TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети го победи Вучиќ, проевропските сили не може да ги запрат македонско-српско-руски врски

Пулс24 - 12.02.2024

Реакцијата на Адеми следува по изјавата на срспкиот претседател Вучиќ кој кажа дека косовскиот премиер Албин Курти се обидува да ги победи ДУИ и Али Ахмети и да владее со Северна ...

Гаши: „Изборот е меѓу Ахмети и Вучиќ од една страна и опоизцијата од друга“

Алсат-М - 11.02.2024

Изјавата на српскиот претседател Александар Вучиќ наиде на реакции во земјава. Според Движењето Беса, Вучиќ му доаѓа на помош на Ахмети, а овој, како што велат, соработува со непријателите на Албанците само за да ја задржи својата позиција.

Адеми: Ахмети го има победено Вучиќ, проевропските сили не може да ги запрат македонско-српско-руските врски

360 степени - 11.02.2024

ВМРО-ДПМНЕ не ги штеди своите српско-руски врски за да им помогне на дериватите на ДУИ во опозицијата инспирирана од Мицкоски, вели пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми. Според него, српскиот претседател Александар Вучиќ се ангажирал да се замеша во ...

Адеми: Ахмети го има победено Вучиќ, проевропските сили не може да ги запрат македонско-српско-руски врски

365 - 11.02.2024

ВМРО-ДПМНЕ не ги штеди своите српско-руски врски за да им помогне на дериватите на ДУИ во опозицијата инспирирана од Мицкоски, вели пратеникот од ДУИ Арбер Адеми. Според него, српскиот претседател Александар Вучиќ се ангажирал да се замеша во ...

Адеми: Ахмети го има победено Вучиќ, проевропските сили не може да ги запрат македонско-српско-руски врски

Либертас - 11.02.2024

ВМРО-ДПМНЕ не ги штеди своите српско-руски врски за да им помогне на дериватите на ДУИ во опозицијата инспирирана од Мицкоски, вели пратеникот од ДУИ Арбер Адеми. Според него, српскиот претседател Александар Вучиќ се ангажирал да се замеша во ...