TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мартинез: Азар нема да биде „лажна деветка“ во Белгија

Sport 1 - 20.03.2018

Селекторот на репрезентацијата на Белгија, Роберто Мартинез, кажа дека фудбалерот на Челси нема да игра на позицијата „лажна деветка“ иако често може да го видиме на тоа место во лондонскиот клуб.

Погба откри кој му е омилен фудбалер: Тој е мајстор кој ја владее фудбалската игра…

Дерби - 20.03.2018

Играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во интервју за ,,ТиЦ Спортс” откри интересен момент во врска со тоа кој од познатите фудбалери му е омилен лик. Тој ,,прстот го впери” во аргентинскиот фудбалер кој настапува за Барселона и кој е еден од ...

Погба за своите фудбалски идоли: Меси е нешто посебно, тој го има фудбалот во себе

Спортклуб - 20.03.2018

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба е само еден во низата почитувачи на ликот и делото на аргентинскиот фудбалски велемајстор Лионел Меси, за кој смета дека поседува специјален талент и дека е во состојба да постигнува работи кои никој ...

ПСЖ го освои Лига Купот на Франција, лесно победен Тулуз во финалето

Gol.mk - 20.03.2018

ПСЖ е победник на францускиот ракометен Лига Купот на Франција, откако во финалето го совлада Тулуз со 40-30. Никола Карабатиќ со осум, Микел Хансен со шест и Лука Карабатиќ со пет гола беа најефикасни поединци за победничкиот тим на Сердарушиќ.

Мурињо има проблем: Дешамп ја откри тажната вистина за Погба

Спортклуб - 20.03.2018

Пол Погба уште е најскап фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед, но далеку од тоа дека ги оправда средствата вложени во него. Можеби имаше несреќа да игра под водство на Мурињо, како што неодамна изјави Франк де Бур, но и тој самиот придонесе ...

Дешам: Погба не е среќен во Манчестер

СуперСпорт - 19.03.2018

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп изјави дека Пол Погба не е среќен во Манчестер Јунајтед и дека ќе му пружи помош со тоа што ќе разговара со него. Дешамп истакна дека од Погба ќе бара настаните од клубот да останат на страна и да се фокусира ...

Верати се пожали за нееднаков критериум од судиите и за пример го даде последниот испад на Меси

Дерби - 19.03.2018

Марко Верати одработи опширно интервју за „Газета“ во кое направи подетална анализа за сето она што го доживеаја тој и неговите соиграчи во пресметката со Реал Мадрид во Лигата на шампионите, а покрај тоа што ја наведе причината за елиминацијата во ...

Го критикуваат, но во едно нешто нема подобар од Азар во Премиер лигата

Спортски - 19.03.2018

Eден Азар е мета на критичарите поради променливата форма оваа сезона, но кога е уметноста со топка во прашање, никој ме може да го оспорува. Азар е далеку најдобар дриблер во Премиер лигата оваа сезона, има дури 128 успешни дриблинзи, што е 41 ...

Верати смета дека Меси добива поинаков третман од судиите во однос на другите фудбалери за речиси исти постапки

24Фудбал - 19.03.2018

Италијанецот вели дека за разлика од другите фудбалери, првата ѕвезда на Барселона е недопирлив. Италијанецот од редовите на ПСЖ, Марко Верати вели дека ѕвездата на Барселона, Лионел Меси има поинаков третман од страна на судиите и не добива казна ...

Верати сега жали: Бев бесен, згрешив што така реагирав, но она што го прави Меси…

Спортклуб - 19.03.2018

Италијанскиот играч за врска Марко Верати, признава дека погрешил во реванш натпреварот против Реал Мадрид, кога протестирал кај судијата, па добил втор жолт картон со кој беше и исклучен.

ТОП – кога Лео Меси се лути на судиите и играчите

Макфакс - 19.03.2018

Марко Верати тврди дека на Меси му се „гледа низ прсти“. Дали е во ...

Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед

TopSport - 19.03.2018

Пол Погба „не може да е среќен“ од неговата ситуација во Манчестер јунајтед, вели францускиот селектор Дидие Дешам. 25-годишниот Погба, кој е дел од тимот на Дешам за пријателските мечеви против Колумбија и Русија, пропушти неколку важни натпревари ...

Верати и кажа НЕ на Барселона и го „пецна“ Меси

Спортски - 19.03.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и италијански репрезентативец Марко Верати долго време се поврзува со трансфер во Барселона, но тој ги демантираше гласините. Верати во интервју за „Газета дело Спорт“ истакна дека не размислува за трансфер и дека ќе ...

Верати: Згрешив против Реал, но судиите треба да бидат потолерантни

А1 On - 19.03.2018

Играчот на Пари Сен Жермен, Марко Верати во интервју за „Газета Дело Спорт“ се потсети на поразот од Реал Мадрид во реванш-натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите, кога Италијанецот беше избркан на крајот по втор жолт картон за остра ...

Верати за Мундијалот на ТВ: Постои само еден начин да се вратат СРЦАТА на нашите навивачи…

Спортски - 19.03.2018

Марко Верати беше дел од италијанската репрезентација на Џампјеро Вентура која првпат по 60 години не успеа да оствари пласман на Светското првенство. Играчот за врска, смета дека 70-годишниот селектор беше недостоен за меѓународно ниво.

Причините за елиминацијата од ЛШ: Верати посочи каде ја загубиле битката со Реал

Дерби - 19.03.2018

Францускиот гигант, Пари Сен Жермен во оваа натпреварувачка сезона влезе со големи амбиции за да го нападне тронот во фудбалска Европа, но падна веќе во првата елиминациска рунда во Лигата на шампионите и ќе мора сега да се задоволи само со ...

Верати: На Меси судиите му простуваат сè (видео)

TopSport - 19.03.2018

Играчот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Марко Верати вели дека Лионел Меси добива привилегии од страна на судиите, откако Италијанецот доби црвен картон на дуелот со Реал Мадрид. Верати се расправаше со судијата кога го доби вториот жолт картон ...

Погба со пофалби на адреса на Дибала

Стандард - 19.03.2018

Големата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, упати многу пофалби кон својот поранешен тимски колега во Јувентус, Пауло Дибала. Двајцата играа рамо до рамо во сезоната 2015-2016 и направија голем придонес во освојувањето на дублот за „старата ...

Балотели без пардон кон ПСЖ: Парите не купуваат тим, тие се обичен клуб како Генгамп!

Спортклуб - 19.03.2018

Ница викендов го нагости ПСЖ и на домашен терен загуби со 1:2, но тоа всушност е далеку понеинтересно од она што имаше да го каже ексцентричниот Марио Балотели пред дуелот со „Светците“. Тој во интервју за француски „Телефут“ беше сосема отворен и ...

Челси и Реал Мадрид реализираат размена на векот!?

СуперСпорт - 19.03.2018

Изгледа дека планираат големи промени, а ова би можело да биде важно на лето. Најверојатно Челси се откажува од Азар, откако има се поголеми шанси Белгиецот да не го продолжи договорот. Ако екипата не заврши во топ 4, тој ќе бара да замине од клубот.

Раиола разговара со можни купувачи за Погба

СуперСпорт - 19.03.2018

По поразот од Севилја и раната елиминација од Лигата на шампионите во Манчестер Јунајтед буквално врие. Ниту победата против Брајтон и пласманот во полуфиналето од ФА Купот не ги смири страстите, а сега речиси на секој нареден час излегуваат ...

Верати: Не одам во Барса

Стандард - 19.03.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Марко Верато, кој во минатото беше поврзуван со трансфер во Барселона, ги негираше гласините за негово преминување на „Камп Ноу“ во интервју за „Газета дело спорт“. „Читам дека Мино Раиола ме понудил во Барселона.

Челси го бара Асенсио за Азар – на потег е Зидан

Екипа - 19.03.2018

Еден Азар игра се послабо во дресот на Челси, па челниците на англискиот првак повеќе немаат намера да инсистираат на негово останување. Напротив, „сините“ се согласни да му ја исполнат желбата на Азар и да дадат зелено светло за негова преселба во ...

Погба ги повика Фејсбук следбениците заедно да го прослават роденденот со донирање средства

Алсат-М - 18.03.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25-тиот роденден, како донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер вредна 89 милиони фунти четвртина век ...

Лукаку тврди: Летово ќе пристигнат големи засилувања во Јунјатед!

Спортски - 18.03.2018

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, случајно или намерно, откри дека летово ќе пристигнат големи засилувања на „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ после неочекуваната елиминација во ЛШ, синоќа го победија Брајтон и се пласираа во ...

Балотели: ПСЖ е исто што и Генгам

Макфакс - 18.03.2018

Марио Балотели во свој стил објаснил зошто ПСЖ е елиминиран од Реал во Лигата на шампионите. Реал, во осмина-финалниот двомеч, го елиминира ПСЖ со вкупен резултат 5:2. Француските медиуми пред почетокот на сезоната најавуваа дека ПСЖ може да оди до ...

ПСЖ го освои францускиот Лига Куп

24 Ракомет - 18.03.2018

Ракометарите на ПСЖ се својувачи на францускиот Лига Куп откако во финалниот дуел славеа над Феникс Тулуз со резултат 40-30 (20-15). По синоќешниот убедлив триумф над Данкерк во полуфиналето (33-26), ПСЖ на доминантен начин стигна до трофејот во ...

Раиола му бара нов тим на Погба

Локално - 18.03.2018

Најскапата аквизиција во историјата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба може да го напушти тимот во текот на летото, бидејќи се чувствува потценет, пишува весникот „Мирор“. Играчот од средниот ред му наложил на агентот Мино Раиола задача да истражи ...

Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед

Макфакс - 19.03.2018

Пол Погба „не може да е среќен“ од неговата ситуација во Манчестер јунајтед, вели францускиот селектор Дидие Дешам. 25-годишниот Погба, кој е дел од тимот на Дешам за пријателските мечеви против Колумбија и Русија, пропушти неколку важни натпревари ...

Причините за елиминацијата од ЛШ: Верати посочи каде ја загубиле битката со Реал

Точка - 19.03.2018

Францускиот гигант, Пари Сен Жермен во оваа натпреварувачка сезона влезе со големи амбиции за да го нападне тронот во фудбалска Европа, но падна веќе во првата елиминациска рунда во Лигата на шампионите и ќе мора сега да се задоволи само со ...

Верати: На Меси судиите му простуваат сè (видео)

Макфакс - 19.03.2018

Играчот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Марко Верати вели дека Лионел Меси добива привилегии од страна на судиите, откако Италијанецот доби црвен картон на дуелот со Реал Мадрид. Верати се расправаше со судијата кога го доби вториот жолт картон ...

Погба ги повика Фејсбук следбениците заедно да го прослават роденденот со донирање средства

Сител - 18.03.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25-тиот роденден, како донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер вредна 89 милиони фунти четвртина век ...

Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед

Sky - 19.03.2018

Пол Погба „не може да е среќен“ од неговата ситуација во Манчестер јунајтед, вели францускиот селектор Дидие Дешам. 25-годишниот Погба, кој е дел од тимот на Дешам за пријателските мечеви против Колумбија и Русија, пропушти неколку важни натпревари ...

Погба со порака до следбениците на Фејсбук

Курир - 18.03.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25-тиот роденден, и да донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер вредна 89 милиони фунти четвртина век ...

Погба ги повика Фејсбук следбениците заедно да го прослават роденденот со донирање средства

Локално - 18.03.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25-тиот роденден, како донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер вредна 89 милиони фунти четвртина век ...

Пол Погба го прослави 25. роденден на многу хуман начин

ЗаЗабава - 19.03.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25-тиот роденден, и да донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер вредна 89 милиони фунти својотн 25ти ...