TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападнал двајца полицајци, пријава за кичевец

МКД - 14.02.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Љ.(20) за сторено кривично дело спречување службено лице во вршење службено дејствие. На 2 февруари околу 12 часот во Кичево, велат од полицијата, при ...

Кираџија запали куќа во Охрид

Press24 - 14.02.2018

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 63-годишниот С.К.од Охрид за сторенo кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”. Тој во Охрид во куќата каде престојувал под кирија, поради невешто користење на електричниот ...

Кривична пријава за пожарот во Месокастро

OhridNews - 14.02.2018

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 63-годишен охриѓанец за сторено кривично дело „Предизвикување општа опасност”. - На 2-ри февруари во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради невешто ...

8-дневен притвор за охриѓанец што нападнал полицаец

МКД - 13.02.2018

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Ј.А. (27) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста и ,загрозување на сигурноста.

Кривична пријава за охриѓанец кој нападна полицаец

OhridNews - 13.02.2018

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” и „загрозување на сигурноста”, СВР охрид поднесе кривична пријава против 28-годшен охриѓанец, информира портпаролот на СВР Охрид, ...

Кираџија предизвикал пожар во куќата

МКД - 14.02.2018

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против С.К.(63) од Охрид за сторенo кривично дело предизвикување општа опасност. Според МВР на 2 февруари во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради невешто ...

Кривична пријава за охриѓанец кој нападна полицаец

Спектра ТВ - 13.02.2018

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” и „загрозување на сигурноста”, СВР охрид поднесе кривична пријава против 28-годшен охриѓанец, информира портпаролот на СВР Охрид, ...

Си го запалил станот кај што живеел под кирија

Фокус - 14.02.2018

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен охриѓанец за сторено кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”. Според полицијата, на 2 февруари година во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради ...

Во Охрид: Кираџија ja запалил куќата во кој живеел

Република - 14.02.2018

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен охриѓанец за сторено кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”. Според полицијата, на 2 февруари година во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради ...

Си го запалил станот кај што живеел под кирија

Локално - 14.02.2018

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен охриѓанец за сторено кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”. Според полицијата, на 2 февруари година во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради ...