TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск ќе прави автомобил-подморница според урнекот од филмот за Џејмс Бонд

Нетпрес - 13.06.2019

Челникот на американската компанија „Tesla“, којашто се занимава со производство на технолошки напредни автомобили, Илон Маск, изјави дека се подготвени за правење автомобил-амфибија според образецот од фолмовите за британскиот супер-шпион Џејмс ...

Tesla наскоро ќе поминува речиси 650 километри

Локално - 13.06.2019

Добри вести за напредокот во технологијата на Tesla слушнаа акционерите во компанијата и тоа лично од страна на главниот извршен директор Елон Маск за време на традиционалниот годишен состанок во Маунтин Вју, Калифорнија вчера.

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

Денар - 12.06.2019

На годишниот состанок на акционерите на компанијата Tesla, кој бил одржан вчера, Илон Маск одговарал на прашања. Меѓу стандардните прашања за новите модели (прототип на електричен пикап, Model Y, Class 8 полу-камион…), се појавило многу интересно ...

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

Локално - 12.06.2019

На годишниот состанок на акционерите на компанијата Tesla, кој бил одржан вчера, Илон Маск одговарал на прашања. Меѓу стандардните прашања за новите модели (прототип на електричен пикап, Model Y, Class 8 полу-камион…), се појавило многу интересно ...