TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сколс му предложи голема тактичка промена на Рангник за претстојното дерби со Арсенал

Дерби - 29.11.2021

Ралф Рангник ова попладне и официјално беше претставен како нов менаџер на Манчестер Јунајтед, вест која веќе беше позната и кружеше во јавноста во изминатите пет дена. Колегите од Премиер лигата како Јирген Клоп, Томас Тухел и Пеп Гвардиола веќе го ...

По потврдениот трансфер на Рангник во Јунајтед, дојде и првото негодување: Не го разбирам овој потег

Спортклуб

Ралф Рангник ќе биде менаџер на „Манчестер Јунајтед“ до крајот на сезоната

Sport M

Официјално: Манчестер јунајтед има нов тренер!

Спортманија

Јунајтед го потврди ангажманот на Рангник, Германецот ја испрати првата порака

Дерби

Рангник седна на кормилото на Јунајтед: Роналдо добива нова улога или се сели на клупата?

СуперСпорт

Рагник стигна на „Олд трафорд“: Фокусиран сум да ја направам оваа сезона успешна за клубот

Екипа

МКД Sport 1 Спортски Кајгана Локално 24Фудбал Точка Таратур

Карагер го нападна, а Кин го брани: Роналдо не е човек за да седи на клупа! 🎥

СуперСпорт - 29.11.2021

Манчестер јунајтед одигра 1-1 на гостувањето кај Челси во 13. коло од Премиерлигата, а многумина ги изненади тоа што на клупата беше Кристијано Роналдо. Роналдо доби шанса на теренот во второто полувреме, но очигледно Португалецот беше лут поради ...

Кин и Карагер се скараа во емисија поради Роналдо (ВИДЕО)

Sport 1

Џејми Карагер удри по Роналдо: Кристијано не е повеќе она што беше, не е проблем да е на клупа

Дриблинг

ВИДЕО: Легенда на Јунајтед и легенда на Ливерпул се скараа среде емисија поради Кристијано Роналдо

Sport M

Урнебесна расправија: Кин и Карагер се „фатија за гуша“ поради Роналдо (ВИДЕО)

Gol.mk

Кин и Карагер имаа жестока расправа за Роналдо и Јунајтед, Невил им фати сеир (ВИДЕО)

Дерби

Жестока дебата меѓу Рој Кин и Карагер: Зошто Роналдо останал резерва на клупа?

Оff.net

Точка Спортклуб Локално

Рангник пред пет години рече дека Кристијано Роналдо е стар, што ќе каже сега?

Спортманија - 29.11.2021

Каква ќе биде соработката на новиот тренер на Манчестер јунајтед со првата ѕвезда Кристијано Роналдо, е прашањето кое си го поставуваат многу фанови на Црвените ѓаволи, кои ја знаат изјавата на Германецот од пред пет години, дека Роналдо и Меси се ...

Роналдо ќе добие друга улога со доаѓањето на Рангник

Спортски

Манчестер Јунајтед го именуваше Рангник за привремен тренер

Нетпрес

Рангник и Роналдо имаат проблем уште пред да ја почнат соработката

Zoom

Три премиерлигашки легенди прогнозираа кој ќе ја освои титулата во Англија

Дерби - 29.11.2021

Овој викенд во Премиер лигата се одигра 13. коло по што веќе имаме неколку тимови кои полеа се одлепија на врвот на табелата и тоа се Челси, Манчестер Сити и Ливерпул. Разликата меѓу оваа тројка е само два бода (30-28), додека пак четвртиот Вест Хем ...

Три премиерлигашки легенди прогнозираа кој ќе ја освои титулата во Англија

Точка