TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска пресуда за Чавков, Дурловски, Ченто, Југ, Ќосето.....

Фактор - 15.03.2019

Денеска ќе биде донесена првостепената пресуда за настаните во Собранието на 27 април. Поранешниот директор на УБК, Митко Чавков, не побара амнестија со законската можност, а пред три дена беше приведен во притвор поради наводна дојава дека ќе бега ...

Објавување пресуда за настаните од 27 април

Р.С.Европа - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Денес ќе се изречат казните за Чавков и другите обвинети за „27 април“

Скопје1 - 15.03.2019

Митко Чавков заедно со останатите 17 обвинети, денес ќе треба да ја слушнат пресудата од Кривичниот суд, како и можната казна за крававите инциденти. Предметот го води судијката Добрила Кацарска. Судскиот процес почна во август минатата година.

Во Кривичен пресуди за „27 април“

Опсервер - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје почна роошиштето на кое треба да бидат објавени пресудите за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Утре пресудата за „27 април“ за 17 обвинети за упадот во Собранието

Канал5 - 14.03.2019

Седумнаесетмина обвинети за собраниските насилства од 27 април утре ќе ја слушнат пресудата. Меѓу обвинетите во предметот останаа екс шефот на БЈБ Митко Чавков кој завчера повторно беше спроведен во притвор поради сомнежи на обвинителството од ...

Денеска пресуда за Чавков, Нинџа, Ченто, Југ и другите обвинети за крвавиот четврток

Макфакс - 14.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска, 17 обвинети ќе ја чујат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните од 27 април.

Пресуда за „27-ми април“: На обвинителната клупа 17 лица

Курир - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Утре пресуда за Чавков, Нинџа, Ченто, Југ и другите обвинети за настаните на 27. април

Press24 - 14.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, утре, 17 обвинети ќе ја чујат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните од 27. април.

Во Кривичен пресуда за „27 април“

Независен - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Утре пресудата за „27 април“ за 17 обвинети за упадот во Собранието

ТВ21 - 14.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, утре, 17 обвинети ќе ја чујат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните од 27. април.

Утре пресудата за „27 април“ за 17 обвинети за упадот во Собранието

4NEWS - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, утре, 17 обвинети ќе ја чујат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните од 27. април.

Во Кривичен пресуда за „27 април”

ММС - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април”.

Денеска пресуда за Чавков, Нинџа, Ченто, Југ и другите обвинети за крвавиот четврток

А1 On - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска, 17 обвинети ќе ја чујат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните од 27 април.

Денеска пресуда за 17 обвинети за случајот „27 април“

МКД - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска 17 обвинети ќе ја слушнат пресудата на судечкиот совет што го води судијката Добрила Кацарска за предметот на обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за настаните во Собранието од 27 април 2017 ...

Пресуда за „27-ми април“: На обвинителната клупа 17 лица

Press24 - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Денеска пресуда за Чавков и за уште 16 обвинети за 27 април

+инфо - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Пресуда за крвавиот 27 април

Нова ТВ - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста на РМ и за помагање, за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, ...

Во Кривичен пресуда за „27 април“

24 Вести - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Во Кривичен пресуди за „27 април"

Канал5 - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје почна роошиштето на кое треба да бидат објавени пресудите за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април".

Во Кривичен пресуди за „27 април”

24Инфо - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје почна роошиштето на кое треба да бидат објавени пресудите за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април”.

Кацарска денеска ќе ја изрече пресудата за „27 април“

Фокус - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Во Кривичен пресуда за „27 април“

Нетпрес - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“.

Денеска пресуда за настаните од 27 април

Магазин - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17 обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста на РМ и за помагање, за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година.