TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Redmi K30 Pro поседува одлични спецификации за прифатлива цена

Телефони.мк - 25.03.2020

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro и K30 Pro Zoom смартфоните, кои се уникатни по кружниот модул на задната камера и поп-ап камерата за селфи фотогорфафии. Redmi K30 Pro има Snapdragon 865 процесор и 5G мрежа.

Redmi K30 Pro нуди одлични перформанси по достапна цена

USB - 24.03.2020

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro/K30 Pro Zoom телефоните. Во прашање е наследникот на K20 Pro (во Азија) / Mi 9T Pro (во Европа) моделите. Уредите ги карактеризира кружниот систем на камери на задната страна и pop-up селфи камера.

Redmi Note 9S е ребрендиран Note 9 Pro за меѓународните пазари

USB - 24.03.2020

Xiaomi денеска одржа онлајн презентација, во текот на која кинеската компанија ја претстави глобалната верзија на Redmi Note 9 Pro телефонот – Redmi Note 9S. Redmi Note 9S користи 6.67-инчен IPS LCD панел со 1080 x 2400p (20:9) резолуција.