TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капитенот на Работнички се сели во Кипар

СуперСпорт - 13.06.2018

Капитенот на Работнички за минатата сезона, Душко Трајчевски, се договори со Алки Ороклини од Кипар. Трајчевски се сели во Кипар како слободен играч и ќе се обиде да му помогне на Алки во новата сезона. Минатата сезона, Алки заврши на 11.

Капитенот на Работнички продолжува во Кипар

Sport 1 - 13.06.2018

Душко Трајчевски го напушти Работнички откако летово му истече договорот и одлучи да ја продолжи кариерата во кипарскиот шампионат. Сега веќе поранешниот капитен на „романтичарите“ потпиша за Алки.

Душко Трајчевски потпиша за кипарски Алки

Екипа - 13.06.2018

Душко Трајчевски и дефинитивно заминува од редовите на Работнички, денеска официјално потпишувајќи договор со кипарскиот прволигаш Алки. Досегашниот капитен на „романтичарите“ се одлучи да стартува интернационална кариера по крајот на договорот со ...