TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонскиот зет вечерва нема да игра против „својот“ Вардар

Sport M - 25.11.2020

Вардар вечерва му гостува на Кјелце во меч означен како меч на колото. Она што е интересно е тоа што вечерва нема да настапи Игор Карачиќ, еден од најдобрите ракометари на Кјелце, поранешен играч токму на нашиот Вардар, но и македонски зет.

ВИДЕО: ЕХФ со видео го најави гостувањето на Вардар кај Кјелце: „Меч на неделата со вкус на одмазда“

Дриблинг - 25.11.2020

Вардар вечерва му гостува на Кјлеце во ракометната Лига на шампиони во обид да му се реваншира на полскиот првак за поразот од минатата недела во Скопје. Пресметката на старите ривали во елитноито друшто, ЕХФ го прогласи за „меч на неделата“, ...

ВИДЕО: Вечерва Вардар му гостува на Кјелце, ЕХФ вели ова е меч на неделата

Sport M - 25.11.2020

Тимот на РК Вардар вечерва му гостува на Кјелце. Според ЕХФ ова е мечот на неделата, односно мечот на колото. Пред само неколку дена Вардар на домашен терен загуби од истиот противник со 33:29.

Алушовски: Знаеме каде потфрливме во Скопје, ќе имаме големи шанси ако ги поправиме грешките

Дерби - 25.11.2020

Вардар вечерва му гостува на Кјелце во Полска во вториот натпревар меѓу двата доби познаници во Лигата на шампионите, дуел пред кој на неколку часа пред стартот, стана познато дека домашниот тим ќе има еден голем хендикеп.

Алушовски: Голманите можат подобро, не сме без шанси во Киелце

Gol.mk - 25.11.2020

Македонскиот и европски ракометен првак Вардар е пред нов предизвик. Гостува кај Киелце во Полска, а тоа е тим кој пред една седмица дојде до полн плен во Скопје во првата меѓусебна пресметка во Лигата на шампионите.

Се зголемија шансите за Вардар: Кјелце вечерва без Карачиќ!

Спортски - 25.11.2020

Вечерва Вардар на гости ќе игра против Кјелце во рамките од Лигата на шампионите, а од ЕХФ овој дуел е прогласен за „меч на наделата“. Алушовски во овој натпревар ќе влезе со истиот тим со кој играше во Скопје пред една недела.

Вардар со истиот тим од првиот меч, Киелце ќе мора без Игор Карачиќ!

Gol.mk - 25.11.2020

Киелце и Вардар ги соопштија тимовите пред втората меѓусебна пресметка во групната фаза од Лигата на шампионите, која воедно е и прогласена за „меч на неделата“ од страна на Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Лијевски: Вардар сигурно ќе подготви нешто за да нè изненади

24 Ракомет - 25.11.2020

Десниот бек Кшиштоф Лијевски оваа сезона има двојна улога во тимот на Келце. Освен што е поддршка за Алекс Душебаев и Бранко Вујовиќ на десната бековска позиција, тој му е асистент на Талант Душебаев.

Вардар со истите 16 од Скопје, Кјелце ослабен без Карачиќ (ФОТО)

Sport 1 - 25.11.2020

Вардар ќе истрча на теренот во „Хала легионов“, вечерва во 20.45 со истите 16 ракометари со кои се спротивстави на мечот во Скопје, кој резултира со 29-33 во корист на Полјаците Она што е различно за вечерашниот натпревар е хендикепот на Кјелце, кој ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Келце без Карачиќ и Гудјонсен, Вардар со истиот тим од Скопје! (ФОТО)

24 Ракомет - 25.11.2020

Екипата на Вардар денеска ќе биде одново во центарот на вниманието, а ривал е составот на Келце со кој играше и минатиот четврток, но во Скопје. Денеска во Полска се очекува одново шампионот на оваа земја да биде во предност така што нема да биде ...

Вардар гори од желба за одмазда и прва победа над Киелце на полско тло

Gol.mk - 25.11.2020

Македонската ракометна јавност вечерва повторно својот фокус ќе го насочи кон Вардар. Сè уште актуелниот европски шампион по само вторпат оваа сезона ќе врзе два натпревари за седум дена, а за свој противник повторно го има Киелце, тим против кого ...

Карачиќ го пропушта дуелот со Вардар

Екипа - 25.11.2020

Киелце ќе биде ослабен за вечерашната пресметка со Вардар откако беше обелоденето дека Игор Карачиќ нема да може да настапи против „црвено-црните“. Причините засега не се обелоденуваат во јавноста, но хрватскиот бек не се најде на списокот на ...

Душебаев предупредува: Нема да биде еднакво лесно, Вардар го задржа својот карактер

SportMedia - 25.11.2020

Алекс Душебаев заедно со Андреас Волф беа главните и клучните играчи во триумфот на Келце во Скопје. Екс-вардарецот постигна десет гола и беше незадржлив, додека голманот на полскиот тим мечот го заврши со 14 интервенции, десет во првото полувреме.

Карачиќ: Никогаш не е лесно со Вардар

24 Ракомет - 25.11.2020

Европскиот шампион Вардар вечерва му гостува на полскиот Келце и ќе се обиде да се одмазди за поразот во Скопје. Македонскиот тим досега пет пати гостувал кај Келце и пет пати бил поразен, но традициите постојат за да се рушат.

Алушовски: Вардар не е без шанси во Полска, очекувам неизвесен меч протиив Кјелце

МКД - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски е оптимист во пресрет на вечерашниот дуел меѓу Кјелце и Вардар кој се игра од 20:45 часот. Вардар со 33:29 ја загуби пресметката во Скопје против Кјелце, а денеска македонскиот тим игра на гостински терен.

Алушовски: Знаеме каде грешевме во Скопје, очекувам неизвесен натпревар со многу борба

Екипа - 25.11.2020

Вардар вечерва против Киелце ќе го одигра мечот на неделата во ракометната Лига на шампионите. Тренерот на „црвено-црните“ Стевче Алушовски вели дека анализиран е мечот од Скопје и дека има голем простор за напредок во тимот, особено во фазата на ...

Алушовски: Очекувам напредок во играта против Кјелце

Sport 1 - 25.11.2020

Ракометарите на Вардар вечерва гостуваат кај Кјелце од 20:45 часот во рамки на натпреварот на неделата во Лигата на шампиони според ЕХФ. Минатата недела Кјелце славеше во Скопје со 33-29, но тренерот на „црвено-црните“, Стевче Алушовски смета дека ...

Душебаев: Ако победивме во Скопје, не значи дека сега пак ќе победиме

Спортски - 25.11.2020

Поранешниот ракометар на Вардар, Алекс Душебаев беше најдобар поединец кај Кјелце на мечот пред една недела во Скопје, а денес Вардар ќе гостува во Полска. Кјелце е лидер во групата, но Вардар во Скопје покажа дека може да се надигрува, сепак ...

Алушовски: Вардар не случајно беше во егал 52 минути во Скопје, очекувам добар меч

Спортски - 25.11.2020

Вечерва Вардар во рамките од Лигата на шампионите ќе гостува кај Кјелце. Минатата недела Кјелце победи во Скопје со 33:29, меѓутоа на теренот избраниците на Стевче Алушовски беа рамноправен противник и покажаа дека можат да се надигруваат.

Лијевски: Вардар доаѓа жеден за одмазда, мора да внимаваме

Gol.mk - 25.11.2020

Крижтоф Лијевски е еден од најискусните играчи во дресот на полскиот првак Киелце . 37-годишниот десен бек говореше за натпреварот против Вардар во Лигата на шампионите истакна дека Киелце не смее да се опушти по победата во Скопје и дека ќе мора да ...

Алушовски пред дуелот со Кјелце: „Имаме шанси за реванш, ни треба цврста одбрана “

Дриблинг - 25.11.2020

Тренерот на Вардар 1961 Стевче Алушовски е уверен дека макеоднскиот првак не е без шанси на вечерешното гостување кај Кјелце, потенцирајќи дека е важно тимот да игра подобра одбрана од минатонеделниот пораз во Скопје.

Алушовски: Не сме без шанси, мора да бидеме борбени, а нашите голмани подобри

SportMedia - 25.11.2020

Вардар 1961 вечерва (20:45 часот) одново ќе ги одмери силите со Келце, лидерот во групата А. Стратегот Стевче Алушовски и неговите момци ќе се обидат да одиграат подобро од првата пресметка.

Според тоа што го најавува Алушовски, нереални се коефициентите за Вардар против Кјелце

Спортманија - 25.11.2020

Вреди да се одигра на Црвено-црните, а посебно е привлечна играта со „хендикеп“. Македонскиот и европски ракометен првак Вардар вечерва има тешко гостување кај Кјелце, во меч од групната фаза од Лигата на шампионите.

Обложувалниците го понижија Вардар со коефициентот за мечот со Кјелце

Спортклуб - 25.11.2020

Вардар денеска пред нов тежок испит, гостува во Полска, откако пред една недела беа поразени во Скопје од Кјелце. Иако на домашен терен загубија, тренерот на „црвено-црните“, Стевче Алушовски, не сакаше да им ги одзема пред време шансите на своите ...

Алекс Душебаев: Вардар заслужува голема почит, но ние сакаме да победиме пак!

24 Ракомет - 25.11.2020

Најефикасниот ракометар од првиот натпревар меѓу Вардар и Келце одигран во четвртокот во Скопје, Алекс Душебаев размислува победнички и пред вториот дуел кој се игра денеска во Полска. Душебаев на средбата во Скопје беше стрелец на десет гола од 11 ...

Алушовски: Не сме без шанси во Келце

24 Ракомет - 25.11.2020

Ракометарите на Ваардар ги очекува натпреварот од осмото коло во Лигата на шампионите против полскиот Келце. Тимот на Талант Душебаев оствари победа на првиот меч во Скопје со 29-33, а сега го чека реваншот против „црвено-црните“ од првата позиција ...

Вардар сака триумф во реваншот против Кјелце!

СуперСпорт - 25.11.2020

Македонскиот шампион и актуелен европски освојвач на круната, Вардар денеска во Лигата на шампиони ќе игра на гостински терен кај Кјелце. Вардар ќе се обиде да му се реваншира на лидерот во групата за поразот од минатата недела на домашен терен од ...

Алушовски: Голманите можат многу повеќе, не сме без шанси во Кјелце!

Слободен Печат - 25.11.2020

Актуелнот европски првак во Лигата на шампионите, РК Вардар 1961 денеска од 20.45 часот во Полска ќе игра против Кјелце во мечот на колото според ЕХФ. „Црвено-црните“ очекуваат тешко гостување кај екипата која изминатата недела триумфираше во СЦ ...

Алекс Душебаев: Сакам пак да го победиме Вардар!

Gol.mk - 25.11.2020

Алекс Душебаев блескаше во дресот на Киелце, беше најдобар стрелец во победата над Вардар во Скопје, а бекот сега посакува исто издание и во Полска и нов триумф над неговиот поранешен клуб.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

Опсервер - 25.11.2020

Киелце, 25 ноември 2020 () – Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје.

Вардар верува во реванш за скопскиот пораз од Кјелце

Дриблинг - 25.11.2020

Македонскиот првак Вардар 1961 денеска го продолжува настапот во ракометната Лига на шампиони со гостување кај лидерот во групата А, Кјелце. Гостувањето кај полскиот првак доаѓа една недела по поразот на Вардар од Кјелце со 33-29 во Скопје.

Душебајев: Многу работи се сменија во Вардар, но едно остана исто…

Екипа - 24.11.2020

Алекс Душебајев го предводеше Киелце до голема победа во Скопје над Вардар, но шпанскиот ракометар е свесен дека полскиот првак нема да има нималку лесна задача на утрешната нова пресметка меѓу овие два тима.

Каралек: Главната опасност за нас е Стоилов – против него е тешко да се игра

24 Ракомет - 24.11.2020

Европскиот првак Вардар го чека гостување кај полскиот Келце, кој славеше во минатото коло среде Скопје во Лигата на шампионите. Еден од најдобрите поединци кај гостите, покрај Душебаев и Вулф, беше пикерот Артем Каралек.

Актуелниот европски првак РК „Вардар“ со чартер лет замина за Полска

PressingTV - 24.11.2020

Актуелниот европски првак со чартер лет замина за Полска, каде утре (20:45 часот) ќе го одигра реванш мечот со Келце во Лигата на шампионите. Стратегот на Вардар 1961, Стевче Алушовски на овој меч ќе смета на сите ракометари кои се најдоа во ...

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

Либертас - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Кјелце, во Полска одиме на победа

Кајгана - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Кјелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

Курир - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Вујин: Ги утврдивме грешките од првиот меч, одиме на победа во Кјелце

Точка - 24.11.2020

Вардар не успеа да пронајде решение за Алекс Душебаев на првиот меч против Кјелце кој се одигра во Скопје пред неколку дена, па сега нашите ракометари со исцрпна анализа и подобра подготовка за противникот ќе отпатуваат за Полска во пресрет на ...

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

А1 On - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

MakPress - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

Sport M - 24.11.2020

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

24 Вести - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

Курир - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Очекувам неизвесен натпревар

Кајгана - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Кјелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. „Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

Кумановски м. - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Од гостувањето кај Киелце очекувам подобро издание на Вардар од тоа во Скопје

Денешен - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

MakPress - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Вардар вечерва гостува кај Киелце, шансите за победа минимални

Република - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Вардар против Кјелце! „Обложувалниците потценуваат, сакаме победа!“

Sport M - 25.11.2020

Вардар денеска пред нов тежок испит, гостува во Полска. Ќе игра на гостински терен кај Кјелце. Вардар ќе се обиде да му се реваншира на лидерот во групата за поразот од минатата недела на домашен терен од 29-33.

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

А1 On - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.