TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси: Немаме право на грешка, секој меч за нас е – финале!

Sport 1 - 26.11.2022

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси порача дека Аргентина нема право на грешка и дека секој меч како вечерашниот со Мексико е финале на Светско првенство за нив, после триумфот со 2-0 по што „гаучосите“ останаа живи на Мундијалот во Катар.

Меси одигра најдобро кога беше најпотребно и се израмни со Марадона

Gol.mk

Неверојатно остварување на Меси на Мундијалите – тешко некој ова да го повтори!

Sport 1

Жива е Аргентина: Меси и Фернандез со два супер гола го урнаа Мексико (ВИДЕО)

Sport 1

Меси покажа класа и го „скрши“ стравот кај Аргентинците, Енцо ја потврди победата со фудбалска минијатура (Видео)

Дерби

Мајстории на Меси и Фернандез, Аргентина избегна елиминација (ВИДЕО)

24Фудбал

Maгичните водачи на Меси ја ослободија Аргентина после жестокото Мексико

Во Центар

SportSport Gol.mk МакФудбал Независен Република Спортклуб Спортманија Слободен Печат

Две години од смртта на Марадона! „Тој беше голем лидер во целиот свет, мора да продолжиме да го славиме“

Во Центар - 26.11.2022

Аргентинците и Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) одбележаа две години од смртта на легендарниот Диего Марадона. Неколку илјади аргентински навивачи се собраа на плоштадот во Доха за да му оддадат почит на Марадона и да му изразат поддршка на ...

ВИДЕО | Неапол уште еднаш се поклони пред Марадона

Слободен Печат

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

OhridNews

Среде Мундијал одбележани две години од смртта на Диего Марадона

Gol.mk

Да се наежиш како Наполитанците му изразуваат почит на Марадона: Почнаа тројца оперски пеачи, па продолжија сите... (ВИДЕО)

24Фудбал

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

Опсервер

Одбележани две години од смртта на Марадона

Н.Македонија

Република 24 Вести Курир Независен ТВ21 Кајгана MakPress 4NEWS