TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојки му изнудувале пари: Како Скопјанец ги намести во притвор оние кои му се закануваа по живот

Фактор - 12.02.2019

Сериозни закани по живот трпел скопски граѓани на кој две девојки и лица од Скопје му се закажувале и се обидувале да изнудат илјадници денари од него. Денеска притворот на осомничените за рекет е продолжен од страна на скопското обвинителство.

Се договориле да се сретнат во Трговски, па полицијата ги фатила - група која изнудувала пари зад решетки

Press24 - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

ОЈО поднесе обвинение против членови на група кои вршеле изнуда и продолжена уцена на едно оштетено лице

Скопје1 - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Девојки од Скопје рекетариле бизнисмен

Слободен Печат - 12.02.2019

„Притоа дејствувале како група, со намера да прибават противправна имотна корист и употребиле сериозна закана по животот на оштетениот. Обвинетите неколку дена претходно телефонски го контактирале оштетениот и го принудиле на средба на која ...

Обвинение за измамници кои уценувале скопјанец за 10.000 евра

Фокус - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Обвинителството им го продолжи притворот на обвинети за рекет во Скопје

+инфо - 12.02.2019

Обвинетите, како што информира ОЈО, заедно со уште едно лице кое е недостапно на органите на прогонот и по кое е распишана потерница, на 14.12.2018 година во еден трговски центар во Скопје со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде ...

Поднесено обвинение против измамници кои уценувале скопјанец за 10.000 евра

24Инфо - 12.02.2019

Обвинетите, заедно со уште едно лице кое е недостапно и по кое е распишана потерница, на 14 декември лани во трговски центар во Скопје со умисла се обиделе изнудат 10.000 евра од скопјанец.

Скопјанки изнудувале пари од бизнисмен

МКД - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело Изнуда, соопштуваат од ОЈО. Според истрагата обвинетите, заедно со уште едно лице кое е недостапно на органите на прогонот и по кое е распишана ...

Вршеле изнуда и продолжена уцена на едно оштетено лице, поднесено обвинение против две лица

Курир - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Во скопски трговски центар со смртни закани се обиделе од маж да изнудат 10 илјади евра

Макфакс - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.

Поднесено обвинение против членови на група кои вршеле изнуда и продолжена уцена на едно оштетено лице

Бизнис Вести - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Во трговски центар во Скопје со смртни закани се обиделе од маж да изнудат 10 илјади евра

А1 On - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.

Во скопски трговски центар со смртни закани се обиделе од маж да изнудат 10 илјади евра

Скопје инфо - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.

Во скопски трговски центар со смртни закани пробале да му изнудат 10 илјади евра

Република - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Обвинение за измамници кои уценувале скопјанец за 10.000 евра

Либертас - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Во скопски трговски центар со смртни закани се обиделе од маж да изнудат 10 илјади евра

Курир - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.

Апсење во скопски трговски центар, жртва наместила изнудувачи

Сител - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Во скопски трговски центар со смртни закани се обиделе од маж да изнудат 10 илјади евра

Точка - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.

Ужас во трговски: Му се заканувале нему и на неговото семејство, успеале да му земат илјадници евра, но ништо не ...

Centar - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември минатата година со умисла се обиделе да присилат оштетено лице да им даде 10.000 евра.