TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачот ја призна вината и се извини на Шеќеринска: Сакав да ја тргнам од гужвата

ТВ21 - 06.10.2017

65-Годишниот Панче Ангелов на кој денеска му се судеше за насилство врз тогаш пратеничката Радмила Шеќеринска од 27 април во Собранието, се изјасни дека е виновен. Пред судијката рече дека се кае и побара поблага казна.

Кубачот на Шеќеринска призна вина, бара да не оди во затвор

24 Вести - 06.10.2017

Напаѓачот на Шекеринска, Панче Ангелов, ја призна вината пред судот, изрази каење за долото кое го сторил и упати извинување и до неа како оштетена, но и до целата македонска јавност. Сепак, повтори дека само се обидувал да и помогне на Шекеринска, ...

Кубачот на Шеќеринска призна вина, вели „ѝ помагал со повеќе сила“

Р.С.Европа - 06.10.2017

Обвинетиот Панче Ангелов ја призна вината за нападот врз тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, за време на крвавите настани во Собранието на 27 април. Но и натаму тврди дека не сакал да ја повреди, туку со ...

Напаѓачот на Шеќеринска се изјасни за виновен-пресудата за една недела

Нова ТВ - 06.10.2017

Пресудата на обвинетиот Панче Ангелов за нападот врз актуелната министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска на 27.април при упадот во Собранието, ќе биде изречена за една недела, откако тој на денешното судско рочиште се изјасни за виновен.

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

24 Вести - 06.10.2017

Нов пресврт на рочиштето за нападите во собранието на 27 април. Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата на крвавиот четврток денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен.

Обвинетиот Ангелов се изјасни за виновен за нападот врз Шеќеринска

Р.С.Европа - 06.10.2017

За виновен се изјасни обвинетиот за напад на тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, за време на крвавите настани во Собранието на 27 април. Во Основниот суд Скопје на денешното судење обвинетиот Панче Ангелов ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

МРТ - 06.10.2017

Обвинетиот Ангелов се изјасни за виновен и се извини за нападот во Собранието на актуелната вицепремиерка и министер за одбрана, Радмила Шекеринска. Пресудата ќе биде изречена на 12-ти октомври.

(ВИДЕО) Панче Ангелов, кој ја кубеше Шекеринска за коса, призна вина

Макфакс - 06.10.2017

Панче Ангелов, кој на 27 април во Собранието ја кубеше за коса пратеничката Радмила Шекеринска, денеска пред судот призна вина. На прашањето дали доброволно го дава признанието, тој одговори потврдно.

Насилникот кој ја влечеше Шекеринска за коса: Се чувствувам виновен и се извинувам

Фокус - 06.10.2017

Се чувствувам виновен и го признавам делото. Со овие зборови денеска пред Кривичниот суд се обрати 65-годишниот Панче Ангелов, кој е обвинет за насилство врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев, што се случи на 27 април ...

Напаѓачот на Шекеринска побара од судот да има разбирање и да Не го праќа во затвор

Сакам да кажам - 06.10.2017

Обвинетиот напаѓач на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за време на организираниот напад во Собранието на 27 април призна вина и побара од судот да има разбирање за него, бидејќи, како што кажа, живее сам и ако оди во затвор ќе нема кој да ...

Заврши судењето за нападот на Шеќеринска и Заев , пресудата за една недела, Ангелов се кае

Сведок - 06.10.2017

70 годишниот Панче Ангелов, обвинет за нападот на Радмила Шеќеринска Јанкоска и Зоран Заев на 27 април во Собранието, денеска во судница ја призна вината и со тоа заврши судскиот процес против него.

„Бранителот“ на Шеќеринска пред суд

Р.С.Европа - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да се одржи судењето против Панче Ангелов за нападот врз тогашната пратеничка, а сега министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска, во Собранието на 27 април годинава.

Напаѓачот на Шеќеринска се изјасни за виновен - пресуда за една недела

Press24 - 06.10.2017

Денеска се одржа судењето за Панче Ангелов, за нападот на Радмила Шеќеринска во македонското собрание. Тој на денешното рочиште се изјасни за виновен за настаните од 27. април, го прифати обвинението и се извини.

Напаѓачот на Шекеринска, Ангелов, се изјасни за виновен

Мета - 06.10.2017

Панче Ангелов денеска на судењето во Основниот суд Скопје 1 се изјасни за виновен за нападот врз тогашната пратеничка Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април, иако претходно изјави дека немал намера да ја нападне Шекеринска, туку дека сакал да ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Локално - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Кубачот на Шеќеринска призна вина, вели „ѝ помагал со повеќе сила“

Локално - 06.10.2017

Обвинетиот Панче Ангелов ја призна вината за нападот врз тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, за време на крвавите настани во Собранието на 27 април. Но и натаму тврди дека не сакал да ја повреди, туку со ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

ТВ21 - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во ...

Обвинетиот Ангелов чувствувал вина за нападот врз Шекеринска, пред судот го призна кривичното дело

МКД - 06.10.2017

За виновен се изјасни обвинетиот за напад на тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, за време на крвавите настани во Собранието на 27 април. Во Основниот суд Скопје на денешното судење обвинетиот Панче Ангелов ...

Напаѓачот на Шеќеринска се изјасни за виновен

Нова ТВ - 06.10.2017

Обвинетиот Панче Ангелов за нападот врз актуелната министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска на 27.април при упадот во Собранието, се изјасни за виновен на денешното судско рочиште. Ангелов изјави дека се чувствува виновно за кривичното дело што е ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

+инфо - 06.10.2017

Ангелов бил во првата група која влегла во Собранието и заедно со најсилните и најнасилните луѓе се упатил директно во прес салата на Собранието. За виновен се изјасни обвинетиот за напад на Радмила Шеќеринска, во Собранието на 27 април 2017 година.

(Обновено) Ангелов се изјасни за виновен за нападот врз Шеќеринска...

Н.Македонија - 06.10.2017

Ангелов се изјасни за виновен за нападот врз Шеќеринска Обвинетиот Панче Ангелов се изјасни за виновен за нападот на Радмила Шеќеринска, тогашна пратеничка и сегашна министерка за одбрана, за време на насилниот упад во Собранието на 27 април ...

Панче Ангелов кој ја кубеше Шекеринска се изјасни како виновен

Кајгана - 06.10.2017

Панче Ангелов кој на 27 април во Собранието ја кубеше за коса пратеничката Радмила Шекеринска денеска пред судот призна вина. На прашањето дали доброволно го дава признанието, тој одговори потврдно.

Старецот што ја влечеше Шекеринска за коса: Не ми беше целта да ја повредам, сакав само да ја тргнам

Поглед - 06.10.2017

Се чувствувам виновен и го признавам делото. Со овие зборови денеска пред Кривичниот суд се обрати 65-годишниот Панче Ангелов, кој е обвинет за насилство врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев, што се случи на 27 април ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Newsroom - 06.10.2017

Обвинетиот за напад на тогашната пратеничка, Радмила Шекеринска, за време на настаните кои се случија во Сообранието на 27-ми април, денеска се изјасни како виновен. Во Основниот суд Скопје на денешното судење обвинетиот, Панче Ангелов, изјавил дека ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Локално - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да се одржи судењето против Панче Ангелов за нападот врз тогашната пратеничка, а сега министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска, во Собранието на 27 април годинава, информира РСЕ .

Напаѓачот на Шекеринска, Ангелов, се изјасни за виновен

Sky - 06.10.2017

Панче Ангелов денеска на судењето во Основниот суд Скопје 1 се изјасни за виновен за нападот врз тогашната пратеничка Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април, иако претходно изјави дека немал намера да ја нападне Шекеринска, туку дека сакал да ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Либертас - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Ангелов, обвинет за напад на Шеќеринска, тврди: „Ѝ помагав со малку повеќе сила“

Таратур - 06.10.2017

Обвинетиот Панче Ангелов ја призна вината за нападот врз тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, за време на крвавите настани во Собранието на 27 април. Но и натаму тврди дека не сакал да ја повреди, туку со ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Алсат-М - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во ...

Напаѓачот на Шекеринска ја призна вината

Позитив.мк - 06.10.2017

За виновен се изјасни обвинетиот за напад на Радмила Шеќеринска, во Собранието на 27 април 2017 година. На денешното судско рочиште обвинетиот Панче Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот акт.

ВИДЕО: Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

А1 On - 06.10.2017

Панче Ангелов кој на 27 април во Собранието ја кубеше за коса пратеничката Радмила Шекеринска денеска пред судот призна вина. На прашањето дали доброволно го дава признанието, тој одговори потврдно.

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Стандард - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Сител - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

МК News - 06.10.2017

За виновен се изјасни обвинетиот за напад на Радмила Шекеринска, во Собранието на 27 април 2017 година. На денешното судско рочиште обвинетиот Панче Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот акт.

Што изјави напаѓачот на Шеќеринска во судница?

Фактор - 06.10.2017

За виновен се изјасни обвинетиот Панче Ангелов(65) за напад на тогашната пратеничка Радмила Шеќеринска, а сегашна министерка за одбрана, при упадот во Собранието на 27 април. Во Основниот суд Скопје денеска обвинетиот Ангелов изјави дека се ...

Панче Ангелов, кој ја кубеше Шекеринска за коса, призна вина

Точка - 06.10.2017

Панче Ангелов, кој на 27 април во Собранието ја кубеше за коса пратеничката Радмила Шекеринска, денеска пред судот призна вина. На прашањето дали доброволно го дава признанието, тој одговори потврдно.

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

еМагазин - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Идивиди - 06.10.2017

Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Бриф - 06.10.2017

На денешното судско рочиште обвинетиот Панче Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело напад на пратеничката Радмила Шекеринска, во Собранието на 27 април 2017 година. Тој ја повлече за коса Шекеринска, откако беше удрена со ...

(ВИДЕО) Панче Ангелов, кој ја кубеше Шекеринска за коса, призна вина

Правдико - 06.10.2017

Панче Ангелов, кој на 27 април во Собранието ја кубеше за коса пратеничката Радмила Шекеринска, денеска пред судот призна вина. На прашањето дали доброволно го дава признанието, тој одговори потврдно.

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Вечер - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Слободен Печат - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Шеталиште - 06.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Ангелов изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело што е наведено во обвинителниот ...