TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарската брза помош сподели видео од горењето на автобусот

Нова ТВ - 26.11.2021

Бугарската брза помош, која ги пренела седумтемина повредени патници кои успеааја да се спасат од автобусот што изгоре на автопатот „Струма“, сподели видео видео направено само десет минути по повикот, пренесе бугарската телевизија БНТ.

ВИДЕО: Затворена за сообраќај магистралата каде се случи страшната несреќа

ТВ21 - 25.11.2021

И денеска затворен за сообраќај е делот на автопатот „Струма“ каде што се случи страшната несреќа на македонскиот автобус, јавува репортерот на ТВ21. Според информациите, затворена е само едната лента.

Во Софија уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

МКД - 25.11.2021

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагедијата со македонскиот автобус на автопатот Струма, во близина на Боснек.

Приведено лице во Софија поради навредливи коментари за несреќата

Н.Македонија - 25.11.2021

Бугарската полиција во Софија приведе 24-годишник кој на Фејсбук објавувал недолични коментари за автобуската несреќа на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР. Според тамошните информации, приведениот имал криминално досие.

„Огнено шоу со македонска скара“ - Вака Бугаринот ја коментираше фаталната несреќа во Бугарија

Press24 - 25.11.2021

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната автобуска несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 македонски граѓани.

Уапсен 24-годишникот од Бугарија што пишуваше шоканти коментари на Фејсбук за несреќата

Точка - 25.11.2021

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната автобуска несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која загинаа 45 македонски граѓани.

Приведено Бугариноткој објавуви ксенофобични коментари поврзани со несреќата

Република - 25.11.2021

Службеници на Генералната дирекција за борба против организиран криминал по добиен сигнал приведоа маж во Софија во врска со тешката сообраќајна несреќа со автобус на автопатот Струма, во која загинаа 45 лица, а уште 7 се повредени, соопшти ...

Едно лице е приведено во Софија – објавувал ксенофобични коментари за автобуската несреќа

Телма - 25.11.2021

Службеници на Генералната дирекција за борба против организиран криминал по добиен сигнал приведоа маж во Софија во врска со тешката сообраќајна несреќа со автобус на автопатот Струма, во која загинаа 45 лица, а уште 7 се повредени, соопшти ...

Работам во итната служба 25 години, ова е една од најстрашните несреќи

Н.Македонија - 25.11.2021

Работам во итната служба 25 години, ова е една од најстрашните несреќи што сум ги видела, вели Лоарета Николова од итната служба од Перник, која им помогнала на преживеаните по автобуската несреќа на автопатот „Струма“, во изјава за бугарските ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Press24 - 25.11.2021

Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица. Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се ...

Уапсен е маж за вулгарен коментар на социјална мрежа за трагедијата на автопатот „Струма“

ММС - 25.11.2021

Во Бугарија е уапсен е маж за нечовечни коментари за трагедијата на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР, информира Nova.bg. Мажот е уапсен на територијата на Софија од надлежните служби според допрен глас.

Уапсен Стефан Белев, кој со вулгарен коментар се ситеше за трагедијата во Бугарија

Скопје инфо - 25.11.2021

Во Бугарија е уапсен е маж за нечовечни коментари за трагедијата на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР, информира Nova.bg. Мажот е уапсен на територијата на Софија од надлежните служби според допрен глас.

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

CivilMedia - 25.11.2021

Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот Струма, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштиле од бугарското МВР.

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Facebook за автобуската несреќа

Кајгана - 25.11.2021

Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Facebook, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот „Струма“, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштиле од бугарското МВР.

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Канал5 - 25.11.2021

Лицето кое е приведено во Софија од службеници на Генералната дирекција за борба против организираниот криминал по добиен сигнал, имало криминално досие. Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната ...

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот Струма, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштиле од бугарското МВР.

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Алсат-М - 25.11.2021

Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот Струма, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштиле од бугарското МВР.

Во Софија приведен маж за говор на омраза на Фејсбук за автобуската несреќа

360 степени - 25.11.2021

Лицето кое е приведено во Софија од службеници на Генералната дирекција за борба против организираниот криминал по добиена пријава, имало криминално досие Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната ...

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

еМагазин - 25.11.2021

Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот Струма, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштија од бугарското МВР.

Во Софија приведено лице кое ширело говор на омраза на Фејсбук за автобуската несреќа

Gostivarpress.mk - 25.11.2021

Полицијата привела 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот Струма, некомпатибилни со моралните и етичките норми, соопштиле од бугарското МВР.

Уапсен маж во Софија, на Фејсбук ширел говор на омраза поврзан со автобуската трагедија

Frontline - 25.11.2021

Во Софија е уапсен 24-годишен маж поради непристојни коментари на Фејсбук, поврзани со автобуската трагедија во близина на Боснек, на автопатот Струма, соопшти бугарското МВР, а пренесе БТВ .

Уапсен маж во Софија, на Фејсбук ширел говор на омраза поврзан со автобуската трагедија

24Инфо - 25.11.2021

Во Софија е уапсен 24-годишен маж поради непристојни коментари на Фејсбук, поврзани со автобуската трагедија во близина на Боснек, на автопатот Струма, соопшти бугарското МВР, а пренесе БТВ .

Уапсено едно лице во Софија – објавувал коментари на Фејсбук поврзани со несреќата

Локално - 25.11.2021

Дваесет и четиригодишен маж е уапсен во Софија поради коментари за трагедијата на автопатот Струма на Фејсбук, се вели во официјалното соопштение од бугарското МВР. Младиот човек бил приведен на територијата на Софија од полициските службеници по ...

Уапсено едно лице во Софија порад несоодветни коментарни за несреќата

Lider - 25.11.2021

Дваесет и четиригодишен маж е уапсен во Софија поради коментари за трагедијата на автопатот Струма на Фејсбук, се вели во официјалното соопштение од бугарското МВР. Младиот човек бил приведен на територијата на Софија од полициските службеници по ...

Уапсено едно лице во Софија – објавувал ксенофобични коментари поврзани со несреќата

Вечер Прес - 25.11.2021

Службеници на Генералната дирекција за борба против организиран криминал по добиен сигнал приведоа дваесет и четиригодишен маж во Софија во врска со тешката сообраќајна несреќа со автобус на автопатот Струма, во која загинаа 45 лица, а уште 7 се ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица. Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од ...

Автопатот „Струма“ отворен за сообраќај, ќе се прави увид за состојбата на делницата

Zoom - 25.11.2021

Автопатот „Струма“ во правец кон Софија повторно е отворен за сообераќај. Коловозната лента во реонот каде се случи несреќата на автобусот со македенски патници, кон Благоевград – Кулата останува затворена.