TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови цени на горивата од полноќ

Сител - 20.07.2022

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,88% во однос на одлуката од 18.07.2022 година. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалуваат за ...

Утре бензините ќе бидат со нови цени

Пулс24 - 29.06.2022

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. РКЕ донесе одлука за новите цени на горивата која ќе стапи во сила од вечерва на полноќ: Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, ...

Од полноќ дизелот по намалена цена

Gostivarpress.mk - 29.06.2022

Со денешната одлука на Регулаторната комисија, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2,50 ден/лит, и со тоа изнесува 106,50 ден/лит. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 2,00 ден/лит и со тоа изнесува ...

Ова се новите цени на горивата во Македонија

Курир - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Дизелот поевтинува 2.5 денари, цената на бензинот останува иста

А1 On - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Дизелот поевтинува, цените на бензините остануваат исти

Република - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Независен - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Frontline - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

ММС - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Макфакс - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година. Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер ...

Од полноќ имаме нови цени на горивата

Фактор - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Нови цени на горивата во Македонија

Локално - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Бриф - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре поевтин дизел, ова се новите цени

Алсат-М - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Н.Македонија - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

MakPress - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Опсервер - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2 и пол денари

МКД - 29.06.2022

Малопродажната цена на еуродизел (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

еМагазин - 29.06.2022

Малопродажната цена на дизелот од полноќ се намалува за 2,50, а на екстра лесното масло за домаќинство за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на дизелот ќе биде 104 денари, а на екстра лесното масло за ...

Горивата со нови цени од полноќ

Lider - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Денар - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година. Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер ...

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Вечер Прес - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ нови цени на горивата

Нова ТВ - 29.06.2022

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,83% во однос на одлуката од 27.06.2022 година.

Дизелот поевтинува за 2,5 денари

Zoom - 29.06.2022

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтини за 2,5 денари, бензините остануваат исти

Република - 30.06.2022

Од утринава, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намали за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.