TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од болница на терен: Фудбалерот на Барселона покажа колку му значи клубот

Sport M - 14.01.2022

Барселона беше поразена во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп од Реал Мадрид со резултат 3:2. На овој меч на теренот се појави и дефанзивецот Роналд Араухо, кој одигра 120 минути за Барса.

Реал Мадрид ја „краде“ младата ѕвезда на Барселона

МакФудбал - 14.01.2022

Реал Мадрид следното лето ќе се обиде да го доведе фудбалерот на Барселона, Роналд Араухо. Уругвајскиот дефанзивец игра одлично оваа сезона и е можеби најсветла точка во каталонскиот тим. Сепак, неговиот договор со Барселона истекува во летото 2023 ...

Перез го користи „рецептот Фиго“, ќе ја убедува младата ѕвезда на Барса да направи предавство

Спортклуб - 14.01.2022

Реал Мадрид ќе се обиде на лето следната година да го доведе фудбалерот на Барселона Роналд Араухо. Уругвајскиот дефанзивец со своите одлични игри веднаш се наметна во првиот тим на Барселона минатата и оваа сезона.

Реал Мадрид се обидува да ѝ украде првотимец на Барса

Sport 1 - 14.01.2022

Првиот човек на шпанскиот великан Реал Мадрид, Флорентино Перез се обидува на секој начин да ѝ украде еден првотимец на Барселона, па во последниов период на секој начин се обидува да го убеди Роналд Араухо да го замени „Камп Ноу“ со - „Сантјаго ...

Перез се обидува да ја одведе ѕвездата на Барселона до големо предавство

Sport M - 14.01.2022

Реал Мадрид следното лето ќе се обиде да го доведе фудбалерот на Барселона, Роналдо Араухо. Уругвајскиот дефанзивец игра доста добро оваа сезона. Тој е светла точка во прилично мрачната сезона на каталонскиот тим и е незаменлив член на првиот тим.

Перез сака да украде талент на Барселона, но доби одговор со – девет нули!

СуперСпорт - 13.01.2022

Шпанските медиуми пишуваат дека Флорентино Перез планира да му понуди астрономска понуда на Араухо за да ја одбие Барселона и да се пресели во Реал Мадрид. Уругваецот стигна во Барселона во 2019 година како тинејџер, а сега е еден од најдобрите ...