TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува неговиот идентитет

+инфо - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ од Тетово испрати порака до сите кои што помислуваат да се пазарат со достоинство, дека македонскиот народ е пријателски народ, македонскиот народ е горд народ, но исто така дека македонскиот народ е храбар народ и нема да дозволи да биде ...

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува националниот идентитет ...

Курир - 27.11.2020

Овој протест е реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев и на неговиот обид да му ги одземе достоинството, честа и гордоста на македонскиот народ, порача од Тетово, Александар Велјановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ

Република - 27.11.2020

Овој протест е реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев и на неговиот обид да му ги одземе достоинството, честа и гордоста на македонскиот народ, рече вечерва од Тетово Александар Велјаноски од ВМРО-ДПМНЕ. , вели Велјановски.

И проф. д-р Ванчо Ѓорѓиев со реакција: Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ

PressingTV - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...

Професор Ѓорѓиев: Интервјуто на Заев го оценувам како НАВРЕДА ЗА ЦЕЛИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Вечер - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...

Иванов му препорача лектира на Заев: „Искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ!

Фокус - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, за како што самиот вели, скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев, со реакција се јави и екс претседателот Ѓорге Иванов. Во продолжение неговата реакција во целост: Почитувани ...

Иванов до Заев: И покрај се што ѝ направи на Македонија македонскиот народ не ти се плаши

Press24 - 26.11.2020

Интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС предизвика бура реакции кај македонската јавност. Во врска со неговата изјава на Фејсбук се огласи поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Акцент - 26.11.2020

По вчерашнот интервју на премиерот Зоран Заев, со реакција се јави и поранешниот претседател на државава Ѓорѓе Иванов. Тој на фејсбук напиша: „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност ...

ИВАНОВ: Вчера и поддржувачите на Заев го видоа неговото вистинско лице

Денешен - 26.11.2020

Ѓорги ИВАНОВ на ФБ „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав, а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...

Иванов: Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ

ТВ21 - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, со реакција се јави и поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Иванов потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, ...

Иванов: Вчера македонскиот народ го виде вистинското лице на Заев

Expres - 26.11.2020

Во твоите очи “искусен политичару” наместо доблест и чест, љубовта кон татковината станува грев. Денес не се потребни вакви “саможртви” како твојата. Денес е потребно да се погледнеш во очи и да прифатиш дека Македонија е се што имаме и дека никој ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Опсервер - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

А1 On - 26.11.2020

Поранешниот претседател на земјава Ѓорге Иванов во објава на Фејсбук оцени дека со интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарски Бгнес се докажува дека се извршува предавство, а на Заев му порача дека во секоја земја-членка на ЕУ и НАТО, за такви ...

Иванов му препорача лектира на Заев: „Искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ!

Мак. Весник - 26.11.2020

Во продолжение неговата реакција: Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите ...

Иванов за Заев: Постојат црвени линии преку кои не се преминува

Локално - 26.11.2020

Екс претседателот на С.Македонија, Ѓорѓе Иванов се огласи по контроверзното интервју на Заев за бугарски БГНЕС. Имено, тој посочува дека цената на решавањето на овој начин на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот ...

Иванов за Заев: И после сето ова што им го направи на Македонија и Македонците, македонскиот народ не се плаши

Курир - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Иванов: Пред очи ни се случува национално предавство

Н.Македонија - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција „БГНЕС“.

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Centar - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Иванов: Македонската нација ја согледа предавничката улога на Заев

МКД - 26.11.2020

Во реакцијата на поранешниот претседател на Македонија Ѓорге Иванов, во која тој и дирекно му се обраќа на Заев се вели: „Во твоите очи 'искусен политичару', наместо доблест и чест, љубовта кон татковината станува грев.

Ѓорге Иванов со порака до Зоран Заев: Искусен политичару, во твоите очи наместо доблест и чест, љубовта кон татковината ...

+инфо - 26.11.2020

Во секоја демократска земја, во секоја земја членка на НАТО и членка на Европска Унија, за вакви изјави на премиер, паѓа владата, напиша поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Поранешниот претседател Ѓорге Иванов реагира на вчерашното интервју на ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Вечер - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Реакција и на Иванов: Македонскиот народ го виде правото лице на самопрогласениот „искусен политичар“ Заев

365 - 26.11.2020

Обраќање на екс-претседателот на државата – Ѓорге Иванов Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

24Инфо - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Ѓорге Иванов со порака до Зоран Заев: Искусен политичару, во твоите очи наместо доблест и чест, љубовта кон татковината ...

Либертас - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов реагира на вчерашното интервју на Заев за БГНЕС. Тој потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на македонскиот народ, бидејќи, како што вели, без ...

Иванов се обрати до јавноста: Македонскиот народ го виде правото лице на Заев

Република - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов се обрати до јавноста по изјавите на премиерот Зоран Заев поврзани со македонската историја и Буграрија. Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Сител - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Иванов: Заев вчера докажа дека сме сведоци на национално предавство

Слободен Печат - 26.11.2020

Поранешниот македонски претседател Ѓорге Иванов напиша дека изјавите во интервјуто на премиерот Зоран Заев биле национално предавство. „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Канал5 - 26.11.2020

Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ. Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и ...

Проф. Иванов: Го прашувам јавно “искусниот политичар”, од каде таа аверзија кон историјата?

Опсервер - 26.11.2020

Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Кумановски м. - 26.11.2020

Откако, поранешниот претседател на Република Македонија и лидер на СДСМ Бранко Црвенковски се обрати до јавноста со отворено писмо по изјавите на премиерот Зоран Заев, со своја реакција и осуда се јави и поранешниот претседател Ѓорге Иванов.

Поранешниот претседател Иванов: Сведоци сме на национално предавство

еМагазин - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов писмено се обрати до нацијата по повод интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Ви ја пренесуваме неговата реакција: „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон ...

Иванов: Народот му го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Точка - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Ѓорѓе Иванов: Постојат прашања за кои не се преговара, црвени линии преку кои не се преминува

Скопје1 - 26.11.2020

Со објава на социјалните мрежи се прозва и поранешниот претседател на РМ Ѓорѓе Иванов, притоа тој напиша: -Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега ...

Иванов: Постојат прашања за кои не се преговара, стекнати права за кои не се разговара, црвени линии преку кои не се ...

PressingTV - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Иванов: Добро е „искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ и „За Македонцките Работи“

MakPress - 26.11.2020

Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

MTM - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Член на комисијата со Бугарија: Заев ја урниса работата на македонските експерти

Expres - 27.11.2020

Го оценувам интервјуто како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод интервјуто на ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

OhridNews - 26.11.2020

Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи без македонски народ, македонски идентитет и македонски јазик, нема ниту македонско прашање.

Иванов: Народот му го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Макфакс - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Иванов: Намерата еден проблем да се реши по секоја цена, се плаќа најскапо

Нетпрес - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, истакнува во своето обраќање до јавноста порашниот претседател на Република Македонија во двата мандата, Ѓорге Иванов.

Иванов: СВЕДОЦИ СМЕ НА НАЦИОНАЛНО ПРЕДАВСТВО, македонскиот народ го пишува новиот МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ

Вечер - 26.11.2020

Поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов реагира на вчерашното интервју на Заев за БГНЕС. Тој потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи без ...

Политичарите да сфатат дека историјата е наука, а не средство за дневно-политички манипулации

Н.Македонија - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...