TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бивш црногорски фудбалер уапсен поради оружје

СуперСпорт - 08.12.2023

Поранешниот фудбалер од Црна Гора, Симон Вукчевиќ се наоѓа во сериозни проблеми откако беше уапсен на српско-црногорската граница со оружје и муниција. Вукчевиќ за кој сметаа дека е наследник на Дејан Савичевиќ никогаш не ги оправда очекувањата на ...

Го нарекуваа „новиот Савичевиќ“, а сега може да заврши в затвор поради оружје!

Gol.mk - 08.12.2023

Поранешниот црногорски фудбалер и повремен репрезентативец, Симон Вукчевиќ , се најде во центарот на вниманието откако беше уапсен на српско-црногорската граница поради поседување оружје и муниција.

Поранешен црногорски репрезентативец уапсен поради недозволено носење огнено оружје и муниција

Слободен Печат - 08.12.2023

Уапсен е поранешниот црногорски фудбалер Симон Вукчевиќ (37), објавија српските медиуми. Поранешниот крилен напаѓач е уапсен во саботата на граничниот премин Гоштун меѓу Србија и Црна Гора, а кај него биле пронајдени пиштол и 126 куршуми.

Уапсен поранешен црногорски репрезентативец

SportSport - 08.12.2023

Поранешниот фудбалер на Партизан и екс-црногорски репрезентативец, Симон Вукчевиќ е уапсен на граничниот премин Гостун кога се обидел да излезе од Србија и да влезе во Црна Гора. Во неговиот автомобил биле пронајдени пиштол и 126 метци.

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

А1 On - 08.12.2023

Поранешниот талентиран фудбалер на Партизан Симон Вукчевиќ е уапсен на граничниот премин Гостун при редовна контрола. Во понеделникот Вишото обвинителство во Ужице му одреди 30-дневен притвор за нелегално носење оружје и муниција.

Славниот Црногорец уапсен на граница со пиштол и повеќе од 100 куршуми

Спортклуб - 08.12.2023

Во несекојдневна ситуација се најде поранешниот репрезентативец на Црна Гора, Симон Вукчевиќ. Имено, српскиот Курир јавува дека Вукчевиќ бил уапсен на граничниот премин Гостун кога викендов се обидел да ја напушти Србија.

Уапсен поранешен фудбалер на Партизан! Сакал да ја напушти Србија, кај него пронашле пиштол со 126 куршуми!

Sport M - 08.12.2023

Поранешен фудбалер на Партизан и репрезентативец на Србија и Црна Гора уапсен на граничниот премин Гостун! Симон Вукчевиќ, поранешен успешен фудбалер е уапсен бидејќи сакал да ја напушти Србија, поточно да влезе во Црна Гора, но бил уапсен.

Скандал: Поранешниот црногорски репрезентативец уапсен со пиштол

Спортски - 08.12.2023

Симон Вукчевиќ, екс-фудбалерот на Партизан бил уапсен по редовна контрола на еден од граничните премини во Србија откако со себе носел пиштол и 126 куршуми. Вукчевиќ бил уапсен уште во саботата и веќе во понеделеникот му се одредила мерка притвор од ...

Уапсен поранешен играч на Партизан, му пронашле пиштол и 126 куршуми

МакФудбал - 08.12.2023

Поранешниот играч на Партизан, Симон Вукчевиќ, е приведен во Ужице, поради нелегално поседување оружје, откриваат српските медиуми. Вукчевиќ бил уапсен на граничниот премин Гостун во саботата, кога требало да ја напушти Србија.

Уапсен ексфудбалер на Партизан, сакал да помине граница со пиштол и 126 куршуми

Спортманија - 08.12.2023

Поранешниот фудбалер на Партизан, Симон Вукчевиќ пред шест дена бил уапсен на граничниот премин Гостун и е задржан во притвор во Ужице. Високото обвинителство во Ужице му одредило 30-дневен притвор на Вукчевиќ поради недозволено носење оружје и ...

Уапсен поранешен фудбалер на Партизан – фатен со пишол и (пре)многу куршуми!

Sport 1 - 08.12.2023

Поранешниот фудбалер на Партизан, Симон Вукчевиќ, бил уапсен при редовна контрола на еден од граничните премини во Србија, откако со себе имал пиштол и 126 куршуми. Тој бил приведен во саботата, а веќе во понеделникот на поранешниот репрезентативец ...

Уапсен поранешниот играч на Партизан: Му најдоа пиштол и 126 куршуми – се обидел да ја напушти Србија, па го фатила ...

Во Центар - 08.12.2023

Поранешниот играч на Партизан Симон Вукчевиќ е приведен во Ужице. Потврдено е дека Вукчевиќ бил уапсен на граничниот премин Гостун, кога требало да ја напушти Србија. Во неговиот автомобил биле пронајдени пиштол и 126 куршуми.