TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија: Соборивме три украински авиони

Press24 - 16.05.2022

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...

Русија објави нов извештај

А1 On - 16.05.2022

Русија соопшти дека нејзините сили собориле три украински борбени авиони, еден во близина на Змискиот остров во Црното Море, а другите два во регионите на Миколаев и Харков. „Руски проектили со висока прецизност погодија две командни пунктови во ...

Русија тврди дека собориле три украински борбени авиони

Нова ТВ - 16.05.2022

Русија соопшти дека нејзините сили собориле три украински борбени авиони, еден во близина на островот Змија во Црното Море, а другите во регионите на Миколаев и Харков, додека руските проектили продолжиле да гаѓаат цели на истокот на земјата.

Руските сили објавија дека собориле три украински авиони

Centar - 16.05.2022

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...

Руските сули собориле уште три украински авиони

Кумановски м. - 16.05.2022

Руската армија во текот на ноќта собори три украински авиони, изјави портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков. – Два командни центри беа погодени со ракети од воздух, вклучително и 72-та механизирана бригада ...

Украина: Руските сили соборија три украински авиони

Локално - 16.05.2022

Руски системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...

Руските сили објавија дека собориле три украински авиони

MTM - 16.05.2022

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...

Руските сили собориле три украински авиони

24Инфо - 16.05.2022

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...

Руските сили објавија дека собориле три украински авиони

Точка - 16.05.2022

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили ...