TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хабиб Нурмагомедов го чека долгогодишна затворска казна!

Вечер Прес - 14.05.2024

Легендарниот УФЦ борец, Хабиб Нурмагомедов, е во центарот на голем скандал, кој според светските медиуми би можел да заврши и во затвор. Дагестанецот беше обвинет за затајување данок во Русија, поради што му беа замрзнати средствата на банкарските ...

Тимот на Хабиб Нурмагомедов демантира дека тој должи над 3 милиони долари данок

IPON - 15.05.2024

Тимот на Хабиб Нурмагомедов демантира дека тој должи над 3 милиони долари данок 15/05/2024 0 Тимот на Хабиб Нурмагомедов ги демантира информациите дека Куќата на славните на УФЦ и должи на Федералната даночна служба на Русија повеќе од 3 милиони ...

Враќањето на Конор Мек Грегор генерира рекордни приходи од билети

IPON - 14.05.2024

Враќањето на Конор Мек Грегор генерира рекордни приходи од билети 14/05/2024 0 Враќањето на Конор Мек Грегор во кафезот на УФЦ предизвика голем интерес кај фановите. Настанот УФЦ 303, каде што ќе учествува Корнор, постави рекорд на УФЦ за приходи од ...

На легендарниот Хабиб му се заканува затворска казна!

Спортманија - 13.05.2024

Хабиб Нурмагомедов е еден од најдобрите фајтери во историјата на боречките спортови. Легендарниот Дагестанец во 30 борби имаше исто толку победи и со перфектен биланс ја заврши кариерата. Тој бил спортист кој ретко се поврзувал со некакви скандали, ...