TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитар Димитриоски е нов ракометар на Валјадолид

Екипа - 30.06.2022

Повремениот ракометен репрезентативец на Македонија, Димитар Димитриоски го направи својот прв интернационален трансфер. Македонскиот бек следната сезона ќе биде дел од шпанскиот шампионат каде ќе ги брани боите на Валјадолид.

Писонеро си го зема Димитриоски во Валјадолид

Sport 1 - 30.06.2022

Македонскиот ракометар Димитар Димитриоски се сели во Асобал-лигата и од следната сезона ќе го носи дресот на шпанскиот гигант Валјадолид. Димитриоски може да игра како среден бек, но и на позицијата лево крило, па ќе биде добро засилување за Давид ...

ОФИЦИЈАЛНО: Димитар Димитриоски потпиша за Ваљадолид

24 Ракомет - 30.06.2022

Средниот бек на Еурофарм Пелистер 2, Димитар Димитриоски, во новата сезона ќе има прв интернационален предизвик. Како што најави 24Ракомет, прилепчанецот се сели во Асобал лигата и ќе настапува за еден од најпознатите шпански клубови, Ваљадолид.