TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Tesla Cybertruck може да се соочи со проблеми во врска со безбедноста?

Додај Гас - 10.12.2019

Претерувањето понекогаш не носи ништо добро, а Елон Муск и неговата Tesla Motors наскоро би можеле да се уверат во тоа Имено, сè повеќе луѓе изразуваат загриженост за конструкцијата на Cybertruck.

Елон Маск почна да го вози прототипот од Cybertruck

Smartportal - 10.12.2019

Тој со своето возило бил забележан во ресторан во Лос Анџелес, а при излегувањето од паркингот прави прекршок и го прегазува знакот кој го информира во кој правец да се движи Cybertruck е најновото возило од Tesla кое ќе им стане достапно на ...

Tesla Model Y ќе почне да се продава порано од планираното

USB - 09.12.2019

Првите купувачи на новиот автомобил на Tesla би можеле да седнат позади воланот на почетокот на 2020. година, наместо наесен истата година како што претходно беше планирано. Американскиот произведител на електрични автомбили побарал од своите ...

Се поднови полицијата во Дубаи – си нарачаа Tesla Cybertruck

24auto - 08.12.2019

Од Porsche 918 па се до најразлични модели на Lamborghini, Bugatti, Ferrari. Тоа е она што може да најдете во некоја од гаражите на полицијата во Дубаи. Во истите тие гаражи наскоро би можел да се се најде и најновиот модел на Tesla, Cybertruck.