пулс24 Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: СДС треба да се загрижени за прикривање докази и несоодветна истрага, негуваа монструм добија Франкенштајн

А1 On - 08.12.2023

Прикривање докази е кривично дело, но и непостапувањето согласно процедурите исто така. И двете нешта треба да ги загрижат СДС. Токму тие се власт и токму нивни кадри ги раководат институциите кои ако не направеа пропусти, ако реагираа на време или ...

Палевски во нашите огледала

Deutsche Welle

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС го негуваше монструмот Палевски и создаде Франкештајн – не ги казниле него и неговата група во мај кога биле откриени со нелегално оружје

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС го негуваше монструмот Палевски и создаде Франкештајн

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС го негуваше монструмот Палевски и создаде Франкештајн

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС го негуваше монструмот Палевски и создаде Франкештајн, доколку полицијата презела мерки можеби денес немаше да се случи двојното убиство

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС го негуваше монструмот Палевски и создаде Франкештајн – СДСМ: Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност!

ТВ21

+инфо Денешен Република Либертас 24Инфо MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза

А1 On - 08.12.2023

Политички и полициски структури на СДС го штитеа и замижуваа пред поведението на Љупчо Палевски Палчо, затоа што им одговараше. Преку своите поткасти и емисии на интернет портал, ширеше омраза и создаваше токсична атмосфера.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потврдува дека стои зад медиумот во кој со години Палевски беше ководител

Макфакс

Mицкоски: Зад порталот на кој Палевски настапуваше и сееше омраза стои власта која го заштитува и охрабрува

Република

Мицкоски: Зад порталот на кој Палевски сееше омраза стои власта која го заштитува говорот на омраза, завчера повикаа да се најдам на бесилка

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потврдува дека стои зад медиумот во кој со години Палевски беше ководител

Опсервер

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Богданка Кузеска

Сител

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Богданка Кузеска

Канал5

Точка Денешен Макфакс Опсервер Нетпрес Курир +инфо Сител

Мицкоски најавува детали за убиството, СДСМ го прашува дали се сретнал со осомничениот за убиство Палевски

ТВ21 - 07.12.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека многу брзо, можеби за неколку месеци, јавноста ќе биде запознаена со детали за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски, бидејќи, како што рече, има големи ...

Некој да му каже на Мицкоски дека прикривање на информации и докази е кривично дело

Рацин

МИЦКОСКИ ДА КАЖЕ ДАЛИ СЕ СРЕЌАВАЛ СО ПАЛЕВСКИ Ако има дополнителни информации, треба да ги каже на обвинителите, укажува СДСМ

+инфо

Политичкиот камелеон претворен во Франкенштајн, ги удри ДПМНЕ и СДСМ со својот камен по глава

Антропол

Пандов: Треба да се стави ред во медиумскиот простор

Република

Мицкоски доколку има докази да ги достави до органите – во спротивно тоа е кривично дело, рече Спасовски за истрагата за убиството на Вања

Локално

ЕВЕ ЗОШТО СЕ СОЗДАВААТ ЛИКОВИ КАКО ПАЛЧО ВО ЗЕМЈАВА: Мицкоски со свое видување

Фактор

MakPress Макфакс 24Инфо Опсервер Бриф Frontline Локално Телма

Ковачевски: Палевски со претседателите на ДПМНЕ и Левица беше дел од насилните протести со гилотини и молотови коктели

24Инфо - 07.12.2023

Ако Палевски е нечиј тогаш е на тие што цела година го организираа, кога мене ми се правеше гилотина пред Собрание, со фрлање на молотови коктели врз МНР, кога се организираше толпата која што сакаше да влезе во зградата на владата при усвојувањето ...

Ковачевски: Палевски беше со претседателите на Левица и ДПМНЕ на протестите со гилотини и молотови коктели

Локално

Ковачевски: Палевски со претседателите на ДПМНЕ и Левица беше дел од насилните протести со гилотини и молотови коктели

Press24

Ковачевски: Не знам чија креација е Палевски, лани ми правеше гилотина заедно со претседателите на Левица и ВМРО ДПМНЕ

Слободен Печат

Ковачевски: Не знам чија креација е Палевски, но видете кој заедно со него сакаше да влезе во зградата на Владата и ми правеше гилотина

Вечер Прес

Палевски со претседателите на ДПМНЕ и Левица беше дел од насилните протести со гилотини и молотови коктели

Фокус

Ковачевски: Палевски со претседателите на ДПМНЕ и Левица беше дел од насилните протести со гилотини и молотови коктели

Бриф

Centar Вести плус Рацин

Скопје1: Не било ништо непознато насилството за Палчо

Press24 - 07.12.2023

Кривичното досие на Палчо покажува дека насилството не било ништо непознато за него, пишува Скопје1 . Имено, пред седум години, тој изршил семејно насилство, покажува решението од скопска Апелација.

Насилството не било ништо непознато за Љупчо Палески-Палчо – судска одлука сведочи дека се пресметувал и по дома со боксови

Скопје1