TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забраниле славење на постигнат гол и разговор со судиите , за да има натпревари (ВИДЕО)

Канал5 - 08.04.2020

Бурунди е една од четирите држави на светот со Никарагва, Таџикистан и Белорусија каде сè уште се игра фудбал. Во Бурунди, источноафриканска земја со население од десетина милиони, не планираат да ја прекинат лигата поради пандемијата на коронавирус.

Какво фудбалско друштво – Тајван ќе им се приклучи на Белорусите, Таџикистан, Никарагва и Бурунди

Спортманија - 08.04.2020

Од 12. април ќе се игра уште едно првенство, па од недела ќе се играат вкупно 5 фудбалски првенства на планетата Од недела 12. април ќе почне и фудбалското првенство на Тајван, како петто што се игра на планетата.

Подгответе се: Уште едно фудбалско првенство означува старт!

Gol.mk - 08.04.2020

На светската фудбалска мапа почнува уште едно фудбалско првенство и топката ќе се тркала на терени во уште една земја. По Белорусија, Таџикистан, Никарагва и Бурунди, фудбал ќе се игра и на Тајланд.

Во Бурунди не ја прекинаа фудбалската лига, но забранија славење голови

Expres - 07.04.2020

Бурунди, една од само четирите земји во светот во кои сè уште се игра фудбал, не планира да ја прекине лигата поради пандемијата од коронавирус, но донесе неколку одлуки поврзани со тоа. Најважна е забраната за групно славење на постигнат погодок, ...