TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот Заев и другарите со мотори го посетија Крушево

AKO - 15.04.2018

,,Денеска во Крушево е во посета Премиерот на Р.Македонија г-дин Зоран Заев, го посетивме вечното почивалиште на Тоше Проески, а ми беше чест и задоволство што присуствуваше и на мојот именден како гостин“-напиша на својот ФБ профил градоначалникот ...

Заев на мотор му дојде на именден на крушевскиот градоначалник

Фокус - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ги ...

Премиерот Заев се шета со мотор од 30 илјади евра, во анкетниот лист не поседува вакво возило (ФОТО)

Курир - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл денеска дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ...

Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

+инфо - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на мотор дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, објави Фокус . Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, ...

Фото: Премиерот Заев денеска приреди изненадување какво што не направил ниту еден негов претходник

Sky - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев, денеска беше забележан како го користи слободното време со неговата голема пасија, моторите. Премиерот со поголема група на моторџии беше во приватна посета на Крушево, на гости кај градоначалникот Томе Христоски кој го ...

Заев најде време и за неговата пасија со мотори

Фактор - 15.04.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев, по подолго време е забележан како го користи слободното време со неговата голема пасија, моторите и со поголема група на моторџии бил во приватна посета на Крушево, на гости кај градоначалникот Томе Христоски кој го ...

(Фото) Заев со мотор на именден во Крушево

еМагазин - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев, со мотор отишол на именден кај градоначалникот на Круешево, Томе Христоски, напиша на својот Фејсбук профил Христоски. Заев како што е познато е голем љубител на мотори, а со Христоски го посетиле и гробот на Тоше Проески.

Премиерот со мотор во посета на Крушево, беше и на гробот на Тоше Проески

Поглед - 15.04.2018

,,Денеска во Крушево е во посета Премиерот на Р.Македонија г-дин Зоран Заев, го посетивме вечното почивалиште на Тоше Проески, а ми беше чест и задоволство што присуствуваше и на мојот именден како гостин“-напиша на својот ФБ профил градоначалникот ...

Заев на мотор му дојде на именден на крушевскиот градоначалник

Независен - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, пишува Фокус. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека ...

Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

Слободен Печат - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на мотор дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, објави Фокус . Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, ...

Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

24Инфо - 15.04.2018

Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево Македонскиот премиер Зоран Заев, по подолго време е забележан како го користи слободното време со неговата голема пасија, моторите и со поголема група на моторџии бил во приватна посета на ...

Заев со мотор на именден во Крушево

Тера - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ги ...

(ФОТО) Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

Бриф - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на мотор дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, објави Фокус . Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, ...

ФОТО: Заев на мотор му дојде на именден на крушевскиот градоначалник

Либертас - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ги ...

ФОТО: Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

Орбис - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на мотор дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, објави Фокус . Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, ...

ФОТО: Заев на мотор му дојде на именден на крушевскиот градоначалник

Локално - 15.04.2018

Премиерот Зоран Заев на мотоцикл дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден. Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ги ...

Заев на мотор БМВ од 30.000 евра, се возеше низ Македонија (Фото)

Република - 15.04.2018

Со мотор вреден неколку десетици илјади евра, Зоран Заев денес пристигнал на именден кај градоначалникот на Крушево Томе Христоски. Инаку, денес се прославува „Томина Недела“, или т.н. Втор Велигден.