TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска: Приватните превозници пет години наплаќале, а не пријавиле ниту еден продаден билет

360 степени - 24.11.2022

Како што истакна Арсовска, станува збор за „шема“ на злоупотреба со која биле затајувани средства од продадени билети и пари за кои не бил пријавен данок и го обвини раководството на двете здруженија, односно нивните директори за криминал Двете ...

Градоначалничката Арсовска обвинува за милионски криминал од страна на приватните автобуски превозници

Телма

Арсовска: Приватните превозници наплатувале билети, не ги пријавувале парите и затаиле данок

МКД

Ниту јас, градот Скопје и ЈСП нема да бидеме сојузници во криминал кој траел од 2017 година!

Вечер Прес

Арсовска тврди дека граѓаните нема да имаат проблем со јавниот превоз

Канал5

Арсовска: Приватните превозници наплатувале билети, а парите не ги пријавувале

Сител

Арсовска: За пет години приватните превозници не пријавиле ниту една продадена карта во автобус

Слободен Печат

+инфо ТВ21 Телма Локално Локално Фокус Либертас Независен

Град Скопје преку јавен повик ќе избира приватни автобуски превозници

Слободен Печат - 24.11.2022

Град Скопје ќе распише јавен повик на кој ќе можат да се пријават сите заинтересирани автобуски превозници во Скопје кои и до сега превезувале патници, но овој пат на повикот ќе имаат можност да учествуваат како поединци а не како што беше случај до ...

Град Скопје со повик ќе избира приватни автобуски превозници

Мета

Како Арсовска ги „извозе“ Скопјани? – Ем без превоз, ем без автобуси, ем плаќаат камата од 350.000 евра

CivilMedia

Со шест автобуси на „прием“ кај Арсовска, договор со приватниците нема на повидок

Слободен Печат

Јавниот превоз во Скопје вози кон колапс

Алсат-М

Нема решение за приватниот јавен превоз во Скопје

Алсат-М

На скопјани им преседна „бесплатниот“ превоз на Данела Арсовска

24Инфо

24 Вести МКД Канал5 Телма Слободен Печат 360 степени Слободен Печат Независен

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со градоначалничката Арсовска

Сител - 23.11.2022

По вчерашната одлука за штрајк на приватните превозници во градскиот превоз во Скопје, денеска нивни претставници се упатуваат пред Град Скопје со барање за прием од градоначалничката Данела Арсовска.

Со автобус „Данела Арсовска“ пред Град Скопје приватните превозници бараат прием кај градоначалничката

Вечер Прес

Активен штрајк во „Слобода превоз“, трет ден како не возат приватните автобуси

Локално

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со Арсовска

Press24

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со градоначалничката Арсовска

Канал5

Приватните превозници пред канцелариите на Арсовска, најавуваат блокади на неколку сообраќајници во Скопје

Слободен Печат

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со Арсовска, најавуваат блокади во наредните денови

Курир

MakPress Република 4NEWS Скопје инфо Zoom 24Инфо Нетпрес Во Центар

Сакаат да нѐ исфрлат за да склучат договор за дебели провизии со приватна фирма од соседството, велат приватните ...

Сакам да кажам - 23.11.2022

Сакаат да нè исклучат од јавниот превоз за да си склучат договор со приватна компанија и да си поделат дебели провизии, кажаа на денешниот протест пред канцеларијата на градоначалничката Данела Арсоска приватните превозници во Скопје.

Приватни превозници: Сакаат да нѐ исфрлат за да склучат договор со дебели провизии со приватна фирма од соседството

Курир

Приватните превозници го блокираа влезот на Град Скопје, бараат средба со Арсовска, се сомневаат дека се предмет на политички игри

Нетпрес

Приватни превозници: Сакаат да нè исклучат од јавниот превоз за да си склучат договор со приватна компанија и да си поделат дебели провизии

Република

Приватни превозници: Сакаат да нè исклучат од јавниот превоз за да си склучат договор со приватна компанија и да си поделат дебели провизии

Скопје24

Приватните превозници пред Градот Скопје, бараат средба со Арсовска

Сител - 23.11.2022

Приватните превозници „Слобода превоз” и „Макекспрес” денеска се собраа пред Градот Скопје и бараат средба со градоначалничката на Градот, Данела Арсовска. Целта е како што велат, да постигнат договор за исплата на заостанатата плата.

Приватните превозници пред Градот Скопје, бараат средба со Арсовска

24 Вести

Муриќ од „Слобода превоз”: Веднаш ако ни пуштат дел од парите, ќе ги вратиме автобусите на линиите

Press24

Приватните превозници пред Градот Скопје бараат средба со Арсовска

24Инфо

Приватните превозници пред Град Скопје, бараат средба со Арсовска

4NEWS

Приватните превозници го блокираа влезот на Град Скопје, бараат средба со Арсовска

Zoom

Превозниците се „паркираа“ пред Град Скопје, ја обвинија Арсовска дека ги става „рачињата во медот“

MakPress

ТВ21 +инфо Алсат-М