TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едно лице загина, а две се повредени во престрелка во хотел во Приштина

360 степени - 18.03.2023

Во моментов полициски истражители во координација со државниот обвинител работат на расветлување на сите околности поврзани со овој настан, информираат од полицијата Едно лице го загуби животот додека други две се повредени во престрелка што се ...

Пукање во хотел во Приштина: Едно лице загина, двајца ранети

4NEWS - 18.03.2023

Денеска едно лице загина, а две се повредени во хотел во една приштинска населба, пренесе Газета експрес. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила ...

ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛ ВО ПРИШТИНА: Има жртва и ранети

Фактор - 18.03.2023

Во пукање во хотел во Приштина, едно лице загина, а двајца се ранети. Портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, соопшти денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила пријава за пукање во населбата Арберија во ...

Пукање во хотел во Приштина, едно лице убиено

Република - 18.03.2023

Едно лице е убиено во денешната престрелка во хотел во Приштина, додека две повредени се испратени на лекување, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Приштина, Флор Ахмети. Според неа, смртта констатирала лекарска екипа на лице место.

Пукање во хотел во Приштина, има мртви и повредени

Макфакс - 18.03.2023

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во ...

Пукање во хотел во Приштина, едно лице загина, двајца се ранети

Фокус - 18.03.2023

Едно лице загина, а две се повредени денеска во хотел во Приштина, објави Газета експрес. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање ...

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

А1 On - 18.03.2023

Едно лице загина, а две други се повредени во хотел во приштинска населба, пренесуваат косовските медиуми. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила ...

Пукање во хотел во Приштина, има мртви и повредени

24Инфо - 18.03.2023

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во ...

Престрелка во хотел во Приштина, едно лице убиено

Нетпрес - 18.03.2023

Едно лице е убиено во денешната престрелка во хотел во Приштина, додека две повредени се испратени на лекување, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Приштина, Флор Ахмети. Според неа, смртта констатирала лекарска екипа на лице место.

Пукање во хотел во Приштина - едно лице загина, а две се повредени

Сител - 18.03.2023

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во ...

ПУКАЊЕ ВО ПРИШТИНА: Eдно лице загина, две повредени во хотел

Денешен - 18.03.2023

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во ...

Едно лице загина, две се повредени во престрелка во хотел во Приштина

24 Вести - 18.03.2023

Едно лице го загуби животот додека други две се повредени во престрелка што се случи денеска во хотел во населбата Арберија во Приштина. Портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина Фљора Ахмети, за РТК изјави дека пукањето во ...

ПУКАЊЕ ВО ХОТЕЛ ВО ПРИШТИНА: Има мртви

Во Центар - 18.03.2023

Денеска едно лице загина, а две се повредени во хотел во една приштинска населба, пренесува Газета експрес. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила ...

Едно лице загина, две се повредени во престрелка во хотел во Приштина

Либертас - 18.03.2023

Едно лице го загуби животот додека други две се повредени во престрелка што се случи денеска во хотел во населбата Арберија во Приштина. Портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина Фљора Ахмети, за РТК изјави дека пукањето во ...

Две лица се уапсени за убиство во хотел во Приштина

Слободен Печат - 18.03.2023

Две лица се уапсени бидејќи се осомничени за денешното убиство на едно лице во хотел во населбата Арберија во Приштина, јавуваат „Репортери“ . Косовската полиција денеска соопшти eдно лице го загуби животот додека други две се повредени во ...