TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА СТОИ ПОЗАДИ ОДЛУКИТЕ НА МИЦКОСКИ: Задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за Христијан ...

Маркукуле - 18.08.2018

Координативен состанок со највисоките партиски тела и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вчера се одржа во просториите на опозициската партија, на која како што информираше Иван Соколов, дијаспората изразила максимална поддршка за политиките на лидерот на ...

Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ поделен околу ставот за референдумот

365 - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ вчера имаа состанок на Извршниот комитет, но и после тоа немаат конкретен став околу референдумот. Но, како што стојат работите, опозицијата најверојатно нема да го бојкотира референдумот.

97 проценти

Сакам да кажам - 17.08.2018

1 Ајдее… Од комарци преминавме на радиоактивна прашина. До 30 септември којзнае уште што сѐ ќе ни смислат руските тролови, па нашите информирани граѓани спремно ќе го прифатат, а медиумите темелно ќе го пренесат без проверка.

ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште вага како да се однесува со референдумот

+инфо - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ се поверојатно е дека и по вчерашниот состанок на Извршниот комитет нема конечен став за референдумот или си остава период за размислување до 10 септември како што најави лидеорт на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО ДПМНЕ носи одлука за референдумот – членовите на ИК поделени

Нова ТВ - 17.08.2018

Партискиот врв на ВМРО ДПМНЕ синоќа дебатирал за референдумот, но конечна одлука не донел. На седницата на Извршниот комитет која траела 4 часа, дел од членовите ја застапувале тезата дека референдумот треба да се бојкотира затоа што тоа било ...

Во ВМРО-ДПМНЕ и гласови „за“ договорот со Грција

Независен - 17.08.2018

Теми врзани со тековната економско-политичка состојба беа предмет на расправа на вчерашната седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Прашањето околу референдумот не беше отворено ниту на оваа седница.

ВМРО-ДПМНЕ нема да го бојкотира референдумот?

Слободен Печат - 17.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека ставот околку референдумот ќе го соопштат најдоцна до 10 септември. По вчерашниот состанок на Извршниот комитет во ВМРО-ДПМНЕ се уште не е изграден партискиот став за референдумот, иако поминаа ...

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

А1 On - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

Референдумот стигна до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 16.08.2018

Референдумот стигна до белата палата на Христијан Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја отвара партиската дебата со најблиските соработници за референдумот, брифира за ТВ 24 висок партиски функционер.

Денеска седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 16.08.2018

Седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е закажана за вечерва во седиштето на партијата, но од партијата не откриваат дали ќе се расправа околу престојниот референдум за Договорот со Грција околу името.

ГДУ: Излези Мицко право на тераса и кажи му на народот да гласа

+инфо - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ: Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си

А1 On - 16.08.2018

„Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат ...

97 проценти

Либертас - 17.08.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Додека Владата одмара, ВМРО-ДПМНЕ работи. И тоа мудро. Велат дека за референдумот ќе го кажат ставот кога ќе поминел екот на годишните одмори на 10 септември.

ВМРО-ДПМНЕ нема да го бојкотира референдумот, но конечен став не е донесен

Локално - 17.08.2018

По вчерашниот состанок на Извршниот комитет во ВМРО-ДПМНЕ се уште не е изграден партискиот став за референдумот, иако поминаа повеќе од две недели откако Собранието донесе одлука за распишување на референдумот.

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања

Макфакс - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се вели во партиското соопштение на СДСМ. Оттаму наведуваат дека ова го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ ...

ГДУ го повика Мицкоски да се изјасни за референдумот

Макфакс - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира, се вели во соопштението испратено до медиумите од страна на Граѓанско Демократската унија.

СДСМ до Мицкоски: Изјасни се за што си

Макфакс - 16.08.2018

Владејачката СДСМ преку соопштение бара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјани за референудмот. „Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат ...

97 проценти

Локално - 18.08.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Додека Владата одмара, ВМРО-ДПМНЕ работи. И тоа мудро. Велат дека за референдумот ќе го кажат ставот кога ќе поминел екот на годишните одмори на 10 септември.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

Канал5 - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се наведува во соопштението на СДСМ. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

ГДУ: Мицкоски да излезе и јавно да го каже својот став за референдумот

1tv - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Сител - 16.08.2018

Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен ...

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања

Точка - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се вели во партиското соопштение на СДСМ. Оттаму наведуваат дека ова го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ ...

ГДУ: Мицкоски да излезе и јавно да го каже својот став за референдумот

Либертас - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ: Мицкоски, изјасни се!

+инфо - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

24 Вести - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Слободен Печат - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

СДСМ бара од Мицкоски да го повика членството да излезе на референдум

Денешен - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ кон Мицкоски: Време е, охрабри се и изјасни се за што си

Фокус - 16.08.2018

СДСМ повторно го повик лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да се изјасне за што е на претстофнот референдум кој треба да се одржи на 30-ти септември. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања од врвен национален интерес

МКД - 17.08.2018

Социјалдемократскиот сојуз во денешното соопштение вели дека ВМРО-ДПМНЕ има несериозен однос кон граѓаните и кон државата, бидејќи партијата и претседателот Христијан Мицкоски сѐ уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален ...

СДСМ: Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за референдумот

МКД - 16.08.2018

Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

Либертас - 17.08.2018

Скопје, 17 август 2018 ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Канал5 - 16.08.2018

Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

1tv - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

Утрински будилник од СДСМ за Мицкоски

CivilMedia - 16.08.2018

„Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот.“ – се вели во утринскиот будилник-соопштение на СДСМ денеска. Во краткото соопштение на СДСМ понатаму се вели: „Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за македонската иднина

Локално - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, сметаат од владејачката СДСМ. „Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Мицкоски, изјасни се!

Либертас - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

СДСМ кон Мицкоски: Време е, охрабри се и изјасни се за што си

iPortal - 16.08.2018

СДСМ повторно го повик лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да се изјасне за што е на претстофнот референдум кој треба да се одржи на 30-ти септември. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо ...