TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руска докторка советува: Доволно е да јадете еден цитрон неделно -промените во организмот се изненадувачки

Вечер Прес - 28.01.2022

Руската лекарка, нутриционистката Светлана Зеленцова за Спутник откри зошто е неопходно да се јаде грејпфрут и од кои болести тој се спасува. Таа изјавила дека ова овошје е богато со витамини и микроелементи, особено со витамин Ц и силициум.

Го регулираат холестеролот и се пијат пред СПИЕЊЕ: Овие 5 ПИЈАЛОЦИ ќе ви ги исчистат крвните садови, а ЕДЕН ќе ве ...

Екран - 28.01.2022

Постојат многу природни начини за регулирање на холестеролот, но кога станува збор за одредени пијалоци, најдобро е да ги пиете навечер. Ова е список на пијалоци кои се корисни кога станува збор за вашите крвни садови 1. Зелен чај.

ЛУКОТ Е НАЈДОБРО ДА СЕ ЈАДЕ СИРОВ! А овој зеленчук треба да го јадете ВАРЕН

Попара - 28.01.2022

За здравје и форма треба да јадете повеќе свежо овошје и зеленчук, но има некои намирници кои се многу поздрави доколку термички се обработат, советуваат експертите НАЈДОБР О СУРОВ О Цвекло Богати со растителни влакна, витамин Ц, калиум, манган и ...

Кои се здравствените придобивки од ликопенот и каде може да се најде?

Пулс24 - 27.01.2022

Претпоставуваме дека многумина од вас слушнале за ликопен, но дали сте запознаени со фактот дека оваа состојка е богата со антиоксиданси? Во продолжение прочитајте за нејзините здравствени придобивки.