TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сити на чекор од големиот сон, ПСЖ мора да нападне

Вечер Прес - 04.05.2021

Лидерот во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити, никогаш не бил поблиску до реализација на големиот сон, да биде дел од финалниот натпревар во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Тест за големиот сон: Може ли Сити до финале?!

Спортклуб - 04.05.2021

Манчестер Сити од 21 часот вечерва го пречекува составот на ПСЖ, против кои ќе го одигра реваншот во полуфиналето. Од првиот натпревар Сити со себе носи предност од 2:1, а вечерва иако нема публика на трибини, сепак може да имаат одредена предност ...

Во ПСЖ не се така самоуверени дека Нејмар и Мбапе ќе потпишат нови договори

Дриблинг - 04.05.2021

Како се доближува летниот трансфер прозорец, така се зголемува притисокот по управата на ПСЖ по однос на преговорите за продолжување на договорите со првете две ѕвезди, Нејмар и Мбапе. „Л`Екип“ пренесува дека првиот опративец на ПСЖ, Леонардо повела ...

Гвардиола: Реваншот од полуфиналето тежи повеќе од финалето во Лигата на шампионите

Екипа - 03.05.2021

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола предупредува дека реваншот со Пари Сен Жермен ќе биде најтешкиот натпревар со кој се соочуваат „граѓаните“ оваа сезона. Манчестер Сити забележа победа од 2-1 на првиот полуфинален натпревар на гости во ...

Гвардиола: Ќе играме да победиме и на реваншот, се надевам Мбапе ќе игра

Sport 1 - 03.05.2021

Манчестер сити утре со предност од 2-1 ќе го пречека ПСЖ во рамки на реванш полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола вели дека неговиот тим мора да ги контролира емоциите и дека ваквите натпревари ...

Покетино: Загрижен сум за Мбапе, но ќе видиме

Sport 1 - 03.05.2021

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино на денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Манчестер сити во рамки на полуфиналето во Лигата на шампиони беше доста таинствен за повредата на Килијан Мбапе.

Познат тимот на ПСЖ за дуелот против Сити?

Екипа - 03.05.2021

Тренерот на Пари Сен Жермен, Маурисио Покетино денеска изјави дека е оптимист во врска со настапот на Килијан Мбапе во нападот за реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите против Манчестер Сити. “Ние ја проценуваме неговата состојба секој ден.

Мбапе отпатува за Манчестер, Почетино оптимист околу неговиот настап

Gol.mk - 03.05.2021

Европскиот вицешампион, ПСЖ денес допатува во Манчестер, каде утре ќе брка сензација за пласман во финалето на Лигата на шампионите. По поразот од 1-2 на домашен терен, екипата на Почетино мора да направи подвиг за второ финале по ред во најелитното ...

Покетино верува дека Мбапе ќе игра против Сити

Слободен Печат - 03.05.2021

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино изјави дека е оптимисти во врска со настапот на Килијан Мбапе во реванш полуфиналниот натпреварот од Лигата на шампионите против Манчестер сити. Мбапе заработи повреда за времена првиот полуфинален натпревар кој се ...

Француските медиуми го открија тимот на ПСЖ за мечот со Манчестер Сити

Спортклуб - 03.05.2021

Тренерот на Парижани, Маурисио Покетино денес изјави дека е оптимист кога е во прашање играњето на Килијан Мбапе на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите. Младиот Французин го повреди мускулот на ногата непосредно пред почетокот на мечот ...

Француските медиуми го открија составот на ПСЖ за реваншот со Сити

Sport M - 03.05.2021

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино денес изјави дека е оптимист кога е во прашање играњето на Килијан Мбапе на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите. Младиот Французин го повреди мускулот на ногата непосредно пред почетокот на мечот во ...

Мбапе едвај се движи, но отпатува за Манчестер за реваншот во ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.05.2021

Килијан Мбапе е во составот на ПСЖ за реванш полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони против Манчестер сити. Французинот отпатува заедно со екипата за Англија, но на аеродромот беше забележливо како поткривнува и дека се движи со потешкотии.

Гвардиола: Огромен оптимист сум, многу помирен од порано!

MTM - 03.05.2021

Кај фановите на Манчестер Сити расте позитивна тензија пред утрешниот реванш полуфинален меч против ПСЖ затоа што „граѓаните“ се на чекор до историски пласман во финалето. Иако Пеп го има освоено „пехарот со големите уши“ со Барселона, тој утрешниот ...

Дали Мбапе ќе биде подготвен за реванш?

Sport M - 03.05.2021

Sездата на ПСЖ, Килијан Мбапе најверојатно ќе игра на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите против Манчестер Сити. Мбапе имаше проблеми со мускулите и беше под знак прашалник дали ќе биде подготвен за Англичаните, но сега пристигнаа добра ...

Мбапе се најде во составот на ПСЖ за реваншот против Сити

Дерби - 03.05.2021

Францускиот напаѓач, Килијан Мбапе се најде во составот на Пари Сен Жермен за реваншот против Манчестер Сити во Лигата на шампионите. Мбапе поради повреда го пропушти лигашкиот меч против Ленс кој во саботата се играше на „Паркот на принцовите“, но ...

Покетино: Мбапе ќе биде подготвен за реваншот против Сити

MakPress - 03.05.2021

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, изрази денеска оптимизам околу настапот на напаѓачот на францускиот првак Килијан Мбапе на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони против Манчестер сити.

Гвардиола пред ПСЖ: Не смееме да дозволиме да нè обземаат емоции

Локално - 03.05.2021

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола денес изјави дека реваншот од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен ќе биде најтешкиот натпревар за неговиот тим оваа сезона.

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Опсервер - 03.05.2021

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, откри што очекува од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен. – ПСЖ е извонреден тим, сите го знаат тоа. Тие се во состојба да творат за да го освојат она што многумина ...

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Sport M - 03.05.2021

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, откри што очекува од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен. – ПСЖ е извонреден тим, сите го знаат тоа. Тие се во состојба да творат за да го освојат она што многумина ...

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

MakPress - 04.05.2021

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, откри што очекува од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен. – ПСЖ е извонреден тим, сите го знаат тоа. Тие се во состојба да творат за да го освојат она што многумина ...

Секој парижанец да верува во нас

Вечер Прес - 03.05.2021

Фудбалерот на ПСЖ, Неимар ја кажа својата огромна желба да го води тимот до финалето во Лигата на шампионите. Имавме многу тежок прв натпревар со Сити, но мора да верувате во најдоброто. Не е важно што кажува статистиката или процентот на ...

Покетино: Мбапе ќе биде подготвен за реваншот против Сити

Опсервер - 03.05.2021

– Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, изрази денеска оптимизам околу настапот на напаѓачот на францускиот првак Килијан Мбапе на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони против Манчестер сити.

Почетино: Мбапе ќе биде подготвен за реваншот против Сити

Кајгана - 03.05.2021

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Почетино изрази оптимизам околу настапот на напаѓачот на францускиот првак Килјан Мбапе на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони против Манчестер Сити.

ПСЖ го губи трпението, постави цена за Мбапе

Спортски - 02.05.2021

Сагата околу иднината на Килијан Мбапе продолжува бидејќи напаѓачот се уште не ставил потпис на нов договор со ПСЖ. Преговорите помеѓу клубот и Мбапе траат веќе неколку месеци, па ПСЖ полнува да го губи трпението.