TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дојава за бомба имало и во ОУ „Кочо Рацин“ во Центар: Герасимовски објави дека е лажна

360 степени - 01.12.2022

Претходно и од Општина Карпош објавија дека дојава имало и во нивно основно училиште. Исто така, денеска пораки дека има поставено бомби стигнаа и во осум средни школи во Скопје Дојава за бомба денеска пристигнала и во Општинското основно училиште ...

Нови дојави за бомби во скопски училишта, МВР пак на терен

А1 On

Нови дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Телма

Нови дојави за бомби во седум скопски училишта

Сител

ПОВТОРНО ДОЈАВИ ЗА БОМБИ – седум средни училишта попладнево останаа празни, хакерите ја тестираат (НЕ) способноста на МВР деветти пат по ред (ФОТО)

Курир

Повторно закани за бомби во скопските средни училишта

Локално

Нови дојави за бомби во неколку скопски средни училишта

Алсат-М

Независен MakPress 24Инфо Опсервер Н.Македонија Фокус ТВ21 Скопје24

Повторно дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

еМагазин - 01.12.2022

На меил адреси на осум средни училишта во Скопје денеска повторно била упатена закана за поставена експлозивна направа, информираа за МИА од МВР. Станува збор за училиштата „Раде Јовчевски – Корчагин“, „Орце Николов“, „Јосип Броз Тито“, „Панче ...

По пауза од две недели, осум скопски училишта денеска добија дојави за поставени бомби

360 степени

Не во седум туку во осум средни училишта испратени дојави за бомби, МВР откри каде биле испратени заканите

MakPress

Повторно закани за бомби во осум средни училишта во Скопје

Frontline

Нови дојави за бомби во 8 скопски училишта

Кајгана

Повторно дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Опсервер

Повторно пријави за бомби во осум средни училишта во Скопје

МКД

Република Сител Слободен Печат ММС Zoom Вечер Прес

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ООУ ,,Кочо Рацин” е лажна. Ги информираме граѓаните да бидат спокојни

Centar - 01.12.2022

Општина Центар по однос денешната информација за поставена бомба во ООУ „Кочо Рацин“ на Водно ја информира јавноста дека станува збор за лажна дојава. Откако на мејл адреса на основното училиштето е упатена закана за поставена експлозивна направа, ...

Герасимовски: Дојавата за бомба во ООУ ,,Кочо Рацин" е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Канал5

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ООУ ,,Кочо Рацин” е лажна. Ги информираме граѓаните да бидат спокојни

24Инфо

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ООУ ,,Кочо Рацин” е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Локално

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ООУ „Кочо Рацин” е лажна, граѓаните да бидат спокојни

А1 On

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ООУ ,,Кочо Рацин е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Press24

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ,,Кочо Рацин” е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Макфакс

MTM Либертас