TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познати се групите на Копа Америка 2024 година

Телма - 08.12.2023

Утринава во Мајами беше извршена ждрепката за групите на претстојното јужноамериканско фудбалско првенство или популарно наречено Копа Америка 2024 година. Турнирот ќе се одржи во САД од 20 јуни до 14 јули следната година.

Меси идната година во Мајами може да крене уште еден шампионски пехар

Спортманија - 08.12.2023

Утринава во Мајами се одржа излекувањето на групите за Копа Америка која ќе се одржи идната година во САД. Покрај десетте селекциите од Јужна Америка, на претстојното натпреварување ќе учествуваат и шест селекции од Конкакаф зоната, а титулата ќе ја ...

Познати групите за „Копа Америка“, Аргентина и Бразил можат да се сретнат само во финалето

Слободен Печат - 08.12.2023

Во 2024 година имаме Европско првенство во Германија (14 јуни – 14 јули), а љубителите на фудбалот истовремено ќе уживаат во уште едно големо натпреварување, популарната „ Копа Америка “, која ќе ја организираат САД во периодот од 20 јуни до 14 јули.

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Либертас - 08.12.2023

Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и победникот од плејофот во групата А на Копа Америка 2024, одлучи денешната жрепка во Мајами. Чиле два пати триумфираше над Аргентина во финалињата во Копа Америка – во 2015 година, ...

Ждрепка за Копа Америка: Аргентина доби група по мерка, Бразил налета на Колумбија

Gol.mk - 08.12.2023

Јужноамериканската фудбалска федерација (КОНМЕБОЛ) ја одржа ждрепката и ги извлече групите за следното издание на Копа Америка. Четирите групи со по исто толку тимови се познати, за турнирот кој ќе се одржи од 20 јуни до 14 јули следното лето.

Копа Америка ветува спектакл: Групите се познати, ждрепката спои одлични натпревари

Спортклуб - 08.12.2023

Следната година летото ќе го одбележи ЕУРО во Германија, но нема да има помалку фудбалски возбудувања надвор од европските континенти, особено кога се во прашање американските селекции. Од 20 јуни до 14 јули, САД се домаќини на новото издание на ...

Извлечени групите за Копа Америка: Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето

Спортски - 08.12.2023

Покрај Европското првенство следната година од 20-ти јуни до 14-ти јули во САД ќе се игра и популарната Копа Америка. Изминатата вечер беа извлечени и групите за Копа Америка, а според нив евентуална средба на Бразил и Аргентина може да се случи ...

Познати групите и за Копа Америка 2024: Ждрепката спои извонредно возбудливи натпревари

Екипа - 08.12.2023

Од 20. јуни до 14. јули следната година САД ќе биде домаќин на новото издание на популарната Копа Америка. Покрај десет селекции од Јужна Америка, овој пат дел од спектакуларното натпреварување ќе бидат и шест репрезентации од Северна и од Централна ...

Познати се групите за Копа Америка, Бразил и Аргентина можат да се сретнат во финалето!

24Фудбал - 08.12.2023

Направена е ждрепката за новото издание од Копа Америка кое ќе се одржи по завршувањето на сезоната. Потенцијалните комбинации за нокаут фазата велат дека Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето.

Тешки групи за Аргентина и Бразил на Копа Америка

TopSport - 08.12.2023

Foto/ EPA Наредното лето покрај Еврпското првенство ќе се игра и Копа Америка. Завршниот турнир ќе се игра во САД, а покрај десет репрезентации од Јужна Америка учество ќе земат и шест селекции од Северна и Средна Америка.

И в година дневни маратони со мечеви на првенствата на Европа и на Јужна Америка

Н.Македонија - 08.12.2023

Ждрепката за состав на групите на Копа Америка, фудбалското првенство на Јужна Америка, кое треба да се игра в година во САД, беше влечена рано утринава во Мајами, а она што се знаеше пред извлекувањето е дека шампионатот ќе го отвори актуелниот ...

Одредени групите за Копа Америка, Аргентина ќе го отвори турнирот со плејоф победник

Дерби - 08.12.2023

Потврдените и потенцијалните учесници на следното издание на Копа Америка утринава ги дознаа своите противници во групната фаза, на турнирот кој ќе се одржи во јуни и јули, 2024 година. Актуелниот шампион Аргентина доби група во која се уште и Перу, ...

Копа Америка ветува спектакл: Познати се групите, ќе има одлични мечеви!

SportSport - 08.12.2023

Следната година ќе го одбележи ЕУРО во Германија, но нема да има помалку фудбалски возбудувања надвор од европските континенти, особено кога се во прашање американските селекции. Од 20. јуни до 14.

Извршена е ждрепката за Копа Америка, Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето

МКД - 08.12.2023

Направена е ждрепката за новото издание од Копа Америка кое ќе се одржи по завршувањето на сезоната. Потенцијалните комбинации за нокаут фазата велат дека Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето.

Тешки групи за Аргентина и Бразил на Копа Америка

Макфакс - 08.12.2023

Foto/ EPA Наредното лето покрај Еврпското првенство ќе се игра и Копа Америка. Завршниот турнир ќе се игра во САД, а покрај десет репрезентации од Јужна Америка учество ќе земат и шест селекции од Северна и Средна Америка.

Познати се групите за Копа Америка, Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во - финале!

Sport 1 - 08.12.2023

Направена е ждрепката за новото издание од Копа Америка кое ќе се одржи по завршувањето на сезоната. Потенцијалните комбинации за нокаут фазата велат дека Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето.

Тешки групи за Аргентина и Бразил на Копа Америка

Скопје1 - 08.12.2023

Foto/ EPA Наредното лето покрај Еврпското првенство ќе се игра и Копа Америка. Завршниот турнир ќе се игра во САД, а покрај десет репрезентации од Јужна Америка учество ќе земат и шест селекции од Северна и Средна Америка.

Ждрепка за Копа Америка: Аргентина и Бразил можат да играат само во финале

СуперСпорт - 08.12.2023

Јужноамериканската фудбалска унија одржа ждрепка и ги извлече групите за Копа Америка, при што Аргентина и Бразил дознаа дека може да се соочат само во финалето. Светскиот шампион Аргентина ќе игра во групата А со Перу, Чиле и подобриот од дуелот ...

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Независен - 08.12.2023

Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и победникот од плејофот во групата А на Копа Америка 2024, одлучи денешната жрепка во Мајами. Чиле два пати триумфираше над Аргентина во финалињата во Копа Америка – во 2015 година, ...

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Бриф - 08.12.2023

Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и победникот од плејофот во групата А на Копа Америка 2024, одлучи денешната жрепка во Мајами. Чиле два пати триумфираше над Аргентина во финалињата во Копа Америка – во 2015 година, ...

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

MakPress - 08.12.2023

Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и победникот од плејофот во групата А на Копа Америка 2024, одлучи денешната жрепка во Мајами. Чиле два пати триумфираше над Аргентина во финалињата во Копа Америка – во 2015 година, ...

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Канал5 - 08.12.2023

Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и победникот од плејофот во групата А на Копа Америка 2024, одлучи денешната жрепка во Мајами. Чиле два пати триумфираше над Аргентина во финалињата во Копа Америка – во 2015 година, ...