TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клаудија Кардинале воодушевена од убавините на Охрид

А1 On - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Филмската дива Кардинале го виде Охрид

Независен - 25.09.2018

Филмската дива Клаудија Кардинале го посети Охрид, заедно со домаќините од фестивалот „Браќа Манаки“. -Кардинале беше воодушевена од охридските бисери, цркви и природа, соопштија од фестивалот.

Клаудија Кардинале: Јас не сум дива, јас сум обична жена!

Република - 24.09.2018

На денешната прес конференција на ИФФК „Браќа Манаки“ беше претствен тимот од филмот „Благородни лаги“ кој синоќа беше прикажан во чест на Клаудија Кардинале, добитничката на Специјалната Камера 300 за особен придонес во светската филмска уметност.

Актуел интервју со министерот за надворешни работи Никола Димитров

Тера - 24.09.2018

Во Битола се сретна со почесните конзули каде договорија поголема соработка и почести средби. Беше на фестивалот Манаки и поразговара и со главната ѕвезда на фестивалот Клаудија Кардинале.

Кардинале: “Не, јас не сум филмска дива, јас сум обична жена!”

Вечер - 24.09.2018

По повод филмот „Благородни лаги“, прикажан на 39. ИФФК “Браќа Манаки” во чест на Клаудија Кардинале, на денешната прес-конференција освен Паоло Роси и Емануела Закерини, продуценти на филмот, се појави и италијанската актерка.

Клаудија Кардинале: Не сум носталгична кон убавината и годините

Fashionel - 24.09.2018

Во тек е ИФФК„Браќата Манаки“, а вниманието на јавноста беше свртена уште првиот ден со најавата дека годинешните гости - ѕвезди се оскаровецот Роџер Дикинс и славната актерка Клаудија Кардинале.

Клаудија Кардинале воодушевена од убавините на Охрид

Слободен Печат - 25.09.2018

Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви. Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид.

Клаудија Кардинале во Битола: Немав љубовна афера со ниту еден партнер во Холивуд

Независен - 24.09.2018

- Секогаш одбвивав да се соблекува гола во филмовите. Иако играв со познати актери кои важеа за големи заводници, никогаш немав љубовна афера на снимањата со ниту еден партнер, изјави филмската дива Клаудија Кардинале на вчерашниот мастерклас, во ...

Клаудија Кардинале: Јас не сум дива, јас сум обична жена!

Нетпрес - 24.09.2018

На денешната прес конференција на ИФФК „Браќа Манаки“ беше претствен тимот од филмот „Благородни лаги“ кој синоќа беше прикажан во чест на Клаудија Кардинале, добитничката на Специјалната Камера 300 за особен придонес во светската филмска уметност.

Клаудија Кардинале воодушевена од убавините на Охрид

Канал5 - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Разговор со Клаудија Кардинале на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола

Окно - 24.09.2018

Малата сала на Центарот на култура во Битола беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари, фоторепортери и обожаватели на филмската дива Клаудија Кардинале, кои присуствуваа на разговорот што го водеше Микеле де Анџелис, режисер и ...

Клаудија Кардинале воодушевена од убавините на Охрид

+инфо - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Клаудија Кардинале одушевена од охридските бисери и цркви

Вечер - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Клаудија Кардинале воодушевена од убавините на Охрид

CivilMedia - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Клаудија Кардинале одушевена од убавините на Охрид

Либертас - 25.09.2018

Италијанската актерска ѕвезда Клаудија Кардинале и нејзината екипа го посетија Охрид. Од ИФФК „Браќа Манаки“ како нејзини домаќини информираат дека Кардинале била воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Клаудија Кардинале го посети Охрид: Воодушевена е од галеријата на икони и охридскиот бисер

Република - 25.09.2018

Ѕвездата на годинашниов фестивал ИФФК „Браќа Манаки“, Калудија Кардинале и нејзината екипа, синоќа го посетија Охрид. Таа беше воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви.

Клаудија Кардинале воодушевена од Охрид

Тера - 25.09.2018

Ѕвездата на годинашниов фестивал, Клаудија Кардинале и нејзината екипа, вчера го посетија Охрид. Таа беше воодушевена од охридските бисери, природата и охридските цркви, соопштија од фестивалот.