TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛЕ: Николов и Муслуи со Мол Фехервар се пласираа во последното квалификациско коло

Дриблинг - 24.09.2020

Македонските репрезентативци, Бобан Николов и Висар Муслиу со Мол Фехервар ќе ја продолжат битката за пласман во групната фаза од Лига Европа, откако го лиминираа француски Ремс во 4 квалификациско коло по изведувањето на пеналите.

МОЛ Фехервар направи изненадување, Николов и Муслиу на чекор од ЛЕ

Спортклуб - 24.09.2020

Македонските фудбалски репрезентативци Бобан Николов и Висар Муслиу се пласираа во последното коло од квалификациите за Лигата на Европа, откако нивниот МОЛ Фехервар вечерва успеа да направи изненадување и да го елиминира француски Ремс.

Николов и Муслиу одиграа по 120 минути, МОЛ Фехервар на чекор до ЛЕ

Дерби - 24.09.2020

МОЛ Фехервар на Бобан Николов и Висар Муслиу обезбеди место во последното квалификациско коло за пласман во групната фаза на Лигата на Европа. Унгарскиот прволигаш се избори за плејоф рундата откако вечерва по една исцрпувачка битка беше подобар од ...

Пенал рулетот им се насмевна на Николов и на Муслиу

Спортманија - 24.09.2020

Мол Фехервар по над два и пол часа рововска битка успеа да го елиминира Ремс со подобро изведување на удари од белата точка Бобан Николов и Висар Муслиу ќе играат со Мол Фехервар во завршната квалификациска фаза за настап во Европа Лигата, откако ...

Фехервар го прескокна Ремс и ќе игра во плеј-фот од ЛЕ

SportMedia - 24.09.2020

Унгарски Фехервар го елиминира француски Ремс и се пласира во следната фаза од Лигата на Европа, последна пред групите. Унгарците одиграа 0:0 на домашен терен но преку пеналите отидоа понатаму.

МОЛ Фехервар го елиминира Ремс, Николов и Муслиу ќе играат плеј-оф за влез во ЛЕ

Gol.mk - 24.09.2020

Македонските интернационалци Бобан Николов и Висар Муслио со екипата на МОЛ Фехервер ќе разигруваат во плеј-офот од квалификациите за Лигата на Европа. Унгарскиот гигант вечерва имаше повеќе среќа и по пенал рулетот го елиминира Ремс (4-1).

Николов и Муслиу го елиминираа француски Реимс за плеј-оф рунда во Лига Европа

Екипа - 24.09.2020

Македонските репрезентативци Бобан Николов и Висар Муслиу обезбедија место со Мол Фехервар во плеј-оф рундата од Лигата на Европа откако во 3. квалификациско коло го елиминираа француски Реимс.