TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продуцентот Вајнстин обвинет за силување

Нова ТВ - 25.05.2018

Холивудскиот магнат Харви Вајнстин е обвинет за силување и неколку други обвиненија за сексуална злоупотреба на две жени. Претходно денеска Вајнстин и се предаде на полицијата во Њујорк. Десетици жени го обвинија Вајнстин, некои за силување, некои ...

Харви Вајнстин се пријави во полиција

Глас на Америка - 25.05.2018

Холивудскиот продуцент се соочи со првите обвиненија по наводите за сексуално вознемирување Харви Вајнстин се пријави на њујоршката полицијата, за да се соочи со првите кривични обвиненија против него, по наводите за сексуално вознемирување од ...

Вајнстин пуштен со кауција

А1 On - 25.05.2018

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин, кој е обвинет за силување и сексуално злоставување, пуштен е денеска со кауција од еден милион долари. Тој утрово и се предаде на полицијата во Њујорк, а потоа беше спроведен со лисици на ...

Гвинет Палтроу: Бред Пит ме заштити од Вајнстин

Кајгана - 25.05.2018

Актерката Гвинет Палтроу во емисијата на Хауард Стерн даде детален опис на вечерта кога нејзиниот тогашен дечко Бред Пит му се спротиставил на Харви Вајнстин откако дознал дека сексуално ја вознемирувал, објави „Daily Mail“.

Вајнстин ослободен со кауцијa од еден милион долари

Канал5 - 25.05.2018

Холивудскиот могул Харви Вајнстин ќе може да се брабни од слобода , откако плати еден милион долари кауција. Тој е обвинет за сексуален напад на над 70 жени , додека работел како еден од најголемите продуценти во Холивуд.

Харви Вајнстин и официјално обвинет за силување

Сакам да кажам - 25.05.2018

Моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин е обвинет за силување и за неколку други случаи на сексуална злоупотреба, откако денеска ѝ се предаде на полицијата во Њујорк. Десетици жени, од кои повеќето актерки, го обвинија Вајнстин за силување, ...

Му дојде крајот: Поранешните жени на Бред Пит го сместија “манијакот” во затвор, а тој таму ќе си читал книги!

Точка - 25.05.2018

Харви Вајнштајн утринава бил во полиција во Њјуорк, за да се соочи со обвиненијата и пријавите кои го етикетираа како сексуален криминалец. Продуцентот бил посрамотен пред целата јавност, а со себе носел три книги меѓу кои и "Something Wonderful: ...

Харви Вајнстин и се предаде на њујоршката полиција

+инфо - 25.05.2018

Повеќе од 70 жени го обвинуваат соосновачот на студијата „Мирамакс“ и „Вајнстин цо“ за сексуално вознемирување, вклучувајќи и силување, а некои обвинувања датираат и од пред повеќе години.

Вајнстин пуштен со кауција: Не направив ни еден сексуален чин без согласност од жената

Локално - 25.05.2018

Откако утрово и се предаде на полицијата во Њујорк, поранешниот холивудски могул Харви Вајнстин, обвинет е за силувања и сексуално злоставување, а обвиненијата произлегуваат од два одвоени случаи.

Денес Вајнстајн ќе и се предаде на полицијата

Алсат-М - 25.05.2018

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстајн се очекува денес да и се предаде на полицијата поради обвинувањата за сексуално вознемирување, објави Њујорк Тајмс. Адвокатот на Вајнстин, Бенјамин Брафман, не сакаше да ги коментира овие ...

Харви Вајнстин денес се предаде на њујоршката полиција (видео)

Таратур - 25.05.2018

Холивудскиот продуцентски могул Харви Вајнстин денес се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуални злоупотреби, објавија американските медиуми. Тој беше уапсен поради голем број обвиненија, меѓу кои и за сексуални напади и ...

Уапсен Харви Вајнштајн

Стандард - 25.05.2018

Американскиот продуцент Харви Вајнштајн е уапсен откако доброволно се пријавил во полициска станица во Њујорк, утрото на 25 мај, објави CNN. Вајнштајн е обвинет за силување на една жена и принудуање на друга на орален секс.

Продуцентот Вајнстин денес ќе и се предаде на полицијата

Курир - 25.05.2018

Некогашниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин, како што се очекува денес ќе и се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуално вознемирување, објавува „Њујорк Тајмс“.

Гвинет Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

А1 On - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Продуцентот ги посакувал жените на Бред Пит: Анџелина Џоли и поранешната свршеница Гвинет Палтроу, жртви на обид за ...

Точка - 24.05.2018

Актерката Гвинет Палтроу го нарече Бред Пит "најдобар" за заканувачкото однесување кон продуцентот Харви Вајнштајн, кога продуцентот извршил сексуален напад врз младата глумица. Покрај Бред Пит, нејзиниот поранешен свршеник глумицата се чувстувала ...

(ВИДЕО+ФОТО) Бред Пит „ќе убие“ за Гвинет Палтроу!

Екран - 24.05.2018

Гвинет Палтроу меѓу првите открила дека била една во низата жртви на продуцентот Харви Бернштајн, кој своевремено сексуално ја вознемирувал, а сега проговорила и за судирот кој поради тоа настанал помеѓу него и Бред Пит.

Гвинет проговори за сексуалните напади на Вајнстин

Репортер - 24.05.2018

Актерката Гвинет Палтроу е меѓу првите кои открила дека била една во низата на жртвите на продуцентот Харви Вајнстин, кој своевремено сексуално ја вознемирувал, а сега проговорила и за конфликтот кој настанал помеѓу неа и Бред Пит.

Гвинет Полтроу проговори за сексуалната злоупотреба од Харви Вајнстин

Таратур - 24.05.2018

На гостувањето во шоуто со Хауард Стерн, актерката Гвинет Полтроу откри детали од вечерта кога нејзиниот тогашен дечко му се спротивставиле на Харви Вајнстин откако дознал дека продуцентот ја вознемирувал неа, пренесува Daily Mail.

Покренато обвинение за силување против Харви Вајнстин

Либертас - 26.05.2018

Холивудскиот магнат Харви Вајнстин е обвинет за силување и неколку други обвиненија за сексуална злоупотреба на две жени. Претходно денеска Вајнстин и се предаде на полицијата во Њујорк. Десетици жени го обвинија Вајнстин, некои за силување, некои ...

Вајнстин пуштен со кауција од еден милион долари

+инфо - 25.05.2018

Поранешниот холивудски филмски продуцент го негираше обвинувањето дека извршил сексуален чин без согласност на жена. Тој беше пуштен со кауција и барање да носи уред за следење, како и забрана за напуштање на Њујорк.

Моќниот продуцент ќе се брани од слобода: Вајнстин ослободен со кауција од еден милион долари

Независен - 25.05.2018

САД- Холивудскиот моќник Харви Вајнстин ќе може да се брани од слобода , откако плати еден милион долари кауција.Тој е обвинет за сексуален напад на над 70 жени , додека работел како еден од најголемите продуценти во Холивуд.

Харви Вајстин и се предаде на полицијата во Њујорк

Бриф - 25.05.2018

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин денеска и се предаде на њујоршката полиција поради обвинение за сексуално вознемирување. Повеќе од 70 жени го обвинуваат соосновачот на студијата „Мирамакс“ и „Вајнстин цо“ за сексуално ...

Моќниот продуцент Вајнстин ѝ се предаде на полицијата во Њујорк

Независен - 25.05.2018

САД - Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин и се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуално вознемирување, објави Њујорк Тајмс. Изминативе месеци, Вајнстин се лечеше во приватна болница во Аризона.

Продуцентот Харви Вајнстин се предаде на њујоршката полиција

Нова ТВ - 25.05.2018

Холивудскиот продуцентски могул Харви Вајнстин денес се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуални злоупотреби, објавија американските медиуми. Тој беше уапсен поради голем број обвиненија, меѓу кои и за сексуални напади и ...

Продуцент Харви Вајнстин и се предаде на полицијата

Канал5 - 25.05.2018

Американскиот продуцент Харви Вајнстин е уапсен откако доброволно се пријавил во полициска станица во Њујорк, утрото на 25 мај, објавија американските медиуми. Вајнстин е обвинет за силување на една жена и принудуање на друга на орален секс.

Харви Вајнстин денес и се предаде на полицијата

ЗаЗабава - 25.05.2018

Харви Вајнстин денес и се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуално вознемирување. Весникот се повикува на два неименувани полициски извори. Адвокатот на продуцентот, не сакал да ги коментира овие наводи.

Гвинет Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

Фокус - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Продуцентот ги посакувал жените на Бред Пит: Анџелина Џоли и поранешната свршеница Гвинет Палтроу, жртви на обид за ...

Локално - 24.05.2018

Актерката Гвинет Палтроу го нарече Бред Пит “најдобар” за заканувачкото однесување кон продуцентот Харви Вајнштајн, кога продуцентот извршил сексуален напад врз младата глумица. Покрај Бред Пит, нејзиниот поранешен свршеник, глумицата се чувстувала ...

Вајнштајн пуштен со кауција

Стандард - 25.05.2018

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнштајн, кој е обвинет за силување и сексуално злоставување, пуштен е денеска со кауција од еден милион долари. Тој утрово и се предаде на полицијата во Њујорк, а потоа беше спроведен со лисици на ...

Харви Вајнстин се предаде на полицијата во Њујорк

Кајгана - 25.05.2018

Њујорк, 25 мај 2018 (МИА) - Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин денеска ѝ се предаде на њујоршката полиција поради обвинение за сексуално вознемирување. Повеќе од 70 жени го обвинуваат коосновачот на студијата „Мирамакс“ и ...

Продуцентот Вајнстин ѝ се предаде на полицијата

Локално - 25.05.2018

Моќниот продуцент Вајнстин ѝ се предаде на полицијата САД- Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин и се предаде на полицијата поради обвинувањата за сексуално вознемирување, објави Њујорк Тајмс.

Гвинет Полтроу: Бред му се закани на Вајнштајн дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

Женски магазин - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Кауција од милион долари за Вајнстин

Кајгана - 25.05.2018

Њујорк, 25 мај 2018 (МИА) - Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин, кој е обвинет за силување и сексуално злоставување, пуштен е денеска со кауција од еден милион долари. Тој утрово и се предаде на полицијата во Њујорк, а потоа беше ...

Славната актерка откри: Бред Пит му се закани на Вајнстин дека ќе го убие

Курир - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Бред Пит му се заканил на продуцентот дека ќе го убие

+инфо - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

Н.Македонија - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за сексуално малтретирање.

Бред Пит му се закани на Вајнстин дека ќе го убие

Пулс24 - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Гвинет Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

Сител - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Гвинет Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие ако уште еднаш сексуално ме вознемири

МК News - 24.05.2018

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за секуслано малтретирање.

Гвинет Палтроу со нови детали за непријатното искуство со Вајнстин: Бред му се закани дека ќе го убие

Независен - 25.05.2018

САД - Оскаровката Гвинет Палтроу при гостувањето во шоуто на славниот радио водител Хауард Стерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе жени го обвинија за ...