TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Може да стартува нова рунда шеги на сметка на Лингард: Како изгледаше тој во 2009. година?! (ФОТО)

СуперСпорт - 12.01.2019

Многумина и денес го сметаат Џеси Лингард за голобрадо момче, кое има 20-тина години, меѓутоа, фудбалерот на Манчестер Јунајтед на крајот на оваа година ќе наполни 27 години. Поради младешкиот изглед често се наоѓа на мета на разни пеги, па така на ...

БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

Спортски - 12.01.2019

Изненадувачка вест ни пристигнува од белгиските медиуми. Маруан Фелаини со заминувањето на Жозе Мурињо не добива многу шанса за игра во Манчестер Јунајтед. Солскјер не смета премногу на Белгиецот.

Манчестер Јунајтед ги стартуваше преговорите, Ливерпул стравува од епилогот?!

СуперСпорт - 12.01.2019

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Фелипе Кутињо и дека тоа би можело да го искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Купот на Кралевите, и шпанските медиуми сметаат ...

Фудбалерите на Јунајтед дополнително мотивирани пред Тотенхем: Сер Алекс повторно ги посети во Керингтон (Фото)

СуперСпорт - 12.01.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа посетени од легендарниот Сер Алекс Фергусон кој уште еднаш го прифати повикот од Оле Гунар Солскјер и беше присутен на последниот тренинг на клубот пред натпреварот со Тотенхем.

Фотографијата на Лингард од пред девет години е вистински хит на Островот! (ФОТО)

Спортски - 12.01.2019

Mногумина и денес Џеси Лингард можеби го сметаат за помлад фудбалер кој е на почетокот на својата кариера, меѓутоа фудбалерот на Манчестер Јунајтед оваа година ќе наполни 27 години. Поради неговиот младолик изгледа често пати е мета на разни шеги на ...

Фудбалерите на Јунајтед примија вакцина „Фергусон“ пред мечот со Тотенхем!

Спортклуб - 12.01.2019

Манчестер Јунајтед се подготвува за мечот со Тотенхем утре на Вембли, а на денешниот последен тренинг, присутен беше и шефот над сите шефови во Манчестер. Алекс Фергусон кој е близок до новиот тренер на клубот, Оле Гунар Солскјер, денеска беше ...

Покетино е опција за Јунајтед

Sport M - 12.01.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио ...

Манчестер јунајтед учи од Челси, ако Мурињо стане тренер на Реал, „ѓаволите“ ќе добијат 10 милиони фунти

24Фудбал - 12.01.2019

Според пишувањата на „Сан“, Ед Вудворд вметнал специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо според која „ѓаволите“ ќе добијат милионско обесштетување доколку Португалецот си најде нова работа.

Гатузо добива нов фудбалер: Милан пазарува на „Олд Трафорд“!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Милан досега го ангажираше само Лукас Пакета од Фламенго во јануари, но јасно е дека им се потребни уште неколку нови фудбалери. Белгиските медиуми пишуваат дека „росонерите“ до крајот на месецот ќе се обидат да го ангажираат фудбалерот на Манчестер ...

Лингард им вети на фановите офанзивен фудбал против Тотенхем

Дерби - 12.01.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со огромен мотив влегуваат во натпреварот против Тотенхем кој на програмата е утре, а ќе се игра на „Вембли“. „Црвените ѓаволи“ играат одлично под водство на Оле Гунар Солскјер, а тренерот, а и самите играчи ...

Ако Реал го ангажира Мурињо, и Јунајтед ќе се опари

Екипа - 12.01.2019

Португалецот Жозе Мурињо по заминувањето од Манчестер јунајтед, низ разно-разни шпекулации, постојано е поврзуван со бројни европски клубови. Но, најгласно се зборува дека Мурињо би можел повторно да се врати во Реал Мадрид затоа што Флорентино ...

Ако се врати Мурињо во Реал Мадрид, ќе се офајди и – Манчестер јунајтед!

Sport 1 - 12.01.2019

Најконтроверзниот светски тренер Жозе Мурињо во моментов е без работа откако пред еден месец доби отказ од англискиот великан Манчестер јунајтед, кој сега по неговата смена игра како препороден, додека Португалецот се поврзува со враќање во ...

Ако Реал Мадрид го ангажира Мурињо, тогаш ќе заработи и Манчестер јунајтед!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Жозе Мурињо е во моментов без тренерска работа, откако доби отказ од Манчестер јунајтед минатиот месец. Управата на Јунајтед немаше трпение за катастрофалните резултати на Мурињо и на многумина им пречеше лошата атмосфера во клубот, па отказот на ...

Покетино за играчот на Јунајтед кој ќе им создава најмногу грижи в недела на дербито!

Спортклуб - 12.01.2019

Тотенхем и Манчестер Јунајтед го играат своето дерби утре на Вембли во рамките на првенственото коло во Премиерлигата. Тотенхем како домаќин и како подобро пласиран на табелата, го пречекува Јунајтед, кој полека си чини дека ја подига формата со ...

Лоша вест за Јунајтед: Тотнем не го пушта Покетино ниту за – 50 милиони фунти!

Sport 1 - 12.01.2019

Одамна е познато дека Манчестер јунајтед ептен го сака аргентинскиот стратег на Тотнем, Маурисио Покетино за свој менаџер, па дури и сега кога на привременото решение Оле Гунар Солшер му оди фантастично откако го замени Жозе Мурињо на клупата на ...

Мурињо за евентуалното враќање во Реал Мадрид или Интер: Тоа би било голема чест...

24Фудбал - 11.01.2019

Португалскиот стратег проговори за шпекулациите кои го поврзуваат со тренерското столче на Реал Мадрид, односно Интер, тој демантираше било каква можност да се врати во Португалија, поточно, да седне на клупата на Бенфика.

Почетино се радувал на голот на Солксјер во финалето на ЛШ во 1999 година!

TopSport - 11.01.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, човекот кој многумина го гледаат како следниот тренер на Манчестер јунајтед, откри дека врескал по голот кој го постигна сегашниот менаџер на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во драматичното финале на ЛШ во ...

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Дерби - 11.01.2019

Маурисио Покетино ова попладне ја одржа прес-конференцијата во пресрет на големото дерби на „Вембли“ кое оваа недела ќе го одиграат Тотенхем и Манчестер Јунајтед, а додека најголем дел од јавноста го најавува аргентинскиот стручњак како најсериозен ...

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Макфакс - 11.01.2019

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го ...

Кутињо се „загуби“ во Барса, Јунајтед го примамува на „Олд Трафорд“!?

Спортклуб - 12.01.2019

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Филипе Кутињо и дека таа ситуација би можел да ја искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра навистина слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Кралскиот Куп, па шпанските ...

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Локално - 11.01.2019

Во недела, 13.01, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се соочуваат еден против друг во дербито на 22-та рунда во англиската Премиер лига. Двата тима се во одлична форма со само еден пораз во последните шест натпревари на сите турнири.

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Таратур - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Слободен Печат - 11.01.2019

Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010, а потоа замина во Реал до 2013 година. Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му ...

Реал ќе мора да плати 10 милиони на Јунајтед, ако го назначи Мурињо

Локално - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент, Жорже Мендеш, се согласија за компензација од 15 милиони фунти од Манчестер Јунајтед за разрешувањето на Португалецот, кое се случи пред Божиќ. Излегува, сепак, дека „црвените ѓаволи“ можат да вратат поголем дел од оваа ...

Солскјер: Погба е подготвен, Јунајтед ќе напаѓа против Тотенхем

Локално - 11.01.2019

Француската ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе биде на располагање на Оле Гунар Солскјер за натпреварот на Манчестер Јунајтед против Тотенхем. Ова го изјави Норвежанецот на прес-конференцијата пред средбата со Тотенхем во недела од 17:30.

Солскјаер: Името на противникот не ни значи ништо

OhridNews - 11.01.2019

В недела, во 17 часот и 30 минути на Вембли стадионот во рамките од 22-та рунда во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар Солскјаер ќе го има најголемиот тест. „Црвените ѓаволи“ во дербито на колото ќе се судрат со ...

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Локално - 11.01.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ...

Јунајтед го копира Челси за да не остане со празни раце, ќе добие 10 милиони доколку Мурињо заврши во Реал

МКД - 12.01.2019

„Црвените ѓаволи" си обезбедиле специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо, доколку Португалецот наскоро си најде нов ангажман, тие ќе добијат најмалку 10 милиони фунти. По поразот од Ливерпул на средината од декември, Манчестер јунајтед реши ...

Тренер на Јунајтед објасни што се променило под водство на Солскјер

Независен - 10.01.2019

Еден од тренерите во штабот на Оле Гунар Солскјер го сподели своето видување за големата промена во расположението и претставувањето на играчите на Манчестер Јунајтед. Уште во текот на летото, Киеран Мекена беше унапреден од тренер на тимот до 18 ...

Мурињо, по разводот со Јунајтед, најде нова работа, ќе биде коментатор

Макфакс - 10.01.2019

Португалскиот трофеен тренер Жозе Мурињо на 18 декември „се разведе“ од Манчестер Јунајтед, а отпремнината од 15 милиони евра ја доби деновиве. Сепак тој воопшто не губеше време и си најде нова работа.

Мурињо: Не е на дневен ред работа во Португалија

Слободен Печат - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Точка - 11.01.2019

Маурисио Покетино ова попладне ја одржа прес-конференцијата во пресрет на големото дерби на „Вембли“ кое оваа недела ќе го одиграат Тотенхем и Манчестер Јунајтед, а додека најголем дел од јавноста го најавува аргентинскиот стручњак како најсериозен ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Либертас - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Либертас - 11.01.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ...

Мурињо: Не сум варијанта за Бенфика

+инфо - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

+инфо - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Мурињо: Не е на дневен ред работа во Португалија

Локално - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.