TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емина Јаховиќ го покажа луксузниот дом, а кукаше дека сопругот не плаќа алиментација (фото)

Хитпортал - 03.03.2021

По изјавите во медиумите дека нејзиниот бивш сопруг Мустафа Сандал не ја плаќа алиментацијата веќе две години, Емисна Јаховиќ денеска е актуелна и по фотографиите кој таа ги објави на својот Инстаграм а се од нејзиниот дом во Истанбул.

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов дом

ЗаЗабава - 03.03.2021

Српската пејачка Емина Јаховиќ им покажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа нејзиниот нов дом. Таа сподели фотографии од својата оаза на мирот, која ја украсуваше со месеци, избираше мебел и детали за да биде сè на своето место.

Емина Јаховиќ ги пушти обожавателите да ѕирнат во нејзиниот нов дом (ФОТО)

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Емина Јаховиќ им покажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа нејзиниот нов дом. Имено, таа сподели фотографии од својата оаза на мирот, која ја украсуваше со месеци, избираше мебел и детали за да биде сè на своето место.

Емина Јаховиќ го покажа луксузот во кој ужива во Истанбул: Пејачката фрли брдо пари за домот кој изгледа како од ...

Курир - 03.03.2021

Српската пејачка Емина Јаховиќ со месеци работеше на темелно уредување на својот нов дом во Истанбул. Пејачката во новиот дом живее со двата сина кои ги има од бракот со популарниот пејач Мустафа Сандал.

Емина Јаховиќ за претерувањето во родителството: Не може секое дете да биде Ѓоковиќ, треба да се биде реален

Хаштаг - 03.03.2021

Пејачката Емина Јаховиќ периодов е актуелна поради признанието дека нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, веќе долго време не плаќал алиментација за нивните синови - Јаман и Јавуз. Дека пејачката е посветена мајка, можеме да сфатиме и од ...

А тврдеше дека се во најдобри односи: Емина Јаховиќ го тужи бившиот сопруг

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Иако по разводот со турскиот пејач Мустафа Сандал , со кого беше во брак 10 години и ги роди синовите Јаман и Јавуз , Емина Јаховиќ изјави дека е во одлични односи со него бидејќи продолжува да ѝ биде најдобриот пријател, српските медиуми пишуваат ...

Емина Јаховиќ го покажа новиот дом во Истанбул

Канал5 - 03.03.2021

Пејачката Емина Јаховиќ со месеци темелно работела на уредувањето на својот нов дом во Истанбул. Сега кога се средила по своја мерка, со финалниот изглед се пофали на Инстаграм. Во новата оаза на мирот на емина преовладуваат четири бои- сива, крем, ...

Емина го тужи Мустафа Сандал – ангажирала цел адвокатски тим!

ММС - 03.03.2021

Разводот беше убав, исто како и нашиот брак, изјави Емина Јаховиќ за српските медиуми пред повеќе од две години, откако ги потпиша документите за спогодбен развод со Мустафа Сандал. Но, се чини дека поп-вездата немаше идеја дека по само неколку ...

Фантастични над 70 000 евра и должи бившиот сопруг на Емина Јаховиќ за алиментација, таа најавува тужба

Хитпортал - 03.03.2021

Откако се разведоа спектакуларно исто како кога се земаа во 2018 година,турската ѕвезда Мустафа Сандал и пејачката Емина Јаховиќ ги полнат таблоидите со скандалозни трачеви. Овој пат Емина е актуелна во медиумите по нејзините изјави дека Мустафа е ...

Во екот на скандалот со поранешниот сопруг, Емина Јаховиќ за првпат го покажа луксузниот дом: Деталите ќе ве воодушеват

Хаштаг - 03.03.2021

Сива, крем, бела и златна се боите кои преовладуваат во нејзините простории... Пејачката Емина Јаховиќ на социјалната мрежа Инстаграм објави како изгледа нејзиниот нов дом. Имено, пејчката покажа како изгледа оазата на мирот која сама си ја има ...

Eмина Јаховиќ го тужи Мустафа поради неисплатени алиментации

Канал5 - 03.03.2021

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал, не плаќал алиментација за своите синови Јаман и Јавуз 26 месеци, па според тамошните медиуми, пејачката ќе ја бара правдата законски. Освен алиментација, Мустафа не ги платил трошоците за летен ...

Гламур, светли бои и луксуз: Емина Јаховиќ го покажа новиот дом (фото)

Вистина.мк - 03.03.2021

Пејачката Емина Јаховиќ покажа како изгледа нејзиниот нов дом. Имено, таа откри како изгледа нејзината оаза на мирот, која ја украсуваше со месеци избираше мебел и детали сè да биде на свое место.

Минимализам и луксуз: Емина Јаховиќ го покажа новиот дом

Мастило - 02.03.2021

Емина Јаховиќ покажа како изгледа нејзиниот нов дом. Блиски пријатели на познатата пејачка велат дека со месеци го избирала мебелот и декоративните елементи за се’ да изгледа како на филм.

Емина Јаховиќ ќе го тужи Мустафа за 26 месеци неплатена алиментација: „Денот кога се почувствував најлошо е кога дознав ...

Слободен Печат - 02.03.2021

Емина Јаховиќ (39) законски ќе бара правда затоа што нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал не плаќал алиментација за неговите синови Јаман и Јавуз цели 26 месеци. Како што дознава „Telegraf“ , Емина посочила дека нема да го прифати фактот дека ...

Eмина Јаховиќ го тужи Мустафа поради 26 неплатени алиментации, здравствено осигурување на децата…

+инфо - 03.03.2021

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал, не плаќал алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз 26 месеци, па според тамошните медиуми, пејачката ќе ја бара правдата законски.

Емина пресече и ангажираше адвокати: Го тужи Мустафа за огромна сума пари

Република - 03.03.2021

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал, не плаќал алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз 26 месеци, па според тамошните медиуми, пејачката ќе ја бара правдата законски.

Емина ќе го тужи Мустафа за 26 - те месеци неплатена алиментација: Не плаќал ниту возач, осигурување...

Хаштаг - 02.03.2021

Емина Јаховиќ законски ќе бара правда бидејќи нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал 26 месеци не плаќал алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз. Како што дознава Српски Телеграф, Емина посочила дека нема да го прифати фактот дека Мустафа не ...

Имала симптоми, но сепак три дена скијала со децата – Емина Јаховиќ за својата борба со коронавирусот

Република - 02.03.2021

Српската пејачка Емина Јаховиќ преку „Инстаграм“ ги информираше фановите дека била заразена со коронавирусот. вели пејачката. ...

Емина Јаховиќ признала дека заразена со корона се шетала меѓу луѓе- оваа причина е повеќе од јасна за брзината со која ...

Курир - 02.03.2021

Српската пејачка Емина Јаховиќ преку својот Инстаграм профил ги информираше фановите дека била заразена со коронавирусот. Но, освен тоа таа открила и дека не знаејќи дека е позитивна заминала на зимување заедно со своите два сина.

Емина Јаховиќ: „Бев на зимување, а не знаев дека сум позитивна на коронавирусот!“

Убавина и Здравје - 02.03.2021

Пејачката Емина Јаховиќ откри дека неодамна била заразена со коронавирус. Меѓутоа, освен тоа што била заразена, Јаховиќ откри дека не знаејќи дека е позитивна заминала на зимување со ...

Емина Јаховиќ не само што била заразена со коронавирус, туку и се шетала меѓу луѓе

Вистина.мк - 02.03.2021

Пејачката Емина Јаховиќ откри дека неодамна била заразена со коронавирус. Меѓутоа, освен тоа што била заразена, Јаховиќ откри дека не знаејќи дека е позитивна заминала на зимување со синовите. „Бев со децата на скијање.