TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем криминал со катастарски парцели, приведени 19 лица

Утрински - 22.12.2015

Финансиската полиција уапси 19 вработени во скопскиот Kатастар кои со малверзации успеале да присвојат имот вреден 5 милиони евра. Во акцијата која траела два дена, приведени се сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои ...

19 уапсени за криминал тежок 5 милиони евра

Алфа - 22.12.2015

Во акцијата на финансиската полиција со лисици на рацете завршија 19 мина, 11 се од катастарот, на товар им се ставени повеќе кривични дела Финансиската полиција направи чистка во скопскиот катастар.

Финансиската полиција откри криминал тежок над 5 милиони евра вршен преку катастарските книги

Сител - 22.12.2015

За катастарски криминал тежок над 5 милиони евра, полицијата уапски 19 лица во големата акција „Геодет“. 9-мина од нив се актуелни, а двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден е сопственик на приватна геодетска фирма ...

Уапсени 19 осомничени за катастарски малверзации

Р.С.Европа - 22.12.2015

Финансиската полиција уапсила 19 лица, меѓу кои има двајца поранешни и девет вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот.

Голема акција на финансовата полиција – во „Геодет“ уапсени 19 лица

Канал5 - 22.12.2015

За катастарски малверзации тешки 5 милиони евра финансиската полиција упаси 19 мина во акцијата со кодно име Геодет. Недвижнини од над триста илјади метри квадратни незаконски биле впишани во катастарот, а меѓу осомничените 9 мина се актуелни ...

Во акцијата „Геодет“ уапсени 19-мина за катастарски малверзации

МРТ - 22.12.2015

Алармот за криминал во Агенцијата за катастар го вклучила внатрешната контрола која при чешлање на документацијата установила дека во голем дел од предметите не се постапува законски. Ја известиле финансиската полиција...

Уапсени 19 лица за катастарски малверзации од над 5 мил. евра

Макфакс - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои девет актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на ...

Акција „Геодет“: Уапсени 19 лица осомничени за катастарски малверзации тешки 5 милиони евра

МРТ - 22.12.2015

Како главен организатор на криминалот е посочена 33 годишна жена, која до неодамна била вработена како дипломиран правник во скопскиот катастар... Во акцијата „Геодет“ на финансиската полиција се уапсени 19 луѓе.

Видео од апсењето во големата акција „Геодет“

Република - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ ГЕОДЕТ “. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски ...

Агенцијата за катастар ја поддржува денешната акција на финансиската полиција

Бизнис Вести - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја информира јавноста дека Секторот за внатрешна контрола при вршење на редовна контрола на предметите во Центарот за катастар на недвижности-Скопје, откри можни злоупотреби на службената положба и овластување ...

19 уапсени за катастарски малверзации од над 5 милиони евра

Кајгана - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои девет актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на ...

Финансиската полиција го „чешла“ работењето на вработени во скопски Катастар

+инфо - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности соопшти дека Секторот за внатрешна контрола при вршење на редовна контрола на предметите во скопскиот Центар за катастар на недвижности, открил можни злоупотреби на службената положба и овластување од страна на ...

Голема акција: Полицијата влезе во Агенцијата за катастар - уапсени 9 лица за криминал од 5 милиони евра

Press24 - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Катастарот ја поддржува акцијата на Финансиската полиција

Сител - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

Уапсени 19 лица заради катастарски малверзации тешки над 5 милиони евра

Телма - 22.12.2015

Во акцијата насловена „Геодет“ која ја спроведе финансиската полиција уапсени се 19 лица кои се товарат за катастарски малверзации, тешки над 5 милиони евра. Помеѓу уапсените се девет актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар ...

Катастарот ја поддржува акцијата на Финансиската полиција

Алсат-М - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

Голема акција на Финансиската полиција – уапсени 19 лица

Република - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Катастарот ја поддржува акцијата на Финансиската полиција

Press24 - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

Скопје: Уапсени 19 лица за катастарски малверзации

Скопје инфо - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои девет актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на ...

Катастарот ја поддржува акцијата „Геодет“ на Финансиската полиција

еМагазин - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

(ВИДЕО) Во скопскиот Катастар буквално оперирала мафија, ја преводела 33 годишна правничка

Локално - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Катастарот ја поддржува акцијата на Финансиската полиција

Lider - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

Голема акција: Уапсени 19 лица (видео)

Нетпрес - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Катастарот ја поддржува акцијата на Финансиската полиција

Утрински - 22.12.2015

Агенцијата за катастар на недвижности ја поддржува денешната акција на Финансиската полиција во која беа уапсени 19 лица меѓу кои актуелни и поранешни вработени во Катастарот. Во соопштението од Агенцијата за катастар на недвижности посочуваат дека ...

ВИДЕО: Голема акција во Катастар, уапсени 19 лица

Курир - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на Финансиската ...

“Геодет“ го исчисти Катастар, откриен криминал тежок 5 милиони евра!

Вечер Прес - 22.12.2015

Во акцијата се приведени девет сегашни и двајца поранешни службеници во Катастарот, сопственик на геодетска фирма и седуммина кои успеале да станат сопственици на десетици парцели со над 300 илјади квадратни метри во околината на Скопје Тие се ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации

Алсат-М - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен ...

(ВИДЕО) Полицијата влезе во Агенцијата за катастар – уапсени 9 лица за криминал од 5 милиони евра

Бриф - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации од над 5 милиони евра

А1 On - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации од над 5 милиони евра

Канал5 - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации од над 5 милиони евра

еМагазин - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со ...

Уапсени 19 лица за катастарски малверзации од 5 милиони евра

+инфо - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот, се уапсени од страна на Финансиската ...

Акција „Геодет “: Катастарски малверзации од над 5 милиони евра, уапсени 19 лица (ВИДЕО)

МКД - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „Геодет ". Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски ...

Голема акција во Катастар, уапсени 19 лица

Пулс24 - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на Финансиската ...

Во полициска акција „Геодет“ уапсени 19 лица

Сител - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации од над 5 милиони евра

Идивиди - 22.12.2015

Скопје, 22 декември 2015 (МИА) - Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои ...

Правничка во Скопски катастар осомничена за организирање криминал тежок над пет милиони евра – уапсени 19 лица

Академик - 22.12.2015

Финансиската полиција известува дека ја реализирала оперативната акција „ГЕОДЕТ“, во која вкупно се уапсени 19 лица, од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од ...

Aкција „Геодет“, 19 лица уапсени за катастарски малверзации тешки над 5 милиони евра

Lider - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации од над 5 милиони евра

Репортер - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, спственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале со недвижен ...

Голема акција на Финансиската полиција – уапсени 19 лица

Дневник - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од Финансиската полиција во ...

Уапсени 19 лица за катастерски малверзации

24 Вести - 22.12.2015

Финансиската полиција во акцијата наречена „Геодет“ уапси 19 лица, од кои девет сегашни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица кои незаконски се стекнале ...

Aкција „Геодет“, 19 лица уапсени за катастарски малверзации тешки над 5 милиони евра

МК News - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

Во акцијата ,, ГЕОДЕТ” уапсени 19 лица за малаверзации тешки 5 милиони евра

Правдико - 22.12.2015

Финансиската полиција ја реализираше оперативната обработка „ГЕОДЕТ“. Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се ...

ВИДЕО: Голема акција во Катастар, уапсени 19 лица

Денешен - 22.12.2015

Вкупно 19 лица од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и 7 лица кои незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од страна на Финансиската ...

Акција „Геодет“: Уапсени 19 луѓе за малверзации во вредност од 5 милиони евра

Нова ТВ - 22.12.2015

Финансиската полиција спроведе акција под името „Геодет“, во која уапсени се вкупно 19 луѓе, од кои 9 актуелни и 2 поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седуммина кои ...

АКЦИЈА „ГЕОДЕТ“: Уапсени 19 лица, малверзации од над 5 милиони евра

Телеграф - 22.12.2015

Како што информираат од Финансиската полиција, на товар на уапсените им се ставаат повеќе кривични дела, и тоа: злоупотреба на службена положба и овластување, соизвршителство, примање поткуп, поднесување лажни докази и помагање Финансиската полиција ...

Уапсени 19-мина за катастарски малверзации во акцијата „Геодет“ тешка пет милиони евра

Вест - 22.12.2015

Деветнаесет лица, од кои девет актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма од Скопје и седум лица што незаконски се стекнале со недвижен имот се уапсени од Финансиската ...