TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкупи елиминиран од Лигата на Европа, но продолжува во Конференциската лига

Сител - 10.08.2022

Фудбалерите на Шкупи се елиминирани од Лигата на Европа, но чирчани кои настапуваа и во квалификациите за Лигата на шампионите, своето европско фудбалско лето го продолжуваат во Конференциската лига Македонскиот првак Шкупи и по втор пат беше ...

Никој нема европска авантура како Шкупи, во иста сезона игра квалификации во сите можни купови

Спортманија

За Шкупи уште има Европа… На ред е мегдан за групи во Конференциската лига против Балкани или Клаксвик

Екипа

Седлоски: Шемрок ги казнуваше нашите грешки, на вакви мечеви, уште сме далеку зад нив

Спортманија

Шкупи елиминиран од ЛЕ, групната фаза во ЛК ќе ја “брка“ против Балкани или Клаксвик! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia

Шкупи не е ни за во Лигата на Европа, останува убавата шанса за влез во групите од Конференциската лига

Спортманија