TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужасен губитник: Ѕвездата на Шахтјор го преврте собирачот на топки преку рекламното пано! (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Рома се покажа како подобра во двата дуели и благодарение на голот постигна во гости успеа да го елиминира Шахтјор во осминафиналето во Лигата на шампионите, но што се однесува до вечерашниот меч, еден од гостинските играчи се покажа како многу лош ...

Џеко: Живеев за ваквите ноќи…

Спортски - 13.03.2018

Напаѓачот на Рома, Един Џеко е многу среќен по вечерашниот триумф над Шахтјор во Лигата на шампионите. Рома се пласираше во четвртфиналето, откако славеше со 1:0 на „Олимпико“ благодарение на погодокот на Џеко, а тој по средбата истакна дека поради ...

Херојот Џеко: Останав во Рома за вакви натпревари

Екипа - 13.03.2018

Рома по десет години пауза повторно ќе биде дел од четврт-финалето во Лигата на шампионите, а најзаслужен за тоа е Един Џеко, стрелецот на победничкиот гол на вечерашниот погодок против Шахтјор.

Џеко: Останав во Рома заради натпревари како овој

Gol.mk - 13.03.2018

Златниот гол на Џенгиз Ундер пред две недели во Харкив и врвот на копачката, со кој Џеко денес го совлада Пјатов беа клучен фактор кој ја одведе Рома во четвртфиналето на Лигата на шампионите, првпат по една деценија.

Маестро Алесандро: Флоренци со „ала Зидан“ потег им го помати умот на двајца играчи на Шахтјор (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Навивачите на Рома на големо го слават името на Един Џеко кој и овозможи на „волчицата“ да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите, но покрај погодокот на Босанецот вреден победа од 1:0, момент кој предизвика навистина голема еуфорија ...

Италијанците се враќаат: По 11 години пауза – два четвртфиналисти во ЛШ

Екипа - 13.03.2018

Со години наназад италијанскиот фудбал беше во криза, што се одразуваше врз настапите на екипите во европските купови, па дојде и до губење на едно место кое води во ЛШ. Сепак, тие денови се минато откако Рома денеска го елиминираше Шахтјор, па ...

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

SportMedia - 13.03.2018

Рома е дел од четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако на „Олимпико“ со 1:0 го победи Шахтјор. По двата меча на овие екипи, резултатот е 2:2, но калчолигашот оди понатаму, благодарение на голот даден на гости (првиот меч заврши 2:1 за ...

Џеко ја одведе Рома во четврт-финале

Екипа - 13.03.2018

Рома успеа да стигне до пласман во четврт-финалето од Лигата на шампионите откако „волчицата“ дојде до минимална победа од 1-0 над Шахтјор, доволна за да се елиминира украинскиот првак со голот постигнат на гостински терен (првиот меч заврши 2-1).

ВИДЕО: Џеко е новиот римски крал, Рома по една деценија четвртфиналист на ЛШ

Gol.mk - 13.03.2018

По една деценија Рома пак е меѓу осумте најдобри екипи во Европа, откако го елиминира Шахтјор Доњецк заради постигнат гол во гости. Реваншот вечерва на „Олимпико“ заврши со минимална победа на момците на Ди Франческо со 1-0.

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

TopSport - 13.03.2018

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52. минута од реваншот од осминафиналето на ЛШ против Шахтјор Доњецк, за да го постигне голот доволен за четврт-финале на ...

ВИДЕО: Златен гол на Џеко, Рома има резултат за четвртфинале

Gol.mk - 13.03.2018

Рома на почетокот од второто полувреме, практично од првата шанса поведе против Шахтјор со 1-0. По погрешната офсајд стапица на Украинците, босанскиот напаѓач изби пред Пјатов и со врвот на копачката ја втурна топката во небранетата мрежа (1-0).

Рома има резултат за четвртфинале, Џеко го „стресе“ Шахтјор! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерите на Рома поведоа преку Един Џеко со 1-0 во 53-та минута од натпреварот против Шахтјор и сега имаат активен резултат кој ги носи во следната фаза од Лигата на ...

Севилја сонува подвиг на „Тетарот на соништата“, Рома по одмазда против Шахтар

SportMedia - 13.03.2018

Севилја сонува подвиг против Манчестер јунајтед на „Театарот на соништата", вечерва од 20,45 часот, а ќе игра и против традицијата која вели дека Андалузијците никогаш не славеле против англиски тим на гостински терен.

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Рома игра против традицијата, Шахтјор се надева на успехот од пред седум години

Gol.mk - 13.03.2018

Во Рим ќе се одигра вториот осминафинален реванш вечерва во кој Рома ќе ја пречека екипата на Шахтјор со надеж дека ќе ја анулира негативата од 2-1 по првиот меч во Украина. Фереира и Фред се погрижија да обезбедат минимална предност за својот тим, ...

Флоренци: Победа ќе биде големо достигнување

Точка - 13.03.2018

Рома вечерва го игра реванш натпреварот од осмина-финалето во Лигата на шампионите против екипата на украински Шахтјор. Римјаните пред своите навивачи на „Олимпико“ во Рим ќе се обидат да го надоместат заостатокот од Украина каде што беа поразени со ...

Флоренци ги пренесе импресиите од соблекувалната на „Римската волчица“: Утрешниот меч ќе биде големо достигнување за ...

Спортски - 12.03.2018

Рома утре ќе го одигра реванш мечот во осминафиналето во Лигата на шампионите против Шахтјор, па на „Олимпико“ ќе се обиде да ја стигне негативата од Украина 0:1. Во Рим е „мобилизација“ веќе неколку дена и сите желно го исчекуваат мечот против ...

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

Макфакс - 13.03.2018

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52. минута од реваншот од осминафиналето на ЛШ против Шахтјор Доњецк, за да го постигне голот доволен за четврт-финале на ...

Флоренци: Победа ќе биде големо достигнување

24Инфо - 13.03.2018

Римјаните пред своите навивачи на „Олимпико“ во Рим ќе се обидат да го надоместат заостатокот од Украина каде што беа поразени со 2:1, а Флоренци вели дека победата против Шахтјор би била големо достигнување, како за клубот и играчите, така и за ...

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

Вечер - 13.03.2018

epa06601619 Roma's Edin Dzeko (L) scores the 1-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match AS Roma vs FK Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 13 March 2018.