TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лацио целосно се распадна, Милан ја доближи титулата кон Торино

Gol.mk - 04.07.2020

По двата сигнали против Фиорентина и Торино, каде се враќаше по лошиот прв дел, Лацио целосно се распадна и пред своите гледачи загуби од Милан со 0-3 (0-2) во саботното дерби од 30. коло на Серија А.

Милан го „шокираше“ Лацио и го доближи Јуве до Скудетото (ВИДЕО)

SportMedia - 04.07.2020

Можеби ниту најголемите оптимисти и навивачи на Милан не очекуваа убедлив триумф на Милан на гостувањето во Рим кај Лацио. Лацио покажа дека без Имобиле, не е истиот тим кој се бори за титула, па така сега со триумфот на Милан од 0:3, Јувентус е ...

(ВИДЕО) Црвено-црна рапсодија во Рим, Јуве слави!

Спортклуб - 04.07.2020

Екипата на Јувентус е најголемиот добитник од исходот на вечерашното дерби во Рим меѓу Лацио и Милан. „Росонерите“ победија со 3-0, па сега актуелниот италијански шампион има седум бода предност пред Лацио, на осум кола пред крајот на првенството.

Милан го растури Лацио и му направи услуга на Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Милан успеа да извојува убедлива победа од 3-0 против Лацио во 30. коло од Серија А, па му направи услуга на Јувентус. Чаланоглу донесе водство за „росонерите“ во 23. минута, по што Ибрахимовиќ од пенал беше прецизен за 2-0.

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Вечерва во последниот натпревар од саботната програма на 30 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Милан славеше убедливо со 0:3 против Лацио. Во дербито одиграно на стадионот „Олимпико“ во Рим водечкиот гол за „росонерите“ го ...

ВИДЕО: Милан се прошета во Рим, Лацио на колена, Чалханоглу постигна спектакуларен гол

Дриблинг - 04.07.2020

Милан со 3-0 го реши Лацио на „Олимпико“ во Рим, убедлива победа со еден спектаклуларен гол на Хакан Чалханоглу. Турчинот го доведе во водство Милан во 23 минута, десет минути подоцна погоди Ибрахимовиќ од пенал.

(ВИДЕО) Милан го гази Лацио, во Торино се лади шампањот!

Спортклуб - 04.07.2020

Без Имобиле и Каиседо, екипата на Лацио има два гола негатива во дербито на коло во Серија А, против Милан. „Росонерите“ го играат можеби најдобриот натпревар оваа сезона и со головите на Чалханоглу и Ибрахимовиќ водат со 2-0.

ВИДЕО: Спектакуларен гол на Чалханоглу во Рим, Милан убедлив во првото полувреме

Дриблинг - 04.07.2020

Милан води по првиот дел на „Олимпико“ во Рим против Лацио со 2-0, маестрален гол на Чалханоглу, еден постигна и Ибрахимовиќ од пенал. Чалханоглу погоди во 23 минута, десет минути подоцна во листата на стрелците се запиша и Ибрахимовиќ.

Милан му даде два гола на Лацио среде Рим (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Милан води со 2-0 против Лацио на гостувањетово Рим, откако Хакан Чаланоглу стрелаше во 23. минута за 1-0, а потоа Златан Ибрахимовиќ зголеми на ...

Инзаги со сериозни проблеми, против Милан без ниту еден класичен напаѓач

Gol.mk - 04.07.2020

Екипата на Лацио несомнено е една од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А. Ретко кој сметаше дека „небесно сините“ до самиот финиш на сезоната ќе бидат во живот за скудетото, а вечерва пред себе имаат нов голем предизвик.

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Лацио без Имобиле и Каиседо против Милан

SportMedia - 04.07.2020

Лацио го брка Јувентус на првото место па му се потребни сигурни настапи и победи за да се надева дека може да ја превземе лидерската позиција. Јувентус ова коло ќе игра против градскиот соперник Торино и очекуваме да победи, а и Лацио мора да си ја ...

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

Макфакс - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

MTM - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

Точка - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Милан спреми 30 милиони за ѕвездата на Фиорентина

Спортски - 03.07.2020

Лука Јовиќ веќе некое време се поврзува со доаѓање во Милан на крајот од сезоната, а сега низ медиумите се шпекулира дека Милан сака уште еден негов сонародник. Милан веќе започнал преговори со агентот Фали Рамадани за трансфер на дефанзивецот ...