TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За 24 часа скокна вредноста на етереумот

Фактор - 16.09.2021

Етереумoт бележи раст во последниве 24 часа. Втората најпозната криптовалута во светот, етереум, има раст од 7,3 проценти, и сега се тргува по цена од 3.641 долари. Во последните 24 часа, биткоинот ја зголеми својата вредност за 2,9 проценти и се ...

Етереум со силен раст во последниве 24 часа

Локално - 16.09.2021

Целосниот пазар на криптовалути ја зголеми својата вредност за 3,8 проценти во изминатите 24 часа. Според веб-страницата „Коингеко“, во последните 24 часа, биткоинот ја зголеми својата вредност за 2,9 проценти и во моментов се тргува по цена од ...