TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Роналдо постигна спектакуларен гол од 25 метри

Слободен Печат - 18.03.2023

Ал Наср ја запиша втората победа во низа, овојпат во фудбалската лига на Саудиска Арабија . Играчите на Ал Наср успеаја после пресврт да дојдат до бодовите откако со 2:1 ја совладаа екипата на Абха .

Видео: Роналдо даде еврогол, па одби да изведе пенал… причината не може да ја погодите

Екипа

Проектил на Роналдо од слободен удар

Оff.net

Ал Наср со пресврт до победа: Роналдо постигна спектакуларен гол, па одби да изведе пенал (ВИДЕО)

Sport 1

Роналдо испрати проектил од слободен удар и го најави пресвртот на Ал Наср (Видео)

Дерби

Роналдо вечерва одби да го изведе пеналот – причината засекогаш ќе ви го смени мислењето за него

Спортклуб

Роналдо даде гол од слободен удар

TopSport

SportMedia Sport M Спортманија МакФудбал Спортманија Република Макфакс Во Центар

По Роналдо, уште еден играч на Реал Мадрид посакува трансфер во Јувентус

24Инфо - 18.03.2023

Медиумите во Италија пренесуваат дека уште еден член на шампионската генерација на Реал Мадрид сака да се пресели во редовите на Јувентус. Според еден весник,се објавува дека Марко Асенсио побарал од неговите агенти да издејствуваат трансфер во ...

Марсело со интересен коментар: Роналдо не е газда во Реал, се знае кој…

24Инфо

Зидан ја даде првата прогноза за повредата на Роналдо која ги исплаши фановите на Реал

24Инфо

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

24Инфо