TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се запали ирански патнички авион при слетувањето (ВИДЕО)

Канал5 - 19.03.2019

Авион на иранската авиокомпанија Иран Ер се запали при слетувањето на Техеран , откако не му се спуштија задните тркала. Сите патници се евакуирани и нема информации за повредени при слетувањето на авионот во Техеран .

Во Иран се запали авион при слетување, сите патници евакуирани

24 Вести - 19.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

ТВ21 - 19.03.2019

Авион се запали при следувањето на аеродромот „Мехрабад“ во Техеран, јавува „Русија Тудеј“. Во авионот во моментот на пожарот биле 50 патници, но сите се спасени. Сите итни служби се наоѓаат на теренот и го гасат пожарот.

(ВИДЕО) При слетување се запали авион

Фактор - 19.03.2019

При слетување се запали авион. Се работи за авион на иранската авиокомпанија Иран Ер, кој се запали при слетувањето во Техеран, откако не му се спуштија задните тркала. Сите патници се евакуирани и нема информации за повредени.

Во Иран се запали авион при слетување, сите патници евакуирани

А1 On - 19.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

4NEWS - 19.03.2019

Авион се запали при следувањето на аеродромот „Мехрабад“ во Техеран, јавува „Русија Тудеј“. Во авионот во моментот на пожарот биле 50 патници, но сите се спасени. Сите итни служби се наоѓаат на теренот и го гасат пожарот.

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

+инфо - 19.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

Курир - 19.03.2019

Авион се запали при следувањето на аеродромот „Мехрабад“ во Техеран, јавува „Русија Тудеј“. Во авионот во моментот на пожарот биле 50 патници, но сите се спасени. Сите итни служби се наоѓаат на теренот и го гасат пожарот.

Во Иран се запали авион при слетување, сите патници евакуирани

24Инфо - 19.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Во Иран се запали авион при слетување, сите патници евакуирани

Вечер - 19.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Во Иран се запали авион при слетување, сите 100 патници спасени

Локално - 20.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.

Во Иран се запали авион при слетување, сите патници евакуирани

Опсервер - 20.03.2019

Патнички авион се запали при слетување на аеродромот Мехрабад во Техеран, а сите сто патници се евакуирани и никој не е повреден, соопшти директорот на иранската агенција за вонредни ситуации Пир-Хосеин Коливанд.