TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не му е првпат! Доналд Трамп повторно си ја заборави сопругата! (видео)

Хитпортал - 03.12.2019

Медиумите многу често му замеруваат на американскиот претседател за неџентлменското однесување кон својата сопруга Меланија Трапм. Доналд Трамп овој пат ја остави првата дама, додека се подготвуваше да се качи на хеликоптер за да стигне на ...

Духот на Америка – тема на божиќното украсување на Белата куќа

Глас на Америка - 03.12.2019

Патриотизмот е мотивот на празничното украсување во Белата куќа Првата дама Меланија Трамп оваа година избра божиќните декорации да бидат на тема „Духот на Америка“. Како и минатата година Белата куќа издаде видео во кое се гледа како првата дама ги ...

Меланија Трамп во патриотски бои ја украси Белата куќа за божиќ (фотогалерија)

Сакам да кажам - 03.12.2019

Со декорации во црвена и сина боја, Меланија Трамп го слави американскиот патриотизам во божиќното украсување на Белата куќа. Првата дама внесе новини во традиционалното декорирање со зеленило и го украси со боите на американското знаме, а ги слави ...

Поради голите фотографии кои се појавија во јавноста Меланија се чувствува понижено: Новата книга открива кој е ...

Точка - 03.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се сомнева дека Роџер Стоун, долгогодишниот сојузник и советник на нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп, стои позади објавувањето на голите фотографии од нејзината манекенска кариера.

(Видео) Трамп повторно ја заборави Меланија: Ќе се качеше во хеликоптер без првата дама

Макфакс - 03.12.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, во понеделникот ја остави сопругата Меланија зад себе, додека се подготвуваше да се качи на хеликоптер за да стигне на НАТО самитот во Лондон. Претседателот се чини дека целосно заборави на својата сопруга, ...

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Репортер - 03.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп, на својот профил на „Твитер“ објави видео од Белата куќа и се пофали како ја украсила во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на Меланија, која покрај видеото, сподели неколку фотографии од Белата ...

Во стилот на Меланија Трамп: Божиќна бајка во Белата куќа (видео)

Хитпортал - 03.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп го претстави божиќниот декот на Белата куќа. Тема за оваа година е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Белата куќа изгледа неверојатно, ...

(ФОТО) ЛУКСУЗ КАКО ОД БАЈКИТЕ: Погледнете како Меланија Трамп ја украсила Белата куќа во пресрет на празниците!

Екран - 03.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп го претставила божиќниот декор во Белата куќа, чија тема годинава е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Во традиционалната празнична зелена, Меланија Трамп вклучила и црвена и сина боја, а новогодишната ...

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

Макфакс - 03.12.2019

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, во специјално видео откри како го замислила годинашното украсување на Белата куќа. Нејзината ланска декорација, која се засноваше на црвени новогодишни елки, доби многу критики и многумина оценија дека се без ...

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

Фактор - 03.12.2019

На традиционална празнична зелена боја, првата дама на САД, ги додала црвената и плавата, а божиќното дрво го украсила со американско знаме. Меланија Трамп ги изненади обожавателите и го претстави божиќниот декор на Белата куќа, чија тема оваа ...

Трамп тргна на пат, па ја заборави Меланија (ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш се најде на удар откако ја „заборави“ својата сопруга при еден службен пат. На снимката која кружи на интернет се гледа како американскиот претседател оди кон службениот хеликоптер, за дури потоа кога ...

Меланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божиќ: Лажен снег, елки и многу лампиони

Точка - 02.12.2019

Првата дама Меланија Трамп во неделата навечер ја украсила Белата куќа за претстојните божиќни и новогодишни празници. На празничното видео кое е објавено на Твитер се гледа како Меланија ги мести последните декоративни детали.

А Меланија каде е? Трамп целосно заборави на својата сопруга (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Ова не е првпат Трамп да ја стави Меланија во незгодна ситуација. Претседателот на САД, Доналд Трамп, изгледа дека ја заборави својата сопруга Меланија пред едно полетување со хеликоптер. Снимката од овој настан на Јутјуб ја објави каналот „Фокс 10 ...

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Макфакс - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

Погледнете како Меланија Трамп ја декорираше Белата куќа за Божиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Во духот на традицијата ѝ припаднала честа да ја украси внатрешноста на претседателската резиденција по сопствен вкус и желба. Откако помина Денот на благодарноста, Меланија и Доналд Трамп се вратија во Вашингтон, а првата дама на САД на социјалните ...

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

+инфо - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

MTM - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама, која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

Fashionel - 02.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп викендов на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа. Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината.

(ГАЛЕРИЈА) Магично: Меланија Трамп ја укрaси Белата куќа во духот на Америка

Женски магазин - 02.12.2019

За овогодинашното украсување по пoвод новогодишните и божиќни празници, првата дама на САД, Меланија Трамп избра тема со наслов „Духот на Америка“. Американскиот дух во божиќно руво, се пресликува во белите украси со мотиви на ѕвезди и линии, какви ...

Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Црнобело - 02.12.2019

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година ...

Еве како Меланија Трамп оваа година ја украси Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. Таа ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил.

Меланија Трамп ја воодушеви јавноста со празничната декорација на Белата куќа (ФОТО)

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Изминатиов викенд, првата дама на САД на официјалниот инстаграм-профил откри дел од празничната акција за која беше задолжена армија волонтери, кои внимателно ја китеа новогодишната елка. Официјалното вклучување на светилките е предвидено на 5 ...

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

ЗаЗабава - 02.12.2019

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом. 49-годишната прва дама на САД изгледаше модерно во светол стајлинг додека ги покажуваше елките, цветовите и ...

Белата куќа засвети со новите празнични декорации (ФОТО+ВИДЕО)

iPortal - 02.12.2019

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. View this post on Instagram “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 A post shared by ...

ВИСТИНСКО ЦАРСТВО: Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Божиќ(ВИДЕО)

Магазин - 02.12.2019

Во духот на традицијата Меланија Трамп ја накити претседателската резиденција во Вашингтон по сопствен елитен вкус. Пред неколку денови елката ја прими првата дама Меланија Трамп, а истата пристигна во украсена кочија влечена од коњи, со што ...

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Курир - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Бриф - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Меланија Трамп ја накити Белата куќа за Божиќ (Фото)

MakPress - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Опсервер - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Н.Македонија - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

Како Трамп ја заборави Меланија? (ВИДЕО)

iPortal - 02.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш се најде на удар откако ја „заборави“ својата сопруга при еден службен пат. На снимката која кружи на интернет се гледа како американскиот претседател оди кон службениот хеликоптер, за дури потоа кога ...

Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ (фото)

Вечер Прес - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

А1 On - 02.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Пулс24 - 03.12.2019

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година ...

Меланија се пофали со божиќната декорација на Белата куќа

Таратур - 03.12.2019

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп и прва дама на САД, Меланија Трамп, со видео објавено на Твитер се пофали со нејзината декорација на ентериерот на Белата куќа за претстојните божиќни и новогодишни празници.

ВИДЕО: Меланија ја накити Белата куќа за Божиќ - се изгледа како бајка

Press24 - 03.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(Видео) Белата куќа во новогодишно руво: Духот на Америка во бело

Независен - 03.12.2019

САД- Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа ...

(Видео) Трамп повторно ја заборави Меланија: Ќе се качеше во хеликоптер без првата дама

24Инфо - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот ја остави сопругата Меланија зад себе, додека се подготвуваше да се качи на хеликоптер за да стигне на НАТО-самитот во Лондон. Претседателот се чини дека целосно заборави на својата сопруга, ...

Како од филмовите на Дизни: Вака Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Нова Година и Божиќ (видео)

Вистина.мк - 03.12.2019

За претстојните божиќни и новогодишни празници, првата дама на САД Меланија Трамп, во неделата навечер ја украси Белата куќа. На празничното видео кое е објавено се гледа како Меланија ги мести последните декоративни детали.

Како од филмовите на Дизни: Вака Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Нова Година и Божиќ (видео)

Скопје24 - 03.12.2019

За претстојните божиќни и новогодишни празници, првата дама на САД Меланија Трамп, во неделата навечер ја украси Белата куќа. На празничното видео кое е објавено се гледа како Меланија ги мести последните декоративни детали.

(Видео) Трамп повторно ја заборави Меланија: Ќе се качеше во хеликоптер без првата дама

MTM - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот ја остави сопругата Меланија зад себе, додека се подготвуваше да се качи на хеликоптер за да стигне на НАТО-самитот во Лондон. Претседателот се чини дека целосно заборави на својата сопруга, ...

Меланија понижена поради голите фотографии: Откриено кој ги објави, но првата дама одбива да верува

Press24 - 03.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се сомнева дека Роџер Стоун, долгогодишниот сојузник и советник на нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп, стои позади објавувањето на голите фотографии од нејзината манекенска кариера.

Поради голите фотографии Меланија се чувствува понижено: Новата книга открива кој е виновен, но таа одбива да поверува

Нетпрес - 04.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се сомнева дека Роџер Стоун, долгогодишниот сојузник и советник на нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп, стои позади објавувањето на голите фотографии од нејзината манекенска кариера.