TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екс-играч на Јувентус само го налути Интер

Спортманија - 22.11.2020

Со головите на Симоне Заза и на Ансалди Торино стаса на праг на изненадување, но за помалку од половина час Интер постигна четири гола и победи со 4:2 Интер имаше пеколен финиш и со четири гола за рок од 30 минути успеа да направи голем пресврт ...

Нереален пресврт на натпреварот Интер – Торино

Sport M - 22.11.2020

Фантастичен натпревар на Меаца одиграа Интер и Торино, а на крајот домашниот тим успеа да победи со 4:2 по нереален пресврт. Сепак, тоа како да ги налути играчите на Интер, кои за околу 20 минути успеаја да постигнат целосен пресврт.

ВИДЕО: Сасуоло лидер во Серија А, на Интер добро му дојде репрезентативната пауза

Слободен Печат - 22.11.2020

Со победата од 2:0 на гостувањето кај Верона, Сасуло ја презеде лидерската позиција на табелата во Серија А. Триумфот на Сасуиоло му го донесоа Жереми Бога и Доменико Берарди кои имаа по еден гол и една асистенција.

Интер победи за прв пат по еден месец, завршувајќи ја низата од четири средби без триумф

Опсервер - 22.11.2020

Милано, 22 ноември 2020 () – По голем пресврт и негатива од два гола, тимот на Интер попладнево извојува победа над Торино со 4:2 во 8. коло од Серија А. „Нероазурите“ победија за прв пат по четири натпревари на сите турнири.

Интер губеше со 0-2 по еден час игра, па даде четири гола и ги однесе бодовите (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

Интер и Торино одиграа возбудлив натпревар со шест погодока, домаќините се вратија од два гола негатива и славеа со 4-2, Рома без многу проблеми стигна до триумд од 3-0 против Парма. Торино имаше два гола предност по еден час игра на „Џузепе Меаца“, ...

(ВИДЕО) Неверојатен пресврт: Интер губеше со 0:2 во второ полувреме и победи 4:2

Спортклуб - 22.11.2020

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ одиграа Интер и Торино, а на крајот домаќините славеа по неверојатен пресврт со 4:2. Торино играше далеку подобро од Интер во првото полувреме. Гостите одлично се бранеа, а домаќините немаа никаква идеја и беа ...

Супер меч на „Меаца“: Интер со голем пресврт до победа против Торино 🎥

Спортски - 22.11.2020

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ одиграа Интер и Торино и на крајот славеа домаќините со голем пресврт. Торино поведе во финишот од првото полувреме преку Заза . Гостите во 62. минута поведоа и со 2:0 со голот на Ансалди од пенал.

ВИДЕО: Интер на погонот на екс „ѓаволите“ Лукаку и Санчез од 0-2 до победа над Торино!

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Интер беше на прагот на нов неуспех во Серија А, но по моќно второ полувреме стигна до победа над Торино, во натпревар во кој „нероазурите“ имаа негатива од 2-0, но на крај запишаа убедлив триумф од 4-2 над големиот ривал.

Интер со драма против Торино, Сасуоло е лидер во Серија А!

TopSport - 22.11.2020

Интер губеше 0:2 од Торино до 64. минута од мечот, за на крајот да успее да извлече 4:2 победа против „биковите“, за да скокнат на петтото месот во Серија А, три поени зад неверојатниот нов лидер, Сасуоло.

Интер со пресврт до победа против Торино, Миктарјан постигна фантастичен гол за Рома (Видео)

Дерби - 22.11.2020

Екипата на Интер потешко од очекувањата стигна до победа од 4:2 против тимот на Торино во натпревар одигран на „Џузепе Меаца“. Торино по првите 45. минути имаше предност од 1:0, а во првата половина на вториот дел Кристијан Ансалди од пенал зголеми ...

Серија „А“: Прекрасен гол на Мхитарјан за триумф на Рома, Интер се врати од 0:2 и победи (ВИДЕО)

SportMedia - 22.11.2020

Одличен натпревар се одигра на „Џузепе Меаца“ во Милано, каде што домашниот Интер, се врати од негатива од 0:2 против Торино, и триумфираше со 4:2. Работите за Интер не изгледаа добро до 62. минута кога Торино поведе со 0:2.

Неверојатен пресврт на Интер, Рома и Сасуоло до рутински победи (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Ромелу Лукаку му донесе победа на Интер во мечот против Торино од 8. коло во италијанската Серија А. „Нероаѕурите“ беа во негатива од 0-2, откако стрелци за головите беа Заза и Ансалди. Сепак, Прво Алексис Санчез во 64.

Рома безмилосна против Парма, Интер со луд пресврт го совлада Торино (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Рома одигра одличен натпревар против Парма и славеше со 3-0 во осмото коло од италијанската Серија А, додека Интер се измачи, но го победи Торино со 4-2. Заза му донесе водство на Торино во 47.

ВИДЕО: Интер од 0-2 до епска победа против Торино, Лукаку маестрален со два гола

Дриблинг - 22.11.2020

Интер го доби дербито со Торино 4-2, најзаслужен за победата на тимот од Милано е Лукаку кој два пати се запиша во листата на стрелците. Торино водеше со 0-2, Заза и Ансалди погодија за гостите, стигна одговор од Лукаку, Санчез и Лаутаро кои ...

Роналдо е роден шампион и пример за сите – вели Пирло

Sport M - 22.11.2020

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, го пофали Кристијано Роналдо како роден шампион кој е пример за сите, по победата од 2:0 што португалскиот напаѓач му ја обезбеди на својот тим со два гола против Каљари.

Маестрален гол на Михтарјан против Парма (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Рома води со 3-0 против Парма на „Олимпико“ во мечот од осмото коло во италијанскат аСерија А. Еден гол постигна Мајорал, додека уште два постигна Михтарјан, кој е во одлична форма. Сепак, посебно импресивен беше голот за 2-0, кој искусниот фудбалер ...

Спектакл на Олимпико: Неверојатен погодок на Михтаријан 🎥

Спортски - 22.11.2020

Рома и Парма моментално на Олимпико го играат натпреварот од осмото коло во Серија А. После првото полувреме Рома има сигурни 3:0 и се наоѓа на чекор до нови три бода. Еден гол постигна Мајорал, додека два гола за римскиот клуб постигна Михтаријан ...

Долго ќе се раскажува магичната асистенција на Меите по која Торино го начна Интер (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Торино води на гостувањето кај Интер со 0-2 во 8. коло во италијанската Серија А. Водство за гостите од 0-1 донесе Симоне Заза во 45. минута, по неверојатната асистенција на Меите. ...

ВИДЕО: Заза постигна гол по акција како на плеј-стејшн, Торино води против Интер

Дриблинг - 22.11.2020

Торино води по првиот дел против Интер во Милано, гостите првото полувреме го добија со голот на Заза. Играчите на Торино изработија акција како од плеј-стешн, погоди Заза по извонредната акција пред крајот на првиот дел.

ВИДЕО: Магична асистенција на Mеите со пета, Заза го „смрзна“ Интер во дербито

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Торино има неочекувано водство по првото полувреме на дербито со Интер , откако Симоне Заза во самата завршница на првиот дел го отвори резултатот во Милано . Кога се очекуваше крај на полувремето, Санчез им подари една топка на гостите, ...

Манчестер Сити се предомисли, веќе не сакаат да го ангажираат Меси, имаат две причини за тоа

24Фудбал - 22.11.2020

Шпанскиот фудбалски експерт, Семра Хантер тврди дека Манчестер Сити веќе не е заинтересиран за купување на Лео Меси, причина е високата плата која ја сака Аргентинецот која не е соодветна на возраста која ја има.

ВИДЕО: Михтарјан постигна голчиште кое се прераскажува во Италија

Дриблинг - 22.11.2020

Рома води против Парма по првиот дел на „Олимпико“ во Рим, убедлива предност со 3-0, головите се дело на Мајорал и два на Михтарјан. Михтарјан постигна голчиште во Рим, кое се прераскажува, погоди во 32 минута за 2-0 за Рома.

ВИДЕО: Михтарјан ја „скина“ мрежата на Парма и даде гол за паметење во Серија А

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Рома е пред нова победа во Серија А, затоа што по првите 45 минути против Парма има убедливо водство од 3-0. Најзаслужен за одличната игра на „волчицата“ и сигурната предност е ерменскиот репрезентативец Хенрик Михтарјан, кој е автор на ...

Спортскиот директор на Јувентус ја открива иднината на Роналдо

Sport M - 22.11.2020

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи зборуваше за иднината на Кристијано Роналдо. Се шпекулира дека Португалецот ќе го напушти италијанскиот тим, во игра со две можни дестинации, ПСЖ и Реал Мадрид.

Ова е најлошата Барселона во последните 30 години, голем дел од вината е кај Меси

Слободен Печат - 22.11.2020

Барселона едвај го преживеа бурниот летен период кога најголемата ѕвезда Лионел Меси побара да си замине и влезе во војна со управата на клубот. На крајот Меси излезе како победник, Хосеп Марија Бартомеу си поднесе оставка од претседателската ...

Пирло му испрати совет на Роналдо, па даде коментар за најпотценетиот играч на Јуве: Ни самиот не знае колку е силен

Дерби - 22.11.2020

Јувентус го победи Калјари со 2:0 благодарение на двата гола кои ги постигна Кристијано Роналдо, главната ѕвезда на „старата дама“ за која спортскиот директор Паратичи нагласи дека ќе остане во Торино и по крајот на оваа натпреварувачка ...

Пирло: Не е доволно само да победуваме, Јувентус мора да доминира

Дриблинг - 22.11.2020

Тренерот на Јувентус Андреа Пирло по саботниот триумф над Каљари истакна дека победите сами по себе не се доволни, туку „старата дама“ мора да биде доминантна на секој меч. Тој изрази комплименти на играта на Роналдо, додавајќи дека има мал совет до ...

За КР7 освен Париз, се уште интересна опција по Јувентус е – Мадрид?!

Спортклуб - 22.11.2020

Според повеќето медиуми во Европа, Кристијано Роналдо не ја отфрлил идејата да се врати назад во Мадрид по крајот на актуелната сезона. Местото во кое Кристијано освои се што може да освои еден професионален фудбалер, се наметнува повторно како ...

Што се случува со Меси – ја загуби топката 23 пати за 90 минути во Мадрид

Екипа - 22.11.2020

Лионел Меси сезонава е бледа сенка од големиот ас, мегаѕвездата што со еден единствен потег ги решаваше големите натпревари на Барселона и им носеше радост на навивачите на каталонскиот гигант.

Роналдо е господар на бројките

Слободен Печат - 22.11.2020

Никој никогаш во досегашната историја на Јувентус каде имало голем број на играчи кои освојувале признанија, немаат бројки како Португалецот. Кристијано Роналдо е единствен фудбалер на Јувентус кој постигнал пет гола во првите пет натпревари во ...

Пирло воодушевен од Роналдо: Тој поставува стандарди за сите

TopSport - 22.11.2020

Кристијано Роналдо е вистински шампион, смета тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, откако португалската суперѕвезда ја продолжи фантастичната низа на голови со два гола при 2:0 победата над Каљари, постигнати во четири минути во првото полувреме, за ...

Интер мора да оди на три бода, ама Торино не му „лежи“

Gol.mk - 22.11.2020

Репрезентативната пауза заврши и Антонио Конте повторно се враќа на своите проблеми. Интер, како еден од главните кандидати за титулата, веќе испушти премногу бодови во воведните седум кола.

Роналдо останува, дециден е шефот на Јувентус

Дриблинг - 22.11.2020

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи, беше категоричен дека Кристијано Роналдо ќе остане во редовите на актуелниот италијански првак. Португалецот има договор до 2022 година, но во плседните денови интензивно се тврдеше од разни страни ...

Нема да играат против Интер: Четворица играчи и тренерот на Торино се позитивни на Коронавирусот

Спортманија - 22.11.2020

Олеснета работата на Нераѕурите за да стигнат до трите бода Италијанскиот фудбалски клуб Торино објави дека четворица играчи се позитивни на Коронавирусот на стандардното тестирање кое се прави пред секој меч.

Спортски директор на Јувентус: CR7 останува!

Акцент - 22.11.2020

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи објави дека мегаѕвездата на тимот Кристијано Роналдо ќе остане во Торино. Португалецот има договор до летото 2022 година, но последните денови се шпекулираше дека ќе си замине следното лето.

Роналдо 2 – Калјари 0

TopSport - 21.11.2020

Јувентус забележа победа над Калјари 2:0, во последниот натпревар од саботната програма во Серија А. Двата гола за Јувентус ги постигна Кристијано Роналдо. Натпреварот со Калјари уште еднаш покажа дека Роналдо е клучен за играта на Јувентус.

Роналдо погоди два пати, Јувентус го победи Калјари (Видео)

Дерби - 21.11.2020

Два гола на Кристијано Роналдо му беа доволни на Јувентус да го победи Калјари на домашен терен (2:0) и привремено да ја подобри својата позиција на табелата во Серија А. Гостите од Сардинија само на почетокот покажаа поголема желба да се обидат да ...

„Двострел“ на Роналдо доволен за победа против Каљари во Серија А (ВИДЕО)

Gol.mk - 21.11.2020

Фудбалерите на Јувентус се радуваа на победа во дуелот против Каљари (2-0) во осмото коло од италијанската Серија А. Кристијано Роналдо пред полувремето ги доведе играчите на „старата дама“ пред триумф, а гостинот од Сардинија не можеше да ...

(ВИДЕО) Каљари станува омилен противник на Роналдо – по хет-трикот, му даде уште два гола

Спортклуб - 21.11.2020

Јувентус им се врати на победите во италијанското првенство и тоа благодарение на својот најдобар играч Кристијано Роналдо. На домашен терен „бјанконерите“ го победија Каљари со 2-0, а двата погодока беа дело на португалскиот ас и тоа во првото ...

Кога е Роналдо тука, нема мака за Јувентус (Видео)

Спортманија - 21.11.2020

Старата дама без проблеми славеше против Кајлари Тоа што Андреа Пирло го најави пред мечот со Калјари, играчите на Старата дама го исполнија на теренот во Торино. Актуелниот италијански првак со 2:0 славеше на свој терен, а играч на мечт беше ...

ВИДЕО: Роналдо го води „шоуто“ во Јувентус!

Слободен Печат - 21.11.2020

„Старата дама“ вечерва ја забележа и четвртата победа сезонава во Серија А откако на домашен терен со 2:0 славеше против Каљари. Уште еднаш најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо докажа дека е лидерот на екипата и ги обезбеди трите бода со голови во ...

Два гола на Роналдо за три бода на Јуве против Каљари (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо. Португалецот најпрво погоди во 38.

Јуве победи: Роналдо сам го реши Каљари (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Со двата гола на Кристијано Роналдо постигнати уште во првото полувреме, екипата на Јувентус славеше со 2:0 на мечот против Каљари во рамките на 8. коло во Серија А. Јуве ја обезбеди четвртата сезонска победа и дојде на бода зад лидерот Милан, кој ...

Роналдо доволен за победа на Јувентус над Калјари (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Јувентус го совлада Калјари со 2-0 во натпревар од 8. коло од италијанската Серија А. Стрелец на двата гола за „старата дама“ беше Кристијано Роналдо кој уште во првото полувреме ги реши сите прашања околу победникот.

ВИДЕО: Се врати Роналдо со два гола, Јувентус го совлада Каљари

Дриблинг - 21.11.2020

Јувентус го совлада Каљари со 2:0 во 8 коло од Серија А, полесно од очекуваното и планираното на Андреа Пирло. Кристијано Роналдо ги постигна двата гола на натпреварот, во 38 минута му додаваеше Мората а во 42 минута асистент беше Демирал.

Роналдо со два гола за четири минути му пресуди на Калјари (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Јувентус му се приближи на Милан на табелата во Серија А на само еден бод, откако актуелниот шампион славеше против Калјари со 2-0. Кристијано Роналдо во 38. минута погоди за 1-0, а само четири минути подоцна стрелаше и за водство од 2-0 на Јувентус.

Два мајсторски гола на Роналдо за четири минути! 🎥

Спортски - 21.11.2020

Кристиано Роналдо играо одличен натпревар против Каљари. После првото полувреме Јувентус има предност од 2:0, двата гола беа дело на Роналдо. Португалецот два пати ја погоди мрежата на Каљари во четири минути (38. и 42.

ВИДЕО: Кристијано Роналдо му се испука на Каљари за 45 минути

Дриблинг - 21.11.2020

Јувентус води против Каљари со 2:0 по првото полувреме во 8 коло од Серија А. Двата гола ги постигна Кристијано Роналдо, во 38, и во 42 минута. Comments are closed for this ...

На Меси му треба хет-трик против Атлетико за да го стигне Пеле!

Спортманија - 21.11.2020

Аргентинецот ќе го игра јубилејниот 800 меч, а може да стигне и до уште еден рекорд Атлетико Мадрид ја пречекува Барселона во дербито на шпанската Примера дивисион. Капитенот на Барселона, Лионел Меси со нетрпение го очекува овој меч и тоа од повеќе ...

Роналдо имал желба да се врати во Реал!?

Опсервер - 21.11.2020

Гласни се најавите дека Кристијано Роналдо, по завршувањето на сеозната ќе го напушти Јувентус. Плата на 36-годишниот напаѓач, во услови на финансиска криза, претставува преголем товар за клубот од Торино.