TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина холивудскиот актер Дени Ајело

Канал5 - 13.12.2019

Познатиот актер Дани Ајело, кој ќе биде запаметен по филмовите „Кум“, „Леон: професионалец“, ,,Беше еднаш во Америка “,„ Направи го вистинското нешто “почина на 87-годишна возраст по кусо боледување.

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

Макфакс - 13.12.2019

Актерот Дени Ајело, кој имапе номинација за Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Направи вистинска работа“, почина на 86 години во Њу Џерси. Ајело почина по кусо боледување, потврди неговиот портпарол Трејси Милер за „Л.А. Тајмс“.

Почина омилената филмска ѕвезда – актерот Дени Ајело!

Екран - 13.12.2019

Дани Ајело, актер кој во долгата кариера играше „тешки момци“, вклучувајќи ги улогите во „Форт Апачи, Бронкс“, „Кум 2“, „Беше еднаш во Америка“ и со Оскар номинираната улога во „Направи ја вистинската работа“ на Спајк Ли починал, во четвртокот, на ...

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

MTM - 13.12.2019

Актерот Дени Ајело, кој имапе номинација за Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Направи вистинска работа“, почина на 86 години во Њу Џерси. Ајело почина по кусо боледување, потврди неговиот портпарол Трејси Милер за „Л.А. Тајмс“.

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

Курир - 13.12.2019

Познатиот актер Дани Ајело, кој ќе биде запаметен по филмовите „Кум“, „Леон: професионалец“, ,,Беше еднаш во Америка “,„ Направи го вистинското нешто “почина на 87-годишна возраст по кусо боледување.

Актер од „Кум“ почина по кратко боледување

Денешен - 13.12.2019

Познатиот актер Дани Ајело, кој ќе биде запаметен по филмовите „Кум“, „Леон: професионалец“, ,,Беше еднаш во Америка “,„ Направи го вистинското нешто“, по кусо боледување, почина на 87-годишна возраст.

Почина Дани Ајело, омилениот глумец на полицијата во Њујорк

Репортер - 14.12.2019

Дани Ајело, актер кој во долгата кариера играше „тешки момци“, вклучувајќи ги улогите во „Форт Апачи, Бронкс“, „Кум 2“, „Беше еднаш во Америка“ и со Оскар номинираната улога во „Направи ја вистинската работа“ на Спајк Ли почина, во четвртокот, на 86.