TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нетфликс со 100 милиони долари ќе им помогне на работниците со цел да ги заштити од негативните економски последици

А1 On - 26.03.2020

Американската филмска компанија, Нетфликс создаде олеснителен фонф од 100 милиони американски долари за да им помогне на членовите на креативната заедница кои останаа невработени и без начин да заработат приход за време на кризата со коронавирусот.

Google Play Movies можно е да почне да дава бесплатно филмови со реклами во нив

Smartportal - 26.03.2020

Ненајавената можност е откриена во кодот на апликацијата Google Play Movies е сервис од компанијата преку кој можат да се изнајмат и купат филмови. Овој сервис можеби и не е толку познат во нашите простори поради тоа што цената за изнајмување на ...

Најдобрите крими филмови и серии кои можете да ги гледате на Netflix

Локално - 26.03.2020

Криминалистичките филмови едноставно не излегуваат од „мода”, а Netflix е тука да ви понуди добра забава. Стилски овие филмови се комбинираат со други жанрови што ги прави уште поинтересни и понапнати.

Коронавирусот го сруши „Нетфликс“

+инфо - 25.03.2020

Пандемијата со коронавирусот во светот ја „сруши“ интернет страницата за филмови и за серии „Нетфликс“, објави „Independent“. Како што е наведено во текстот, проблемот пред половина час го пријавиле самите корисници кои во моментот ги користеле ...

Коронавирусот нема да спречи нови содржини на „Нетфликс“, компанијата подготвена за неколку месеци

Радио МОФ - 25.03.2020

Коронавирусот го претвори Холивуд во град на духови. Целосната продукција, од телевизиски шоуа па сè до играни филмови, е моментално паузирана бидејќи големи делови од земјата остануваат затворени.

Amazon Prime Video ќе овозможи креирање на повеќе профили на една сметка

Smartportal - 25.03.2020

Сега корисниците ќе можат да имаат посебни листи, препораки и содржина која ја гледаат Сервисите за стриминг на видео содржина стануваат се повеќе популарни, а тоа посебно се случува на сметка на „обичната“ телевизија.