TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војската бара оставка од ерменскиот премиер, тој го смени шефот на генералштабот

Слободен Печат - 25.02.2021

Премиерот на Ерменија Никол Пашинијан изјави денес дека по барањето на војската да поднесе оставка, го сменил шефот на генералшабот Оник Гаспаријан. Претходно Генералштабот на оружените сили на Ерменија побара оставка од Пашинијан и предупреди да не ...

Над Ереван кружи авијацијата, војската инсистира Пашинјан да си замине

Точка - 25.02.2021

Генералштабот на Вооружените сили на Ерменија излегол со ново соопштение во кое уште еднаш е побарана оставка на премиерот Никола Пашинјан. Како што јавува дописникот на "Sputnik", над Ереван кружи авијација.

Ерменската војска го повика премиерот да отстапи, тој ги обвини за обид за пуч

МКД - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан кажа дека повикот од оружените сили да отстапи претставува обид за воен пуч во таа земја и ги повика поддржувачите да се соберат во центарот на престолнината Ереван.

Војската во Ерменија го повика премиерот да поднесе оставка

Точка - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан рече дека повикот на вооружените сили тој да се повлече од функцијата е обид за воен удар во земјата и ги повика приврзаниците да се соберат во центарот на главниот град Ереван.

Војската на Ерменија бара оставка од Пашинијан: „Обид за воен удар“

Локално - 25.02.2021

Генералштабот на ерменската армија побара оставка од премиерот Никола Пашинијан. Премиерот на Ерменија ова го нарече обид за воен удар. „Премиерот и Владата на Ерменија не се во можност да донесат соодветни одлуки во оваа криза и судбоносна ...

Ерменскиот премиер предупреди на обид за воен удар

Р.С.Европа - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинин денеска предупреди на обид за воен удар против него, откако армијата преку соопштение побара оставка од него и неговата влада. Пашинијан се соочи со протести и повици за оставка по, како што велат неговите критичари, ...

Ерменската армија бара оставка од премиерот Пашинјан

Вечер Прес - 25.02.2021

Ерменската војска денеска побара оставка од премиерот Никола Пашинјан, пренесува агенцијата РИА Новости. Еден ден претходно, ерменскиот претседател Армен Саркисјан, на предлог на Пашинјан, го смени првиот заменик началник на Генералштабот, Тирана ...

Пашинијан го смени началникот на Генералштабот, откако армијата му побара оставка

Опсервер - 25.02.2021

– Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека го сменил началникот на Генералштабот, Оник Гаспаријан, откако армијата побара негова оставка. Руските медиуми пренесоа дека Генералштабот на вооружените сили на Ерменија претходно побара ...

Ерменската армија бара оставка од премиерот Пашинјан

ТВ21 - 25.02.2021

Ерменската војска денеска побара оставка од премиерот Никола Пашинјан, пренесува агенцијата РИА Новости. Еден ден претходно, ерменскиот претседател Армен Саркисјан, на предлог на Пашинјан, го смени првиот заменик началник на Генералштабот, Тирана ...

Пашинијан го смени началникот на Генералштабот, откако армијата му побара оставка

24Инфо - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека го сменил началникот на Генералштабот, Оник Гаспаријан, откако армијата побара негова оставка. Руските медиуми пренесоа дека Генералштабот на вооружените сили на Ерменија претходно побара ...

Пашинијан го смени началникот на Генералштабот, откако армијата му побара оставка

MakPress - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека го сменил началникот на Генералштабот, Оник Гаспаријан, откако армијата побара негова оставка. Руските медиуми пренесоа дека Генералштабот на вооружените сили на Ерменија претходно побара ...

Пашинијан го смени началникот на Генералштабот

Вечер Прес - 25.02.2021

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека го сменил началникот на Генералштабот, Оник Гаспаријан, откако армијата побара негова оставка. Руските медиуми пренесоа дека Генералштабот на вооружените сили на Ерменија претходно побара ...