TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облаци од 17 километри височина истурија бура во Преспа и Љубаниште

+инфо - 12.07.2019

Ваквите високи облаци предизвикуваат интензивни процеси во форма на невреме со силен ветер и интензивен пороен дожд, проследени со силни електрични празнења и локална појава на град. - вели дежурниот синоптичар, Ивана Петровиќ.

Нѐ очекува врнежлив викенд

+инфо - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: Нестабилното време ќе се задржи и во следните денови

Канал5 - 11.07.2019

Жителите во подрачјата погоди од невремето стравуваат од повторување на обилните дождови и силниот ветер, откако синоптичарите најавија денови со нестабилно време. Во Управата за хидро-метеоролошки работи за тоа какво време не очекува во наредните ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Опсервер - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

А1 On - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд наврна во Крива Паланка

ММС - 10.07.2019

Наврнат дожд до 20 часот, за изминатите 12 часа во л/м2 (извор УХМР): 22 Кр.Паланка 15 Берово, Лазарополе, 14 Виница 12 Скопје, Маврово 10 Маврово, Претор, 9 Тополчани 8 Битола, Ѓуриште 7 Охрид 6 Прилеп, 4 Тетово, Д.Капија 3 Штип, Пожаране 2 ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Нова ТВ - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Локално - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот ќе престане утре наутро, еве каде вечерва наврна најмногу

+инфо - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Локално - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Невреме беснее низ Македонија, еве каде е најкритично

Centar - 10.07.2019

Попладнево во неколку градови ширум Македонија беа забележани обилни врнежи од дожд. Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во ...

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

Сител - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Бриф - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

iPortal - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Врнежи и грмежи и во текот на ноќта: Еве каде наврна највеќе

Курир - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

УХМР: Од утре посвежо и со повеќе дожд

Денешен - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Потоп во Крива Паланка, наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Сител - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

Опсервер - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

24Инфо - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

19 литри дожд на квадратен метар во Крива Паланка

MakPress - 11.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Врнежи и грмежи и во текот на ноќта: Еве каде наврна највеќе

Пулс24 - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре нови обилни врнежи

Фокус - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Силно невреме ја зафати Македонија кое траеше во текот на целата ноќ: Еве каде наврна најмногу дожд

Скопје24 - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

А1 On - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

„Потоп" низ Македонија - На овие места наврна најмногу синоќе

Press24 - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Канал5 - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

MakPress - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Во недела не излегувајте од дома - Лоши вести за времето викендов

Press24 - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре невреме со пообилни врнежи од дожд

Сител - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

iPortal - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Викенд временска прогноза која ќе ве разочара- особено во недела останете дома!

Курир - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Викендов пообилни врнежи од дожд

МКД - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

ММС - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

MakPress - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: Од утре пониски темпертури и повеќе дожд

Пулс24 - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови и над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

Алфа - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Викенд временска прогноза - нови врнежи од дожд

Скопје инфо - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: Од утре посвежо и со повеќе дожд

Скопје24 - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

PressingTV - 12.07.2019

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи.